Autor Wątek: Gitara do samodzielnego montażu  (Przeczytany 3179 razy)

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Gitara do samodzielnego montażu
« 08 Sty, 2019, 11:18:35 »
https://sklepmuzyczny24.pl/boston-kit-dn-10-gitara-elektryczna-zestaw-do-samodzielnego-montazu-p-5498.html - natknąłem się w odmętach internetu na coś takiego. Nie przymierzam się do nabycia tego typu zestawu, ale sam pomysł i idea mnie z zaciekawiły. Miał ktoś z tym do czynienia?

Zomballo

  • Gość
W tych cenach kupisz złożony paździerz i pomalowany. To już lepiej wziąć z thomanna kit za 3 stówki i wtedy pobawić się w lutnika.

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Ze dwa lata temu kupiłem sobie kita bentonowego na thomannie. Największą frajdę sprawiła mi zabawa z malowaniem/szlifowaniem wiosła. Samo złożenie to już raczej wielkiej satysfakcji mi nie dało - w sumie niczym się to nie różniło od złożenia mebla z ikei.

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
Ze dwa lata temu kupiłem sobie kita bentonowego na thomannie. Największą frajdę sprawiła mi zabawa z malowaniem/szlifowaniem wiosła. Samo złożenie to już raczej wielkiej satysfakcji mi nie dało - w sumie niczym się to nie różniło od złożenia mebla z ikei.
I jak po złożeniu? Stroi to na wszystkich progach? Jak wygląda jakość drewna? Jak to gra z deski? Jak picukupyy, które oni tam dali?


Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Ze dwa lata temu kupiłem sobie kita bentonowego na thomannie. Największą frajdę sprawiła mi zabawa z malowaniem/szlifowaniem wiosła. Samo złożenie to już raczej wielkiej satysfakcji mi nie dało - w sumie niczym się to nie różniło od złożenia mebla z ikei.
I jak po złożeniu? Stroi to na wszystkich progach? Jak wygląda jakość drewna? Jak to gra z deski? Jak picukupyy, które oni tam dali?
Prawie stroiła i nawet menzurę w miarę udało się złapać :) Nie potrafiłem ustawić akceptowalnej dla mnie w miarę niskiej akcji strun. BTW mostek i śruby od menzury chyba z plastiku, bo po jednej regulacji już się wyrobiły masakrycznie.
Na drewnie się nie znam, więc nie potrafię ocenić... ale było to drewno.
Z deski grało to sucho i nijako, choć mnie niespecjalnie obchodzi jak wiosło gra na sucho...
...tylko że "na mokro" podpięta do wzmaka grała niewiele lepiej - kwestia pickupów, które "po prostu są i zbierają sygnał". Nigdy w sumie nie miałem w rękach wiosła za te ~400 zł, ale pewnie grało to niewiele gorzej niż te paździerzowe wypusty w takich cenach.

Link do mojego wątku z tym kitem: http://forum.sevenstring.pl/gitary-barytonowe-i-inne/(ngd)-harlej-beton-lp-guitar-kit-czyli-po-taniosci/
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2019, 15:30:16 wysłana przez choody »

Offline Tarrant

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
I to, myślę, wyjaśnia sprawę.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Taka zabawa dla zabawy, bo grywalnego instrumentu raczej z tego nie będzie.

Dużo fajniejsza ideą jest składanie stratocasterów, do których można powszechnie kupić markowe gryfy, korpusy i osprzęt :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2009, 07:42:52
wysłana przez nikt
25 Odpowiedzi
18800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2011, 23:55:41
wysłana przez Bjørn
6 Odpowiedzi
3839 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2013, 19:15:52
wysłana przez peterrw
13 Odpowiedzi
6840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2013, 12:07:32
wysłana przez Marency
19 Odpowiedzi
5485 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2015, 19:36:20
wysłana przez wojasheck