Autor Wątek: Tone Port UX1, czy POD studio GX?  (Przeczytany 27282 razy)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Tone Port UX1, czy POD studio GX?
« 27 Lut, 2009, 18:53:14 »
Chcę coś do nagrywania w domu.

UX1 ma wejście na mic, więc mógłbym gitarę akustyczną np. nagrywać z mic'a.

Pod Studio GX, nie ma wejścia na mic, ale podobno ma INNY, lepszy, nowszy soft.

Nie orientuję się, nie wiem, czytanie forów tylko powiększyło chaos myślowy. Proszę o radę.

Pozdrawiam!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Link, który podałeś jest absolutnie nieadekwatny do mojego zapytania i nie nic mi nie wyjaśnia.

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
inny lepszy nowy soft (podfarm) rozni sie od starego gorszego softu (gearbox) tylko interfejsem graficznym modele wzmakow efektow itd sa takie same, jednak z podstudio dostajesz ten soft tez w formacie vst co daje kilka ciekawych mozliwosci :) Ja bym wzial GXa.
myspace.com/drownmyday

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Podfarm jest do każdego tone porta.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Pewni jesteście, że niczym się nie różnią? Rozumiem, brać TP UX1? POD farma dostanę do niego za darmo? Czy będę musiał dokupić? I czy będę mógł wtedy używać VST z tym TonePortem? Przepraszam za banalne pytania, ale serio tych urządzeń nie znam.

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
podfarm i gearbox to dwa rozne programy do obslugi tych samych symulacji - roznia sie interfejsem graficznym. W toneporcie standartowo instaluje sie gearbox ale mozna sciagnac za friko i zainstalowac podfarm. Z podstudio od razu jest podfarm. Z tym ze, z podstudio dostajesz takze podfarm vst czyli obsluge symulacji w formie wtyczki vst. w Toneporcie obsluge vst mozesz dokupic za chyba 50 albo 99 $. Zreszta wszystko jest bardzo na stronie line6.

Ja bym wzial GX - nie wiem czy korzystalbys rzeczywiscie z wejscia mikrofonowego, a obsluga vst na pewo sie przyda. Zrezzta jak chcesz nagrywac akustyka to przydalo by sie pojemnosciowka, a w ux1 nie ma phantoma.
myspace.com/drownmyday

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
Toneporcie obsluge vst mozesz dokupic za chyba 50 albo 99 $.

placic za obsluge VST, ke?

TonePort to zwyczajny w swiecie interfejs/karta muzyczna w kazdym programie do nagrywania bedzie tak rozpoznawany, nie bedziesz ograniczony tylko programami line6, wszystkie guitar rig-i itp. czy wtyczki VST beda chodzic

traktuj go jak zewnetrzna karte muzyczna

u kumpla z zespolu mam TonePorta KB37 (z klawiatura midi) zainstalowalismy ostatnio pare wtyczek VST: grand piano i rozne syntezatory (pelno tego na torrentach), melodie mozna sobie wyklikac w programie, albo grac na zywo z klawiatury TonePorta, swietna zabawka, polecam ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2009, 23:00:37 wysłana przez t0ma »
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
(pelno tego na torrentach)

nic tylko brac i korzystac :<


na temat - to oczywiste ze toneport obsluguje vst, chodzi o PROGRAM PODFARM CZYLI SYMULACJE LINE^ W POSTACI WTYCZKI VST - z podstudio dostajesz go za darmo, z toneportem musisz dokupic.
myspace.com/drownmyday

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
nic tylko brac i korzystac :<

przetestowac, skasowac i kupic oryginalne oczywiscie (tak przeciez dziala siec torrent)

na temat - to oczywiste ze toneport obsluguje vst, chodzi o PROGRAM PODFARM CZYLI SYMULACJE LINE^ W POSTACI WTYCZKI VST - z podstudio dostajesz go za darmo, z toneportem musisz dokupic.

pozno jest, nie zrozumialem z kontekstu, sorry
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
(pelno tego na torrentach)

nic tylko brac i korzystac :<


na temat - to oczywiste ze toneport obsluguje vst, chodzi o PROGRAM PODFARM CZYLI SYMULACJE LINE^ W POSTACI WTYCZKI VST - z podstudio dostajesz go za darmo, z toneportem musisz dokupic.
Pewien tego jesteś? Dwie osoby mi dziś powiedziały, że podfarm jest za darmo do ściągnięcia i wieczystego użytku, jeśli ma się Tone Porta dowolnego. Zdezorientowałem się. Pomóżcie...

