Autor Wątek: Marshall JVM 205H vs Marshall DSL 100HR  (Przeczytany 12064 razy)

Offline Macio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Marshall JVM 205H vs Marshall DSL 100HR
« 24 Wrz, 2018, 18:33:47 »
Witam Was gitarowi maniacy :D Mam problem. Nie mogę zdecydować się pomiędzy JVM 205H, a DSL 100 HR. JVM jest 50W, a DSL ma przełączenia pentoda trioda ,czyli może mieć 100 i 50W. Zatem zostawmy kwestie mocy. Co będzie bardziej przypominało swoim brzmieniem kultową JCM 800 lub preamp JMP1 od Marshalla? Od razu mówię, że podłączony pod 1960 AV z V30. Jest to mój pierwszy wzmacniacz lampowy dlatego chcę kupić coś z czego od razu będę zadowolony :) Na JCM 800 przyjdzie jeszcze czas i fundusze  :P  Pomóżcie ;)


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jak chcesz JCM to odczekaj i kup JCM :D Serio, imitowanie brzmienia a posiadanie właściwego wzmaka to dwie różne sprawy, ewentualnie możesz popatrzeć na rynek kopii bez znaczku Marszczala ale na tych samych podzespołach :)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Witam Was gitarowi maniacy :D Mam problem. Nie mogę zdecydować się pomiędzy JVM 205H, a DSL 100 HR. JVM jest 50W, a DSL ma przełączenia pentoda trioda ,czyli może mieć 100 i 50W. Zatem zostawmy kwestie mocy. Co będzie bardziej przypominało swoim brzmieniem kultową JCM 800 lub preamp JMP1 od Marshalla? Od razu mówię, że podłączony pod 1960 AV z V30. Jest to mój pierwszy wzmacniacz lampowy dlatego chcę kupić coś z czego od razu będę zadowolony :) Na JCM 800 przyjdzie jeszcze czas i fundusze  :P  Pomóżcie ;)

Podobno JVM ma kanał z 800ty.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Macio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Muszę w takim razie przejechać się i spędzić pół dnia w sklepie bawiąc się wzmakami. Myślę też nad ewentualnym zakupem JMP1 i podłączeniem pod pętle, żeby wzmak robił tylko za końcówę, to chyba będzie najlepsze wyjście :/ Btw. ciągle czekam na nowe posty :)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Muszę w takim razie przejechać się i spędzić pół dnia w sklepie bawiąc się wzmakami. Myślę też nad ewentualnym zakupem JMP1 i podłączeniem pod pętle, żeby wzmak robił tylko za końcówę, to chyba będzie najlepsze wyjście :/ Btw. ciągle czekam na nowe posty :)

Chcesz powiedzieć że nie masz kasy na JCM800 ale masz kasę na Amp + JMP1?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Macio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Nie napisałem, że kupię od razu...

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
To może po prostu odłóż? XD

Offline Macio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Widzisz temat rozmowy? Dobra, widzę, że ta rozmowa jest bez sensu. Temat do zamknięcia...

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
No jeszcze tupnij nóżką i wyjdź :D

Pierwsza podstawowa zasada jest taka że nawet nie wiesz ile mocy ampa potrzebujesz. Moc to nie głośność żeby nie było. Druga jest taka że nikt nie wie co chcesz uzyskać. Najbliżej brzmienia JCM800 jest 800seta właśnie. Seria JVM to dla mnie osobiście moim zdaniem które jest moje padaka. Ja bym brał DSL bo miałem i wiem że robi robotę.

A JCM800 nie jest drogi.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Szczególnie, jak nie robi Ci logo na froncie, to regularnie w dobrych pieniądzach chodzą dobre kopie osiemsety. Choć DSL też jest super - w sensie tylu ogarniaczy używa/używało tych wzmaków bez kręcenia nosem, że nie ma co świrować.

Offline Macio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
No jeszcze tupnij nóżką i wyjdź :D

Pierwsza podstawowa zasada jest taka że nawet nie wiesz ile mocy ampa potrzebujesz. Moc to nie głośność żeby nie było. Druga jest taka że nikt nie wie co chcesz uzyskać. Najbliżej brzmienia JCM800 jest 800seta właśnie. Seria JVM to dla mnie osobiście moim zdaniem które jest moje padaka. Ja bym brał DSL bo miałem i wiem że robi robotę.

A JCM800 nie jest drogi.

Najwyraźniej coś źle mnie zrozumieliście. O mocy napisałem tylko informacyjnie, wcale nie zależy mi na konkretnej. Więc stwierdzenie w stylu nawet nie wiesz jaką moc chcesz było bez sensu. Ma być pierdolnięcie i tyle w temacie. Czy ma 50 czy 100, bez różnicy. Tak jak napisałem, zastanawiam się pomiędzy tą dwójką dlatego, że potrzebne mi jest sterowanie MIDI bo przyzwyczaiłem się do jednego kopnięcia w przycisk. Zapomniałem tego dodać... my bad :/  Nie chce mi się bawić w kupowanie JCM 800 potem amp channel switcherów itd. Na to przyjdzie czas jak stanę się bardziej wytrawnym muzykiem :D Temat założony po to aby dowiedzieć się czegoś pomocnego i poczytać opinie innych. ;)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
No to zapomniałeś o najważniejszej rzeczy właściwie na to wychodzi...

Ja bym uderzył w JVM, DSLka zawsze miała w mojej opinii dziwny top end, ale to już kwestia ucha, jak masz możliwość gdzieś podjechać i ograć to tak zrób bo na ślepo ciężko cokolwiek ocenić IMHO ;)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Nie mogę zdecydować się pomiędzy JVM 205H, a DSL 100 HR.

A rozważałeś Marszałka 6100 30th Anniversary?
Ma midi i 3 zajebiste kanały

Offline Macio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Mój wybór padł na JVM 205H. Głównie wpłynęła na to uniwersalność i szeroka paleta dźwięków. Ma wszystko to czego chciałem. Potrafi naśladować JCM 800 no i ma to charakterystyczne Marshallowskie ciepełko. DSL fajny wzmak ale nie szukam totalnej sieczki i podniesionych mid'ów :) Dzięki za komentarze ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
8927 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2009, 16:58:11
wysłana przez birthmark
22 Odpowiedzi
11300 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2011, 00:47:03
wysłana przez Frantic
2 Odpowiedzi
1853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 12:16:52
wysłana przez Vethuleion