Autor Wątek: Flame EXG-7  (Przeczytany 15944 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Flame EXG-7
« 01 Mar, 2009, 16:14:39 »
Witam szanownych

od razu mówię, że szukałem, a nic nie znalazłem :P

Mam możliwość zamiany mojej 6 na tego mayo - może mi ktoś coś o nim powiedzieć?
że tak powiem - daje radę?
pickupy pewnie do wymiany pójdą, pod mostek coś co sieki, a pod gryf chciałbym coś mocno klasycznego.
ten model jest z limitowanej edycji, ale jakichś wielkich różnic nie widzę ;), zauważyłem, ze dzwonek przysłaniający pręt jest taki jak u wuja Batmana ;), więc może on mi coś dopowie...
nadaje sie ten badylek do czegoś?



ed:
tak, wiem, że tutaj Mayo jest linczowane ;)
ale mimo to - powie mi ktoś coś o niej?
zależy mi na tym, by było to w miarę przyzwoite wiosło, nie mam zamiaru szukać w niej nie wiadomo czego:)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #1 01 Mar, 2009, 20:27:27 »
Coś mi się wydaje, że wpisałeś w search field hasło z myślnikiem. Spróbuj "EXG7" :]

Jeśli mowa o złej opinii dotyczącej Mayo, to zdaje się, że zgodność panuje co do jednego - cen. I może jeszcze co do elastyczności custom-shopu i ogólnie firmy. Co do reszty - bez przesady.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #2 01 Mar, 2009, 21:53:41 »
wpisywałem ze spacją, było najwięcej wyników ;)
a jak wpisalem EXG7 to wyskoczył jedynie Twój wpis :D

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #3 01 Mar, 2009, 22:47:28 »
wpisywałem ze spacją, było najwięcej wyników ;)
a jak wpisalem EXG7 to wyskoczył jedynie Twój wpis :D
Eee... ale tak się dzieje, jak jesteś wewnątrz tematu :] Wyszukuj z głównej strony forum.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #4 01 Mar, 2009, 22:48:20 »
cholera, fakt :/
sorry za głupotę ;)

powiem Ci szczerze, że nic nowego nie zobaczyłem :D
cholernie zależy mi na gryfie, nie chcę mieć super cienkiego listka do Vaiowania i innych pierdół, zależy mi na wygodnym chwytaniu, wygodnych akordach.
elektronika mi pasi, 2H i 3-poz. przełącznik.
tylko jeszcze kwestia jakościowa - powiedzmy, że kosztowałaby mnie 1500zł - jest warta tego?

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #5 02 Mar, 2009, 09:40:02 »
Weź i się przekonaj. Tu na forum Flejmy są jechane, najbardziej przez Panów, którzy posiadają wiosła za kilka k. Ludzie narzekają na te gitary bo parę razy Mayo zaliczyło wtopy, co nie oznacza, że cały czas coś jebią. Myślę, że te regularnie podsycana awersja do tych gitar, to tylko zwykła zakompleksiona złośliwość.
Najlepiej jabyś sam obmacał konkretny egzemplaż, jeżeli nie da rady to poszukaj opinii gdzie indziej  ;)
power to a being never dies

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #6 02 Mar, 2009, 09:42:50 »
tia bo to osoby ktore jada po mayo za ich niedociagniecia i zlewanie klienta powinny miec kompleksy a nie firma ktore strzela te babole :D

czytasz czasami co piszesz czy na oslep bronisz??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #7 02 Mar, 2009, 10:02:50 »
Witam szanownych

od razu mówię, że szukałem, a nic nie znalazłem :P

Mam możliwość zamiany mojej 6 na tego mayo - może mi ktoś coś o nim powiedzieć?
że tak powiem - daje radę?
pickupy pewnie do wymiany pójdą, pod mostek coś co sieki, a pod gryf chciałbym coś mocno klasycznego.
ten model jest z limitowanej edycji, ale jakichś wielkich różnic nie widzę ;), zauważyłem, ze dzwonek przysłaniający pręt jest taki jak u wuja Batmana ;), więc może on mi coś dopowie...
nadaje sie ten badylek do czegoś?



ed:
tak, wiem, że tutaj Mayo jest linczowane ;)
ale mimo to - powie mi ktoś coś o niej?
zależy mi na tym, by było to w miarę przyzwoite wiosło, nie mam zamiaru szukać w niej nie wiadomo czego:)

