Autor Wątek: Bash Selene i ogólnie "nowości"  (Przeczytany 13615 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cały czas mówię o Dorico.
mniut i piah

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Witam wszystkich,

Z uwagi na dość duże problemy użytkowników z pętlą w dorico podjąłem już odpowiednie kroki aby
zająć się tym problemem jeszcze raz. Postaram się wykreować odpowiedni mod, który sprawi że pętla będzie chodzić poprawnie z większością efektów. Będzie on zakładany za free a dla osób które nie mają możliwości podesłać pieca stworzę "instrukcję samodzielnego montażu" Krok po kroku.
Będzie można ją wykonać we własnym zakresie pod warunkiem że użytkownik posiada chociaż minimalną wiedzę o lutowaniu.

Pozdrawiam wszystkich Użyszkodników!

P.S. Bardzo przydatne do stworzenia wyżej wymienionego modu będą wasze maile z opisami niepożądanych efektów pracy waszych efektów. Dodatkowo prosiłbym o podanie ich nazw modeli itp.
Znacznie przyśpieszy to pracę.

P.P.S. Jakie są wasze odczucia po wysłuchaniu próbek Selene? ;)
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Cały czas mówię o Dorico.
mówiąc "w każdym modelu" miałem na myśli, że w każdym egzemplarzu tego modelu. jeśli tak jest, to moim zdaniem jest to wręcz niedopuszczalne... nie, żebym oskarżał Cię, Bashu, ale z perspektywy potencjalnego właściciela tego wzmaka może to być dość lewackie zagranie.
i żeby nie było, parę dni temu pierwszy raz usłyszałem Side'a Triple i się do tej pory zebrać nie mogę ;)
do widzenia.

Offline blazejgit

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Datarł dziś do mnie na powrót SELENE, po małym upgradzie. Słyszałem próbki zanim do mnie przyjechał to ta na Telecasterze mnie zmiażdzyła. Dzis po pierwszych dzwiekach moge powiedziec: chodzi to i hula tak jak ma być i mam nadzieje ze tak zostanie. Przester ma zero siary i piachu a sam żwir i gruz (w zależności od ustawień). Bardzo gra środkiem co mi się osobiście bardzo podoba. Clean cieplutki i plastyczny. Minusy to reverb troszke syczy ale idzie grać :) Polecam :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Ostatnio też pisałeś, że wszystko zajebiście, a jednak pojechał na moda :P Ehh...
mniut i piah

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Efekt, WOW. Też to miałem, ale teraz po latach, dostrzegając jasno wady i zalety, ;) z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Sidewinder Triple to znakomity wzmacniacz. Czasami mi go brakuje.

Offline blazejgit

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Pisałem ale pozostał pewien niedosyt, bo nie zawsze brzmiał tak jak chciałem, taki urok prototypu. Teraz jest lepiej i dokładnie to o co mi chodziło, a wzmak swój charakterek miał od samego początku i to jest w nim świetne a że przeszkadzała mi ilość góry to postanowiłem skontaktować się z Szymonem i jak ja to nazywam wysłać wzmak na upgrade. Generalnie świetnie brzmiał lekki przester albo skranczowany clean natomiast przy mocniejszym przesterze irytowała mnie ilość owej góry. Cóż wzmak był robiony w ciemno i nie ogrywałem go przed zakupem stąd konieczność ponownego wysłania po zdefiniowaniu pewnych (oczywiście w moim odczuciu czyli subiektywnych) mankamentów. To nie zaprzecza faktowi że on mi się na początku nie podobał, brzmiał bardzo fajnie a chciałem żeby brzmiał jeszcze lepiej w muzyce, którą wykonuję. Ot co :) Sprawdzałem go również wpinając w return PODa 2.0 i to cyfrowe ustrojstwo dostało bardzo fajnej dynamiki i klarowności.

