Autor Wątek: Jaki prosty, tani mały switcher do Mesy ?  (Przeczytany 2208 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Jaki prosty, tani mały switcher do Mesy ?
« 17 Wrz, 2018, 19:42:45 »
Szukam prostego, taniego i małego switchera ogarniającego kilka pedałów z przodu wzmaka, kilka w pętli, zmianę kanałów w wzmaku (wzmak to Mesa Single Rectifier ze zwykłym footswitchem na jacka) oraz włączanie trybu solo. Chodzi o to, żeby np. zmieniał mi kanał na czysty, wyłączał dopałkę i bramkę szumów z przodu i załączał reverb w pętli albo włączał jednocześnie tryb solo i delaya w pętli. Czy takie coś jest w ogóle możliwe ? Ile z tej mojej listy życzeń jestem w stanie zrealizować ?


Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
I ten Hotone na pewno ogarnie tą moją całą listę życzeń ? Dla jasności mój pedalboard wygląda tak:

Z przodu mam kaczkę, tuner, overdrive, bramkę szumów.
W pętli mam delaya i dojdzie niebawem reverb.
Oprócz tego jest foostwich na Jacka zmieniający kanał i włączający tryb solo.

Chcę takich presetów za naciśnięciem jednego przycisku:

1. zmiana kanału na przesterowany, włączenie bramki szumów i dopałki z przodu wzmaka.
2. zmiana kanału na czysty, wyłączenie bramki szumów i dopadłki z przodu, włączenie reverbu w pętli.
3. zmiana kanału na przesterowany, włączenie bramki szumów i dopadłki z przodu wzmaka oraz odpalenie trybu solo.





Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
EM Custom Step chyba zrobi wszystko, co chcesz:
http://www.emcustom.eu/?page_id=69

Mozliwe, ze mojego bede sprzedawal, jezeli sie zdecyduje na Helixa.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
A ogarnia efekty które idą w przód wzmacniacza i w pętle wzmacniacza jednocześnie ?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tak, kosztem jednej petli. Ma dwa gniazda do przeladzania switchy, do tego tez MIDI.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Kosztem jednej pętli ? tzn. Mógłbyś opisać jak miałbym to wszystko sobie podłączyć  (co i gdzie ?).
To jest moja pierwsza przygoda ze switcherami i wszystko jest pięknie dopóki chodzi tylko kombinację efektów wchodząc z przodu wzmacniacza. Gdy dochodzą te z tyłu i zmiana kanałów nie mam już pojęcia jak to ogarnąć jeżeli wzmak nie ma midi :)

Posty połączone: 19 Wrz, 2018, 11:02:14
Anybody Home ? :)
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz, 2018, 11:02:14 wysłana przez Chomick »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Kosztem jednej pętli ? tzn. Mógłbyś opisać jak miałbym to wszystko sobie podłączyć  (co i gdzie ?).
To jest moja pierwsza przygoda ze switcherami i wszystko jest pięknie dopóki chodzi tylko kombinację efektów wchodząc z przodu wzmacniacza. Gdy dochodzą te z tyłu i zmiana kanałów nie mam już pojęcia jak to ogarnąć jeżeli wzmak nie ma midi :)

Posty połączone: [time]19 Wrz, 2018, 11:02:14[/time]
Anybody Home ? :)


Daj mi chwilę, może wieczorem uda mi się jakiś szkic a'la Gmoch ogarnąć  ;)

A tymczasem hint - w jednej pętli umieść po prostu preamp wzmacniacza. W pętlach "wczesniejszych" - to, co pre. W petlach późniejszych - to co post.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
I jak to potem zaprogramować ? :)  Jak możesz to opisz to na spokojnie szczegółowo - myślę że każdemu się przyda bo ciężko znalezc w necie cos na ten temat. Jedynie tylko przentowane jest naprostsze ustawienie z wszystkimi pedalami z przodu wzmaka + ewentualnie zmiana kanalow, ale to jest oczywiste :)

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
7279 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2010, 17:05:38
wysłana przez Turgon
23 Odpowiedzi
11787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2012, 13:53:40
wysłana przez Trociniak
0 Odpowiedzi
1408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2013, 23:08:56
wysłana przez Stivo2005
3 Odpowiedzi
1139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2016, 16:34:59
wysłana przez Ghost_of_Cain