Po kolei -
daje radę, ale po wymianie przetworników. Osobiście polecam (po przejściu różnych wariantów) zdecydowanie Hellfire 7 pod most - najlepszy z przetestowanych pasywów. Loki proponował jeszcze aktywne EMG 707. Jeśli znajdę takowy w dobrej cenie, to wstawię zamiast Hellfire i opiszę.
Nie znam zamysłu limitowanej edycji, chyba to tylko quit-martetintodi.
Nie narzekam na wykonanie wiosła. Dostałem to, czego chciałem. Na dziś zamawiałbym z modyfikacjami, ale jednak zdecydowalbym się ponownie. Gryf jest wygodny, pośredni między "kołkiem" a "listkiem".
Jeśli szukasz "w miarę przyzwoitego wiosła", to spoko. Za 1500? W ciemno.
Moja EXG została użyta do nagrań i zamiata jak trzeba.

BTW - wpadłem na pomysł wykorzystania zalet konstrukcji bolt-on :D dziś napiszę do Mayo zapytanie cenowe o inny gryf. Lista zmian - główka rewers, binding, tył czarny. Podstrunnica heban już teraz jest i musiałaby być w nowym.
Paczki z głów!

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #8 02 Mar, 2009, 10:09:31 »
tia bo to osoby ktore jada po mayo za ich niedociagniecia i zlewanie klienta powinny miec kompleksy a nie firma ktore strzela te babole :D

czytasz czasami co piszesz czy na oslep bronisz??

Napisałem tak, bo czasami niektórzy tutaj przesadzają. Dobra przymykam się, nie chcę znowu afery wywołać  ;).
power to a being never dies

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #9 02 Mar, 2009, 11:04:33 »
A ja mam dwie EXG-7 w wersjach custom shop i powiem krótko, jestem niebywale zadowolony z konstrukcji i wygody grania. Jeśli chodzi o brzmienia to w zależności od specyfikacji wiosła różniące się drewnem tylko na podstrunnicy (palisander/heban) zaopatrzone w inne przetworniki i układ elektroniki (ilość potów, jedna ma piezo i jeden volume i przełącznik single/hum, druga volume, ton i killswitch) jedna na customowych merlinach paf 7 druga na BO phase I,  brzmią zupełnie inaczej ze względu na aktywne i pasywne oczywiste różnice, jednak obydwie mają tak szeroką paletę barw i ustawień że nadają się od funka po śmierć metal. Konstrukcyjnie i lutniczo żadnych fouxpasów, dobry firmowy osprzęt i wybór pickupów dają pełne zadowolenie w cenie niepowodującej 10 letni kredyt:)

fota kupa troszkę ale to telefon
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #10 02 Mar, 2009, 13:01:01 »
Posto z mojej galerii:
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa

jak widać- typowe mayo, wybrałem customowe niestrojenie, krzywy gryf, ostre progi żeby ręce kaleczyć, no i firmowe wyciszanie i odbieranie gainu -3, a drewno to decha sedesowa z północnych indii.

a serio-Nie mówie że to genialne wiosło ale w wersji customowej moim zdaniem nie można się do niczego doczepić i imo moja wersja dla mnie osobiscie byla duzo lepsza niz 1527...chociaz to tez zajebiste wiosło i też żałuję że sprzedałem

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #11 02 Mar, 2009, 13:03:49 »
Z gryfami z Mayo jest ten problem zasadniczy że rzadko kiedy są porównywalne w obrębie jednej serii. Akurat sam się kiedyś zastanawiałem nad tym EXG i na trzy ograne egzemplarze każdy miał KOMPLETNIE inny profil gryfu. Reszta wykonania też była mocno taka sobie, więc spasowałem. Co nie znaczy że jestem kompletnie na nie jeśli chodzi o Mayo - zapewne są gdzieś te zajebiste wiosła ;) Mówię tylko, że koniecznie musiałbyś sprawdzić ten gryf, bo może być niespodzianka.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #12 02 Mar, 2009, 13:08:25 »
ja bym chcial jeszcze znac ceny tych patykow ktore wklejacie bo mialbym porownanie co moge za to innego kupic i z czym zatem porownywac jesli chodzi o jakosc
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #13 02 Mar, 2009, 13:16:25 »
Posto z mojej galerii:
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika LokiBalboa

jak widać- typowe mayo, wybrałem customowe niestrojenie, krzywy gryf, ostre progi żeby ręce kaleczyć, no i firmowe wyciszanie i odbieranie gainu -3, a drewno to decha sedesowa z północnych indii.