Wczoraj miałem okazję zagrać 1 próbę na Selene po upgradzie i to co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło to fakt iż nie muszę go rozkręcać jakoś specjalnie a i tak wzmak jest słyszalny i znakomicie się przebija przez zespół w którym jest jednak jeszcze kilka instrumentów (bebny, bas, skrzypce, klawisz ktory uzywa rowniez brzmien syntezowanych, conga i wszelkiego rodzaju przeszkadzajki jak kij deszczowy czy chimes). Grałem na połączeniu gitara -> wzmak, bez reverbu i innych urządzeń. Każda z funkcji (trybów przesteru) zmienia nieco jego barwe, który jednak cały czas był świetnej jakości. Obecnie mam ustawiony tryb A high gain z gain na godzinie 14 i brzmienie przypomina mese tyle że dość mocno osadzoną z wyeksponowanym środkiem i grubszym bardziej żwirowym ziarnem przesteru. Przy skręceniu gainu czy volume w gitarze uzyskujemy świetny lekki przester o bluesowym charakterze. Mnie to akurat bardzo pasuje. Próbki ze strony Szymona są dość miarodajne choć u mnie troszeczke inaczej to brzmi bo używam kolumny 1936 LEAD Marshalla a nie Mesy no i  np nie mam telecastera, choć kiedy usłyszałem tę próbkę rockową to mnie po prostu zmiażdżyła. W miarę współpracy z tym wzmakiem będę pisał uwagi albo opiszę jakąś szerszą recenzję. Może w kwietniu bo w marcu mam do zagrania kilka koncertów więc będzie okazja sprawdzenia Selene w boju. Pozdrawiam :)

Offline glina

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Witam wszystkich,
(...)
P.S. Bardzo przydatne do stworzenia wyżej wymienionego modu będą wasze maile z opisami niepożądanych efektów pracy waszych efektów. Dodatkowo prosiłbym o podanie ich nazw modeli itp.
Znacznie przyśpieszy to pracę.

Boss DD-3 wpiety w pętlę Dorico - oryginalne 'uderzenie' akordu jest ok. Ale powtórzenia sa już z przesterem.
Logika wskazuje ze to wina Bossa. Ale po zmniejszeniu gain i volume do polowy w piecu (caly czas clean channel) problem znika. Niestety ogolna glosnosc nie pozwala wtedy na granie z zespolem.
Podobnie (ale w duzo mniejszym stopniu) mam z JCM900 jesli rozkrece gain czystego kanalu na max.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Jako, że w stopce tematu widnieją wyrazy "Selene" i "Nowości" Pozwalam sobie odświeżyć temat.
Zapraszam do zapoznania się z ową nowością. Szczegóły na stronie.

Nawiązując jeszcze do pętli w Dorico która przyznaje, była jaka była...
chciałbym szanownym użytkownikom oznajmić, że udało mi się zaadaptować pętlę z Side'a triple
do wyżej wymienionego wzmacniacza. Otrzymamy do niej możliwość regulacji wejścia "send level"
którą będzie można wykorzystywać również jako globalny master.
Niestety, z uwagi na to iż do adaptacji trzeba wzmacniacz częściowo przebudować wymagane jest jego przysłanie.
Przeróbkę wykonuję darmowo, jednakże przesyłkę w obydwie strony opłaca zainteresowany.
Pozdrawiam!
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Icchok Lejb Perec

  • Leśnik
  • Zbanowany
  • Wiadomości: 126
Szymek? Tera właśnie powstaje poważne pytanie. Jak sprawdzić jak parowane są lampy na końcówce. Czyli, 1 3 , 24 czy 1 4, 2 3 ? Jest jakaś opcja, żeby sprawdzić to bez schematu urządzenia? Pytam zupełnie poważnie.

ps. nie można wygenerować we/wy pt. http://www.marshallamps.com/downloads/files/JMD1_83_00%20English%20hbk.pdf , która najzwyklej konfiguruje ze switcha jak ma działac pętla :D ?
Powodzenia bracie.
Kerywnik.
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2010, 23:45:59 wysłana przez Icchok Lejb Perec »
Kto kupi u niemca ten pedał.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Żeby nie robić OT najlepiej do mnie napisz.
Pozdr
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Bash - dlaczego tak malo dzieje sie w temacie wzmacniaczy ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
W jakim sensie mało? :) Chodzi ci o małą ilość nowości?
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
No że MKV ciągle "in progress" brak informacji o wzmacniaczach których nazwy widnieją w menu ;)

