Autor Wątek: Pierwsza gitara siedmiostrunowa - Jackson JS22, może alternatywy?  (Przeczytany 4406 razy)

Offline Gameronqyy

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Witam, jest to mój pierwszy post tutaj na forum, więc mam nadzieję, że dobrze trafiłem. Otóż gram od roku na gitarze sześciostrunowej (LTD M-50), ale chyba nadszedł czas ją sprzedać (powodów wiele, m.in. to, że zachciało mi się siódemki). Jeśli ten plan się uda - myślę nad tymi gitarami:
1. Jackson JS32-7 Dinky https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/jackson-js32-7-dinky-arch-top-rw-sw
2. Schecter Demon 7 https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/schecter-demon-7-fr-absn
Jeśli natomiast nie uda się znaleźć kupca (co jest bardzo realne) - chciałbym się uciec do taniej alternatywy, jaką jest dla mnie JACKSON JS22-7 DINKY https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/jackson-js22-7-dinky-rw-satin-black
Moje pytanie - czy są jakieś gitary lepsze niż ten Jacek (22) w podobnej cenie (800-1200)? Oraz czy ktoś miał do czynienia z tymi gitarami i mógłby się podzielić opinią na ich temat (oczywiście najbardziej zależy mi na opinii o JS-22, ale o pozostałych dwóch gitarach też chętnie bym się czegoś dowiedział. Raczej wybrałbym Schectera ze względu na to, że ma Floyda, ale zobaczymy.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
W tym przedziale cenowym nie kupuje się nowych gitar a tym bardziej z "floydem".
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Niespokojny

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Podłączam się do tematu, gdyż będę szukał kolejnej budżetowej siódemki dla siebie. Schectery z serii Demon 7 i Omen 7 są coś warte? Do jakiegoś metalcore'u?

Wysłane z mojego CUBOT_P20 przy użyciu Tapatalka


Zomballo

  • Gość
W tym przedziale cenowym nie kupuje się nowych gitar a tym bardziej z "floydem".
Dokładnie! Floyd w tej cenie to nieporozumienie. Niestety wszystkie nowe gitarki w tym pułapie cenowym będą podobnej jakości. Osobiście na start i nie tylko, polecam Schectera Omena 7. Bardzo dobry kawał patyka pod upgrady. Gryf z tych męskich ale przez to stabilny i całkiem dobrze zrobiony fretwork.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
W tym przedziale cenowym nigdy nówek jeśli mowa o gitach które mają z Wami zostać dłużej niż pół roku :D Resell value spada o jakieś 20-30% na wejściu po rozpakowaniu a z kolei jeśli chodzi o wygodę to cóż... Bez wizyty u lutnika i tak małe szanse że to będzie brzmieć i funkcjonować :D

Szukajcie w podobnych firmach ale używek bo raz że rozegrane zazwyczaj i często dobrze ustawione, a dwa że w tej cenie możecie nawet lecieć oczko wyżej z modelami ;)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Dokładnie! Floyd w tej cenie to nieporozumienie. (...)
Właśnie miałem pisać, że ta gitara kosztuje tyle co sam nowy, oryginalny, Floyd Rose na Thomannie...

Offline Gameronqyy

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
No ok, a co z Jacksonem JS22? Bo wydaje mi się coraz bardziej realną opcją, a floyda nie ma.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
 
No ok, a co z Jacksonem JS22? Bo wydaje mi się coraz bardziej realną opcją, a floyda nie ma.
W tym przedziale cenowym szukaj używek RG7421, RG7321, Flame EXG7 - będą to znacznie lepsze wiosła i większość będzie już po upgrejdzie pickapów etc.
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2019, 16:20:01 wysłana przez mastEr_eXplorer »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
na fejsie jest RGA7 za 1300
B ( o ) ( o ) B S

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
No ok, a co z Jacksonem JS22? Bo wydaje mi się coraz bardziej realną opcją, a floyda nie ma.
Nie polecam tanich Jacksonów. To nie jest marka, która robi współcześnie dobre budżetówki.

Offline Gameronqyy

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
No ok, a co z Jacksonem JS22? Bo wydaje mi się coraz bardziej realną opcją, a floyda nie ma.
Nie polecam tanich Jacksonów. To nie jest marka, która robi współcześnie dobre budżetówki.
A jest taka?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Lepsze są wyżej polecane. Mnie Jacksony ze sklepowych półek nigdy nie przekonały, natomiast używki w takich cenach będą już przyzwoite.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
7573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2007, 19:48:55
wysłana przez Tolein
60 Odpowiedzi
32486 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 10:40:31
wysłana przez Pan Sinner
57 Odpowiedzi
18063 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2014, 12:53:29
wysłana przez hub
1 Odpowiedzi
5114 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2016, 12:34:52
wysłana przez Nightmarishreaper
14 Odpowiedzi
5646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2017, 23:27:55
wysłana przez headcharge