Autor Wątek: Polećcie mi na co GASować :)  (Przeczytany 3888 razy)

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Polećcie mi na co GASować :)
« 07 Sty, 2019, 19:00:33 »
Słuchajta, słuchajta, albowiem GAS mnie dopada na jakąś gitarę z wyższej / średnio-wyższej półki. Najchętniej jakaś siódemeczka, kusi mnie coś raczej z superstratów tych w stylu modern, aczkolwiek, nie tylko - może jakiś fajny headless? Myślałem o Ibanezie jakimś, ale tych modeli jest tyle że nie sposób się połapać...

Zaznaczę od razu, że nie chodzi mi o oferty Waszego sprzętu - trochę zakupów teraz było sprzętowych, więc dopiero zaczynam odkładać na gitę, ale chcę zrobić rozeznanie na co polować. :)

Z wymagań technicznych:
- absolutnie dowolne drewno, byle nie płyta pilśniowa,
- stały most, chyba że jakiś naprawdę turbo okaz gitary z OFR czy innym super-hiper-edge - licencjonowane flojdy odpadają,
- przystawki: BKP albo Nazgul są atutem, inne subiektywnie drogie przystawki mnie nie urządzają, więc jeśli nie te co wymieniłem to szkoda mi kasy żeby potem je wymieniać, koniecznie pasywne,
- najważniejsze jest tak naprawdę żeby osprzęt i wykonanie były wysokiej jakości,
- mutliscale to +3 do fajności,
- baryton to +5 do fajności,
- zakręcona kolorystyka to +15 do fajności,
- błagam, niech nie będzie cała czarna z czarnym osprzętem ;__;, jeśli czarna to niech osprzęt będzie złoty! :D

Finansowo no to powiedzmy tak około 5-7k - mogę chwilę pozbierać, nie mam parcia na już.

Spoiler




Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Odp: Polećcie mi na co GASować :)
« Odpowiedź #2 07 Sty, 2019, 21:43:28 »
mam ten sam problem, ale ostatnio bardzo spodobał mi się schecter km7 mk III, no ale w tej cenie to już można mieć jakiegoś mayonesa

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Polećcie mi na co GASować :)
« Odpowiedź #3 07 Sty, 2019, 22:23:15 »
Na multiskale w headlessie możesz zapolować - jeśli nie ograniczasz się do giełd krajowych, to Strandberg za około 5k jest realny. Niestety Kiesel, Skerve czy Mayo bez główki z multiskalą to już 10k i wyżej. Na giełdach facebookowych wala się mój ex-Strandberg za ~7k, więc jeśli nie brzydzisz się Koreańcem za taki hajs, to był to wdzięczmy badyl, choć można wyrwać taniej.

Na wysokiego Ibka Prestige z serii 8xxx Twój budżet maksymalny może być takim minimum, żeby dorwać w fajnym stanie. Tu polecę @Orzech który co jakiś czas puszcza na giełdę fajne badyle w fajnych cenach, może ma jakiegoś Ibka 7 w szafie.

Z ładnych badyli, ale 6strunowych, to jest na OLX Kallisti II, ale nie wiem, czy to fajna cena za ten model/egzemplarz. Wisi już kilka miechów, więc może idzie coś ugrać.

Jesli nie musi być multiskala, a chcesz headlessa, to na Reverbie jest fajnie wyglądające Kiesel Zeus za 1700 euro (z Czech), może też dasz radę ugrac kilka stówek, żeby zmieścić się w budżecie. Tylko to nie jest baryton (skala 25,5), a sprzedający nie jest w stanie określić roku. Sam ją nabył drogą wymiany.

Z bardziej budżetowych rozwiązań, to możesz wyrwać czasem Ormsby (ale z główką) za około 1000 EUR - kilka miechów temu poszedł multiscale 6 (nie pamiętam który run) za 3500 (na facebooku albo allegro)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Polećcie mi na co GASować :)
« Odpowiedź #4 08 Sty, 2019, 01:12:25 »
Nowe Schectery z multiskalą na 2019? Jak się do @Yony uśmiechniesz to może Ci nawet sprowadzą jakąś porządną sztukę :D

Albo polowanie na jednorożce na FB/Reverbie/eBay/polskim smutnym padole i używanych gitach za większy hajs niż nowe XD

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: Polećcie mi na co GASować :)
« Odpowiedź #7 09 Sty, 2019, 08:05:48 »
Być może jest to pytanie z rodzaju tych nieodpowiadaywalnyc h, ale zakładając nieograniczony budżet ( tylko hipotetycznie, końcowo i tak cena na pewno zagra dużą rolę) która z tych firm powinna mieć priorytet?