A żeś mnie teraz zaciekawił tym preampem Selene. Jak by była w ogóle możliwość wykonania preampu tylko z jednym eq i jednym kanałem (najlepiej 1U), to bym się zapewne mocno zainteresował.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Wykonanie czegoś takiego to żaden problem. Kwestia tylko jaki miałby być ten kanał.
Jedni będą chcieli coś czysto kranczującego, inni Higain a jeszcze inni kopie jakiegoś pieca.
Temat rzeka. Ale do zrobienia.
Pozdr
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Miałem przyjemność ogrywać Selene chyba jako pierwszy grajek na świecie, że tak powiem "z zewnątrz". Rispekt! Zrobiliśmy BEZPOŚREDNIE porównanie w studio z moim Roadkingiem, no i zamykając oczy nie było słychać absolutnie żadnej różnicy. Nie kituję. Zresztą Szymek nie ukrywa, że kanał "modernowy" jest kopią dobrego duala. Natomiast jako człowiek, który uwielbia soczysty, żwirowaty środek a'la Marshall, albo Soldano - pokonał mnie kanał "vintage'owy" czy jak on się nazywa. Naprawdę, słyszałem w moim krótkim, nikczemnym życiu ze 100 modeli wzmaków i bardzo rzadko zdarzało mi się natychmiast pomysleć: jestem na TAK!

BARDZO uniwersalny piec, z milionem opcji na tylnym panelu, o których Baszu opowiadał mi ze dwie godziny. Piec oczywiście o bardzo konkretnym zastosowaniu - do bezlitosnego napierdalania, ale jak nam się znudzi "bułka" wpinamy coś z singlami i mamy bardzo rasowy rokoski sound. Dobre, bo polskie;) Muszę się niedługo do Szymcia uśmiechnąć o jakiś wynalazek tego typu (zamontujesz mi hajkata, co Szymek?)

pozdro

Offline Dembas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Panie, Panowie i wy dziewczyny...
Mam niezmierną przyjemność jako pierwszy użytkownik tego modelu pozwolić sobie na w miarę możliwości "krótką" recenzję nowego produktu naszej rodzimej manufaktury Bash, jakim jest Selene Preamp. Jeśli ktokolwiek miał kiedyś styczność z produktami tejże wytwórni wie, że wykonanie i brzmienie tych wzmaków nie jest z pierwszej łapanki :) ...ale do rzeczy:

Budowa
Preamp jest typu rackmount o wymiarach 2Ux20cm, więc nikt raczej nie będzie miał problemów ze zmieszczeniem go w swojej skrzynce. Płyta przednia o grubości 2mm sprawia, że można pewnie chwycić go za uszy podczas montażu/demontażu. Na wspomnianej płycie znajduje się grafika wykonana nadrukiem UV, zaadoptowana z wersji head'owej Selene. Tylny panel jest obsadzony przełącznikami dźwigniowymi i potencjometrami odpowiedzialnymi za całą automatykę i sterowanie sygnałem. Co do wnętrza i elektroniki to nie znajdziecie tu żadnej taniej chińszczyzny. Wtyki Neutrik, potencjometry RadioOhm, grube ścieżki, potężne kondensatory.... Nie ma tu miejsca na żadne luzy czy trzaski.

Sterowanie
Selene Preamp jest przedwzmacniaczem dwukanałowym, w którym każdy kanał można ustawić niezależnie oraz sprawić żeby były one identyczne. Brzmienie każdego z kanałów regulowane jest potencjometrami na przednim panelu preampu: Gain, Bass, Middle, Treble, Presence.  Dodatkowo możemy regulować poziom wyjścia dla każdego z kanałów potencjometrem Volume. Jakby jeszcze było wam mało regulacji - możecie regulować poziom wyjścia
pętli efektów (Loop Master) i funkcji Solo. Sygnalizacją trybu pracy przedwzmacniacza zajmują się 4 diody. Każdy z kanałów ma własną diodę, która w zależności od wybranego rodzaju brzmienia kanału (Clean, Overdrive) zmienia swój kolor na zielony, bądź czerwony. Po prawej stronie znajdują się diody sygnalizujące czy aktywna jest pętla efektów,
oraz czy włączony jest jej bypass. Dopełnienie kompletu stanowi footswitch z funkcją przełączania kanałów.