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Tak, ale jako stand alone, a nie plugin VST. VST jest za free z nową serią - POD Studio (GX, UX1 i UX2)
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Tak, ale jako stand alone, a nie plugin VST. VST jest za free z nową serią - POD Studio (GX, UX1 i UX2)
http://line6.com/software/index.html - wszedłem tu wybrałem z pierwszej listy Tone Porta UX, z drugiej PodFarm, z trzeciej Windows XP i uzyskałem coś takiego:

The installer includes these components:

    * POD Farm plug-in (v1.03) for RTAS and VST
    * POD Farm standalone application (v1.03), with support for POD Studio, TonePort and GuitarPort

    * POD Farm Basic User Guide (v1.03)
    * Device drivers (v3.4.3.2) for all supported devices
    * Driver Control Panel for Line 6 devices (v3.35)
    * Line 6 Monkey intelligent updater (v1.26)

Czy ja dobrze widzę, że jednak line6 daje i standalone i plugin VST za darmo użytkownikom TP?
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2009, 20:32:02 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Może to tak samo jak z tym, że POD Farm ma chodzic z PODem XT ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2009, 20:36:14 wysłana przez Harvest »

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Nie, nie wiem, nie wiem, Harv, czytałem różne fora, rozmawiałem z różnymi ludźmi. Kumpel, posiadacz TP UX1, mi pisze na gg, że u niego POD Farm plugin się ściągnął z free i działa. Może jakaś promocja była, która się skończyła, czy coś? Każdy mówi co innego... Serio, taki chaos, że już straciłem wątek. Hawk, jesteś absolutnie pewien, tego co pisałeś, o tym, że tylko standalone dają za darmo, a plugin trzeba kupić?? Może mi ktoś ten cały bajzel wyjaśnić?
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2009, 20:42:16 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
ja z toneportem gx keidys mialem tak ze vst sie zainstalowalo elegancko mozna bylo wlaczyc je w daw , i pokazywal sie interfejs wtyczki razemz komunikatem ze jak chcesz korzystac to wykup licencje do pluginu :)

jest roznica miedzy podfarmem standalone - do grania sobie rpzez kompa i nagrywania juz obrobionego sygnalu , a podfarmem vst ktory sluzy do obrabiania DI , nakladania przeterow efektow itd w trybie wtyczki.
myspace.com/drownmyday

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Czyli, mówią prostym językiem, jak się za POD Farma nie zapłaci, to się wtyki NIE dostanie do obrabiania gołych ścieżek? ;)

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Czyli, mówią prostym językiem, jak się za POD Farma nie zapłaci, to się wtyki NIE dostanie do obrabiania gołych ścieżek? ;)

Tak jak pisałem wcześniej. U mnie POD Farm.dll też się się ściągnął przy którejś aktualizacji PODa Farm, ale jak go podpinasz w hoście to wyrzuca "A required device is either not authorized or not connected" (TP UX2)
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2009, 21:11:56 wysłana przez hawk »
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Czyli, mówią prostym językiem, jak się za POD Farma nie zapłaci, to się wtyki NIE dostanie do obrabiania gołych ścieżek? ;)

Tak jak pisałem wcześniej. U mnie POD Farm.dll też się się ściągnął przy którejś aktualizacji PODa Farm, ale jak go podpinasz w hoście to wyrzuca "A required device is either not authorized or not connected" (TP UX2)
Dzięki. W międzyczasie sam ściągnąłem Podfarma, zainstalowałem, dll. było i w ogóle. Jak wrzuciłem w hosta, to nawet nie pytał nic o Tone Porta, tylko zrobił dokładnie to co opisałeś. Czyli kupuję Poda Studio... ;)

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Słuchajcie koledzy, mam pytanie, dostałem dzisiaj toneporta ux1 i połączyć go chciałem z monitorkami alesis mk1, zakupiłem kabel (głupi jestem! zasugerowałem się napisem monitor na toneporcie ale nie zczaiłem, że to IN..) gdzie mam z jednej strony dużego jacka a z drugiej dwa chinche, no i wszystko gra, ale muszę wkładać jacka w wejście słuchawkowe mimo że z tyłu mam dwa wyjścia liniowe na duże jacki mono. Pytanie jest następujące, czy warto zmieniać/przerabiać kabel tak aby miał dwa duże jacki mono i podłączać z tyłu, czy raczej nie usłyszę różnicy? z góry dzięki za pomoc.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Nie wiem czy warto, ale kup sobie w jakimś elektronicznym przejściówkę (koszt z 5zł) i sam sprawdź :)

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
sa rozne barwy dla klawiszowcow  ale z mojego doswiadczenia nic nie zastapi dobrego klawi workstation.

ja kupielm Korga Tr-61 i to bylo wypas rozwiazanie, oczywiscie sprzedalem go juz z powodu potrzeby kasy.

jak chcesz to moge ci podeslac cos co zrobilem na tym korgu + perka z ezdrummer, gitary pod xt.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ja zadam głupie pytanie. Czy ten ToneDirect™ monitoring to oznacza ze rzeczywiscie nie ma latencji? W sensie ze z tego wyjscia na głośniki/słuchawki w pod studio gx leci dźwięk bez opóźnień? Tak jak z wyjscia słuchawkowego w pod xt np?

Chodzi mi o to czy mozna sobie sensownie pograc/poćwiczyć w domu na tym? Oczywiście jestem świadomy tego, ze musi byc komp włączony.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
9392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2007, 11:43:16
wysłana przez el-biczel
23 Odpowiedzi
14033 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 01:17:13
wysłana przez DeathMaster
7 Odpowiedzi
8093 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2010, 15:47:48
wysłana przez Tolein
8 Odpowiedzi
7912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2011, 03:30:27
wysłana przez fifo
16 Odpowiedzi
5381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2012, 19:38:04
wysłana przez Patyk