Autor Wątek: [NGD] Faith Mercury Eclipse Electro Scoop  (Przeczytany 2046 razy)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
[NGD] Faith Mercury Eclipse Electro Scoop
« 02 Gru, 2018, 16:00:33 »
Ostatnio zatęskniłem za fajnym akustykiem i tym samym stałem się posiadaczem gitary chyba mało u nas znanej, a zacnej firmy Faith.

Faith to linia zaprojektowana przez znanego brytyjskiego lutnika Patrick’a James’a Eggle, a wykonywana jest na wschodzie.

Wybrałem model Mercury w czarnej wersji Eclipse wykonana z litego mahoniu i litej płyty wierzchniej ze świerku Engelmann. Gitara trafiła do mnie w kiepskim stanie – porysowana i wysuszona. Widać, że ktoś na niej dużo grał i pewnie przesiadł się na inne wiosło, a to poszło w odstawkę.

Poniżej specka:
Kształt pudła - Parlor (choć dla mnie to bardziej 00)
Płyta wierzchnia - Lity świerk Engelmann
Tył - Lity mahoń
Boki - Lity mahoń
Binding - Klon
Podstrunnica – Heban
Gryf – Mahoń
Klucze - Grover Rotomatic Chrome
Mostek - Heban
Menzura – 24 cale
Preamp / Pickup - Shadow SH 4020 Preamp / Shadow Nanoflex Pickup

Jeśli ktoś jest ciekaw to tutaj demo od Andertonsów:


Gitara jest w komplecie z twardym futerałem. Jako fajny dodatek producent dodaje kilka podstawek mostka o różnych wysokościach. Dzięki temu możemy dobrać sobie odpowiadającą nam wysokość strun bez zbędnego piłowania. IMHO każdy producent akustyków powinien tak robić.

Ciekawą sprawą jest elektronika Shadow, w której można ustawić poziom głośności dla każdej ze strun oraz lekkie wycięcie zamiast pełnego cutaway.

Trochę już na niej pograłem i wrażenie jest bardzo pozytywne. Akcja strun niziutka, nic nie brzęczy, progi bardzo ładnie wykończone. W wykończeniu nie ma za bardzo się do czego przyczepić, super binding z klonu. Brzmieniowo jest wg mnie lepsza od poprzedniego Taylora GS Mini. Faith brzmi jak normalny akustyk, przy zachowaniu kompaktowości. Bardzo fajny instrument dla kogoś, kogo głównym instrumentem jest elektryk.

Jeśli ktoś będzie miał okazję obadać akustyki tej firmy to polecam!














Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Faith fajny, ale ten PRS  :o

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
5950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2011, 21:34:28
wysłana przez Dale Cooper
0 Odpowiedzi
1124 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2013, 23:52:13
wysłana przez Maxla40
9 Odpowiedzi
2246 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2013, 09:34:35
wysłana przez primer
Mercury Sky

Zaczęty przez Tadeo Muzyka

0 Odpowiedzi
863 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2015, 22:36:53
wysłana przez Tadeo