Brzmienie
Ten przedwzmacniacz ma w sobie wszystko czego potrzebuje (za przeproszeniem :P) gitarzysta: śpiewny clean, oraz ciężki przester, dosłownie Piękna i Bestia z tej Seleny. Tryb Clean jest dynamiczny, bardzo podatny na artykulację, ciężko mi jest go do czegokolwiek porównać, ale myślę, że najbardziej zbliżony jest do Marshall'a Plexi. Regulacja gainu pozwala na uzyskanie brzmienia suchego, czystego, poprzez ciepły clean, aż do delikatnego crunch'u.

Overdrive zaczyna się tam gdzie kończy sie clean i leci przez crunch do przesteru, aż osiąga na swym końcu lejący się przester zabijający wszystko co napotka na swej drodze. Strukturę przesteru nie jestem w stanie porównać do jakiegokolwiek ze znanych mi wzmaków (najbliżej DR'ki jak to słusznie określił wrobelsparrow), ale nie jest to na pewno żużel, czy surówka z pieca znana z hajgejnowych przedstawicieli gatunku, a bardziej drobne gładkie kamyczki.
Wzmak leci konkretnie środkiem z masą dołu, nie ma w nim na pewno siary odkurzacza, a regulacja potencjometrów jest tak zaprojektowana, że reguluję dokładnie to konkretne najważniejsze pasmo. Bez problemów przebija przez resztę wzmaków.

Podsumowanie
Zdecydowanie uniwersalny przedwzmacniacz, nie ogarnąłem jeszcze wszystkich możliwych kombinacji. Podsumowując, jak to zazwyczaj mawiają na HarmonyCentral: jeśli by się coś z nim stało - na pewno uderzyłbym do Szymona po jego kopie :) Polecam każdemu, a jeśli ktoś nie jest do niego jeszcze przekonany - zapraszam na testy.

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
No że MKV ciągle "in progress" brak informacji o wzmacniaczach których nazwy widnieją w menu ;)

Kurcze, dzisiaj przeczytałem twojego posta przypadkiem jeszcze raz, i zdałem sobie sprawę, że nie odpowiedziałem na twoje pytanie ;) Sory ale zalatany jestem min przez MK5.

