Autor Wątek: Reaper+Amplitube ASIO error  (Przeczytany 7980 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Reaper+Amplitube ASIO error
« 04 Sty, 2019, 16:21:11 »
Problem polega na tym, że kiedy mam otwartego reapera i otwieram Amplitube jako standalone wywala mi błąd "error of ASIO devices". Kolejność obojętna czy mam otwarte Amplitube i wtedy przy otwarciu Reapera wywala mi błąd w reperze czy odwrotnie. To samo jest przy jednoczesnym otwarciu z reaperem EZ Mix i Guitar pro. Co ciekawe zarówno EZ mix jak i amplitube jako wtyczki działają z reaperem normalnie. Wszystkie te programy otwierane osobno działają prawidłowo konflikt występuje tylko z Reaperem. Co ciekawe z Pod Farmem nie ma takiego problemu. Działa z otwartym reaperem normalnie.
Używam Line6 Pod studio UX2 i windowsa 7.
Da się to jakoś opanować?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Reaper+Amplitube ASIO error
« Odpowiedź #1 05 Sty, 2019, 11:01:09 »
Używaj jako VST jeśli Ci nie wypierdala i problem rozwiązany :D

Offline muzycom

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Odp: Reaper+Amplitube ASIO error
« Odpowiedź #2 01 Lut, 2019, 08:14:50 »
U mnie Amplitube jako standalone wywala na 2 kompach  z win 10  i 2 interfejsach jako wtyczka śmiga aż miło... . Gdzieś czytałem, że ten typ tak ma.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Reaper+Amplitube ASIO error
« Odpowiedź #3 01 Lut, 2019, 08:55:44 »
Problem polega na tym, że kiedy mam otwartego reapera i otwieram Amplitube jako standalone wywala mi błąd "error of ASIO devices".
To nie jest problem, a raczej brak świadomości z Twojej strony. Czy mógłbyś wyjaśnić, po grzyba używasz DAW i Amplitube'a jako aplikacji standalone? Pytam z ciekawości...

"Reaper prefers ASIO drivers to operate at low latency.
ASIO drivers Do Not share control of audio with other applications. "


Hint: Sonar 8.5 PE (wymieniam tę wersję, ponieważ nie pamiętam jak jest w starszych lub nowszych) potrafi sztuczkę pt. 'Share Drivers With Other Programs'. Reaper nie.

« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2019, 09:10:27 wysłana przez OMSON »

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Reaper+Amplitube ASIO error
« Odpowiedź #4 04 Lut, 2019, 14:51:35 »
Mam świadomość, z można używać amplitube jako wtyczki, ale: gram (nie nagrywam), ćwiczę brzdąkam na amplitube standalone bo po co mam odpalać do tego reapera? No i nagle mi wychodzi jakaś zajebista zagrywka, którą za minutę zapomnę. Odpalam na szybko reapera i nagrywam, żeby nie zapomnieć. Wiem, ze można inaczej ale ja akurat tak robię. Problem z amplitube można bez problemu obejść, ale to że Reaper nie chce działać razem Guitar Pro to już gorzej.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Reaper+Amplitube ASIO error
« Odpowiedź #5 04 Lut, 2019, 17:27:08 »
A to nie mozesz sobie odpalac reapera z wtyczka (mozesz sobie template zrobic dla szybkiego uruchamiania) i sobie grac. A jak cos Cie najdzie, to klikasz record i juz.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Reaper+Amplitube ASIO error
« Odpowiedź #6 05 Lut, 2019, 22:00:21 »
No dokładnie tak - logiczne.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Reaper+Amplitube ASIO error
« Odpowiedź #7 06 Lut, 2019, 07:56:54 »
No Ok. Może zapytam inaczej: Wszyscy tak mają czy tylko u mnie jest jakiś błąd? Mogę z tym żyć nie ma problemu. W sumie dużo bardziej mi przeszkadza, że nie mogę jednocześnie z Reaperem używać Guitar Pro.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Reaper+Amplitube ASIO error
« Odpowiedź #8 06 Lut, 2019, 08:59:17 »
Wydaje mi się, że jednak większość ogarniętych ludzi bębny wbija w pianorolli w swoim DAW-ie, z dorzuconym samplerem perkusyjnym, a do nagrywek gitar, basu czy klawiszy ma po prostu fizyczny sprzęt podpięty pod interface (tutaj kłaniają się wtyczki VST z symulacjami amp/cab-simów i efektów), albo zbierany przez mikrofony z fizycznych "gratów kanapowych". Normalnie robi się template z ustawionymi gitami, jak Ci napisał @Mat  i włącza, kiedy jest taka potrzeba, żeby coś zaimprowizować z baniakami, czy bez baniaków... W razie potrzeby można zarejestrować pomysły i wyeksportować wave dla kumpli z zespołu.... Mnie osobiście Guitar Pro zawsze przyprawiało o napad torsji, gdzie kompletnie nie czułem o co chodzi w riffie i całej aranżacji... Niby plus jest taki, że dostajesz automatycznie tabulature ale mam wrażenie, że jednak sporo osób ma podobnie i woli jednak normalne brzmienie wypoconej kompozycji. Dlatego może zamiast szukać rozwiązania swojego problemu (wiem, że niekoniecznie zgadzasz sie z tym co piszę - łatwo narobić sobie własnych nawyków) spróbowałbyś jak inni?
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2019, 09:01:00 wysłana przez OMSON »

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Reaper+Amplitube ASIO error
« Odpowiedź #9 06 Lut, 2019, 10:27:25 »
Wszystko git. Kiedy nagrywam czy koś komponuję to robię dokładnie jak to opisałeś. Mam zapisane łańcuchy efektów VST a bębny robię w EZ drummerze z "kafelków". Guitar pro używam głównie do ćwiczenia przy pętli z narastającą prędkością. Poza tym rozpisywanie riffów w Guitar Pro zgonie z podziałami taktami itd daje sporą wiedzę na temat riffów które sam wymyśliłem. Pozwala wygładzenie całości żeby się "zgadzała". Czasem lepiej też jest wrzucić komuś poza zwykłym nagraniem te z taby. Unikasz wtedy pokazywania drugiemu gitarzyście czy basiście przez pół próby jak coś tam zagrać.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Amplitube 3

Zaczęty przez fireboy Software

3 Odpowiedzi
3215 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2010, 23:03:48
wysłana przez g-zs
0 Odpowiedzi
1606 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2010, 08:24:15
wysłana przez Tomatix
6 Odpowiedzi
3116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2012, 20:05:54
wysłana przez Yony
4 Odpowiedzi
4384 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2017, 22:27:07
wysłana przez Majk
4 Odpowiedzi
4627 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2018, 19:47:38
wysłana przez blendamed