Ormsby, Kiesel, Mayo, Strandberg, Skerve. Czy któraś z tych firm jakoś znacząco odstaje od reszty jakością wykonania i trwałością wykończenia? Ma ktoś doświadczenie jak to się ma do wysokich serii Ibanezów? Ibki zostają zjedzone na śniadanie czy niekoniecznie?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Polećcie mi na co GASować :)
« Odpowiedź #8 09 Sty, 2019, 09:40:38 »
Być może jest to pytanie z rodzaju tych nieodpowiadaywalnyc h, ale zakładając nieograniczony budżet ( tylko hipotetycznie, końcowo i tak cena na pewno zagra dużą rolę) która z tych firm powinna mieć priorytet?

Ormsby, Kiesel, Mayo, Strandberg, Skerve. Czy któraś z tych firm jakoś znacząco odstaje od reszty jakością wykonania i trwałością wykończenia? Ma ktoś doświadczenie jak to się ma do wysokich serii Ibanezów? Ibki zostają zjedzone na śniadanie czy niekoniecznie?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Najlepszym wyborem będą Mayo i Skervesen, bo mają najwyższą wartość na rynku europejskim, zyskują na wartości i są łatwiej dostępne.
Kiesel to u nas ciągle trochę egzotyka, więc jeśli masz konkretne wymagania odnośnie specki, to albo CS, albo szperanie na rynku wtórnym w USA i sprowadzanie (dochodzi cło i VAT, około 25% od ceny instrumentu z przesyłką). I te 3 marki postawiłbym na jednym, bardzo wysokim, poziomie. Weź też pod uwagę, jak powstawał Skervesen i na jaki poziom się wybili w świadomości użytkowników. Z takim wybiciem się na rynku musiała iść w parze nie tylko jakość i brzmienie, ale również obsługa klienta (w tym pogwarancyjna) oraz "dostępność". Jako że mówimy o rzeczach nietanich, to takie dopieszczenie klienta również odgrywa jakąś tam rolę.

Strandberg i Ormsby rzadko się u nas trafiają, na rynku wtórnym w UE również nie ma szału, więc jesteś zdany na to, co się nawinie. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to pewnie Ormsby ze Strandbergiem będą na podobnym poziomie (Strandberg brzmiał świetnie, były jakieś tam drobne babole kosmetyczne, ale nic, na czym warto zawiesić oko). Ale to już produkcja Korea/ChRL, więc jeśli nie wyrwiesz tanio, to raczej bym sobie odpuścił (za cenę Ormsby dorwiesz Setiusa, za cenę Strandberga bywały już Regiusy, Duvelle, Legendy i różne Skerveseny).

Wysokie Ibanezy to dobre chłopaki, ale nudne w chuj, tzn nie ma żadnego szału ze specką, żadnych ciekawych topów jak w Skerve.
Jak jesteś fanem marki to warto, jak nie, to jednak bym szukał czegoś innego, co będzie cieszyło oko.

Możesz jeszcze zerknąć na Suhry, tylko nie kojarzę, czy widziałem barytonową siódemkę, raczej wszystkie miały standardowe 25,5". I nie wiem, czy 7k jest realne dla siódemki, chyba musiałbyś wydać z 2k więcej, bo za 7 dostaniesz biednie wyglądającą szóstkę (ale pewnie wartą swojej ceny).
B ( o ) ( o ) B S

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Odp: Polećcie mi na co GASować :)
« Odpowiedź #9 09 Sty, 2019, 13:44:43 »
Nowe Schectery z multiskalą na 2019?

Niestety nie potrafie się do Schecterów przekonać. :D Jakoś totalnie nie siedzi mi aparycja tych gitar. Grałem na kilku i wiem, że są naprawdę spoko, ale jednak nie moja bajka. :P

Chyba będzie jakieś polowanie na majoneza lub skerwesena. :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
9156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2007, 16:49:55
wysłana przez Radek M
18 Odpowiedzi
8351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2012, 23:39:36
wysłana przez b3ny666
2 Odpowiedzi
2754 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2020, 09:15:34
wysłana przez sify11