Generalnie to tak.
Pomysłów na zrobienie fajnych wzmaków jest od pyty. Wyznaczyłem sobie jakieś cele w zeszłym roku, zrobiłem kilka wstępnych projektów i niestety... zamówienia najzwyczajniej nie dały mi możliwości pociągnięcia czegokolwiek dalej. Z tych samych powodów miałem małe problemy z aktualizowaniem strony (no bo i nie było za bardzo czego aktualizować).
Teraz wraz z nowym rokiem udało mi się wytrzasnąć pewnego człowieka, który od czasu do czasu pomaga mi w "składaniu". Tym samym mam teraz więcej czasu na tworzenie nowych rzeczy.
Mogę wam powiedzieć, że jeszcze w tym miesiącu odbędzie się premiera nowego wzmaka niespodzianki (nie było go w zapowiedziach na stronie ale myślę, że okaże się bardziej chwytliwy niż, dajmy na to, cornelius który będzie headem jedno kanałowym o mocy 50W). Piec jest już skończony i gruntownie przetestowany zarówno w studio jak i live.
Jedynie na co teraz czekamy to na ostateczne wykończenie (design) i mini kampanie reklamową w której skład wchodzić będą min filmiki na YT.
Tyle z ostatniej chwili.
Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy:
Pracuję jeszcze nad jednym ciekawym "ustrojstwem". Jedyne co można o nim powiedzieć aby nie zapeszać, to to, że będzie przydatny dla większości i na większości kieszeń :).
Więcej o nim opowiem po pierwszej premierze.
Na koniec zostawiam sobie najważniejszy (dla mnie) kąsek.
Ciekawe rzeczy krążą wokoło tego wzmacniacza. Ostatnio czytałem nawet wypowiedź w której ktoś twierdził, że na nim grał ;).
Co mogę powiedzieć... Przepraszam, że tak długo to MK5 się ciągnie.
Zaznaczam jednak, że piec jest teraz w bardzo zaawansowanym stadium projektowania a lada tydzień te prace zostaną ostatecznie ukończone.
Tym samym oznajmiam zainteresowanym, że MK5 ukaże się jeszcze przed wakacjami na trylion procent.
Jego wykaz możliwości będzie się nieco różnił od tego który opisany jest na stronie. (Dodałem kilka rzeczy).
Będzie trochę więcej guziczków i gałeczek smaczkowych. Owe funkcje umożliwią uzyskanie w MK5 jeszcze więcej brzmień. Między innymi bardziej vintage'owo bluesowych. Krótko mówiąc będzie można go bardziej okiełznać gdy przyjdzie potrzeba.
Pozdrawiam wszystkich, którzy doczytali posta do końca :) (zresztą mniej cierpliwych również)
Pozdr.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Doczytali doczytali. W takim razie, jako że już cieszy mi się morda na te nowości, życzę powodzenia i trzymam kciuksy żeby wszystko poszło jako planowane było. A w międzyczasie zbieram monety na baszowy piec i powoli żegnam myśli o LGNĘ, Frajetach, czy innych Markach Fajf.

Offline Miyagi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
Tak jak byłem napalony na Side MKV jeszcze przed przeczytaniem tego postu to był normalnie ogień ale po przeczytaniu tego posta zostałem zniszczony... Masakra :D Nic tylko muszę zostać w robocie na nadgodzinach i jak najszybciej uzbierać fundusz na wzmacniacz ;)
Myślałem jeszcze w dalszej kolejności o peavey'u jsx albo o jakimś produkcie MG ale chyba teraz odpadną :D

Bash'u wysłałem do Pana maila na adres podany na Twojej stronie ;) Będę wdzięczny za odpowiedź ;)

Offline macbieg

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • http://www.myspace.com/atrapapoland
    • ATRAPA
Witam!
Miałem w lutym przyjemność ogrania oprócz Sajda równie Selene Rack Preamp - wtedy jeszcze bez obudowy i nazwy handlowej (jeżeli się mylę, Szymon popraw mnie).
Piszę dopiero teraz, ciężko znaleźć wolną chwilę.
Krótko - Selene Rack Preamp to "mniejsza" wersja potwora jakim jest Sajd.
Polecam wszystkim grającym nie tylko ciężką muzę (aczkolwiek tym specjalnie).
Pozdrawiam!
macbieg

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Owszem, mylisz się :) Ogrywałeś nowość która (wedle moich zapowiedzi) pojawi się dopiero lada chwila.
Zgadza się, że będzie to miało sporo wspólnego z sidem (głównie MK5) bo z niego żywcem wzięty jest kompletnie nowy czysty kanał :) Przester to zmiksowany kanał ch2 i ch3.
Więcej nie zdradzę, przynajmniej na razie.
Pozdr.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Jaki będzie czas oczekiwania na wzmak?

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
W przypadku tego "ustrojstwa" jeśli nie zostanę zasypany setkami zamówień ;) nie więcej niż 3 tyg.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Miyagi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
hehe czyli trzeba liczyć koło 2 miesięcy  bo zamówień na pewno będzie cała góra ;) np. na 90% ja się czaję na MKV  :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6162 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24343 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
9 Odpowiedzi
4034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 10:28:24
wysłana przez Vlad The Vampire
0 Odpowiedzi
3251 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2008, 14:09:44
wysłana przez jerzees
21 Odpowiedzi
7242 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2009, 18:07:21
wysłana przez indabrain