a serio-Nie mówie że to genialne wiosło ale w wersji customowej moim zdaniem nie można się do niczego doczepić i imo moja wersja dla mnie osobiscie byla duzo lepsza niz 1527...chociaz to tez zajebiste wiosło i też żałuję że sprzedałem

Wygląd Twojego wiosła robi dobre wrażenie, gdybyś jeszcze podzielił się z nami informacją o cenie byłbym very wdzięczny :).
power to a being never dies

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #14 02 Mar, 2009, 13:21:55 »
Z gryfami z Mayo jest ten problem zasadniczy że rzadko kiedy są porównywalne w obrębie jednej serii. Akurat sam się kiedyś zastanawiałem nad tym EXG i na trzy ograne egzemplarze każdy miał KOMPLETNIE inny profil gryfu.(...)
Normalnie zagadka - byłem parę razy na miejscu u Mayo, macałem tam różne EXG, wszystkie miały takie same gryfy.
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #15 02 Mar, 2009, 14:48:51 »
dzięki za rozruszanie wątku, informacje się przydadzą na pewno.
nie wiem obecnie jak wygląda sprawa z zamianą, sprzedający chce przemyśleć sprawę.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #16 02 Mar, 2009, 15:34:52 »
ja bym chcial jeszcze znac ceny tych patykow ktore wklejacie bo mialbym porownanie co moge za to innego kupic i z czym zatem porownywac jesli chodzi o jakosc

2200zł z casem w customie z reką na sercu. (bo jak mówią-każdy ma znajomych w mayo)
+500zł za emg 707 ale D-activatory sprzedałem za 480 wiec jakies 100 chyba za frezy zaplacilem i montaz.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #17 02 Mar, 2009, 23:48:58 »
Z gryfami z Mayo jest ten problem zasadniczy że rzadko kiedy są porównywalne w obrębie jednej serii. Akurat sam się kiedyś zastanawiałem nad tym EXG i na trzy ograne egzemplarze każdy miał KOMPLETNIE inny profil gryfu.(...)
Normalnie zagadka - byłem parę razy na miejscu u Mayo, macałem tam różne EXG, wszystkie miały takie same gryfy.

Pogratulować - jak pisałem kawałek dalej, nie twierdzę że Mayo nie robi dobrych gitar. Twierdzę tylko że jeszcze na taką nie trafiłem :) Co do gryfów to nie tylko moja opinia jest (a kurwa co pod palcami mam to jeszcze potrafię porównać, sorry), ale nie będę pisał za nieobecnych i w dodatku przekwalifikowanych :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Flame EXG-7
« Odpowiedź #18 03 Mar, 2009, 14:50:05 »
ja zapłaciłem u mayo 1800 za białego z SH-4 pod mostem, plus blokowane szalery plus kolor custom pare lat temu dołożyłem BO ze stanów za 175$ po cenie 2.1pln. Czarny kosztował troszkę więcej pierwszego właściciela bo w specyfikacji zażyczył sobie czarny transparent binding gryfu i główki i heban na podstrunnicy ale myślę że tak niewiele ponad 2k go wyszło. Merlin zrobił custom paf7 w obudowach z mahoniu i rozszczepianiem cewek mini switchem za 700 i jakiś lutnik piezo za 500 odpalane potem volume odciąganym, ja wyrwałem wersję ostateczną za 1200:) ale patyk był mega rozregulowany jeśli chodzi o menzurę i radius. 20 minut z tunerem i śrubokrętem i imbusem i wiosełko jak ta lala:) gryfy są niemal identyczne prawie, ale każdy na max wygodny.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
13533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2013, 18:59:09
wysłana przez indabrain
28 Odpowiedzi
13821 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2009, 20:55:23
wysłana przez DeathMaster
2 Odpowiedzi
3384 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 18:31:28
wysłana przez Leon
4 Odpowiedzi
3390 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2011, 18:51:39
wysłana przez Bjørn
23 Odpowiedzi
13415 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2011, 13:03:31
wysłana przez kempas