Autor Wątek: Wzmacniacz do 3000 zł. Amerykańskie brzmienie Adama Jones'a  (Przeczytany 8896 razy)

Offline Hanocri911

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Cześć wszystkim!
To mój pierwszy post na tym forum i z tej okazji chciałby się przywitać serdecznym "siema" :).
Szukam wzmacniacza do około 3000 zł, choć mogę nagiąć budżet o kilka stów. Mam już dobrą kolumnę 212 na głośnikach Celestion G12 T75 więc raczej interesuje mnie head.
Najbardziej siedzi mi brzmienie gitary Adama Jones'a z zespołu Tool, czyli bardziej amerykańskie, i w tą stronę chciałbym pójść. Amp będzie służył do grania prób, może w przyszłości do niewielkich koncertów więc nie potrzebuję jakiejś miażdżącej mocy. Nie będzie opuszczał mojej prywatnej salki, a tam nie muszę uważać z głośnością  :headbang:.
Moja gitara to Burny Les Paul Super Grade z 1986 roku (Japonia) z fabrycznymi przetwornikami VH1, i raczej tak już zostanie bo wiosło bardzo mi pasuje.
Po przegrzebaniu wielu forów, zarówno rodzimych jak i zagranicznych, wytypowałem kilka rozwiązań:
-MG Fendmess - dobre opinie, niezła cena
-Marshall DSL 100 + Diezel VH4 pedal
-jakiś inny, droższy wzmacniacz typu Mesa DC5 lub MK III
Co Waszym zdaniem byłoby najlepszym rozwiązaniem?
Z góry dzięki za pomoc  :)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Do tego co chcesz osiągnąć w tym budżecie MG Fendmess będzie najlepszym wyborem. Jeszcze zostanie Ci na wymianę przystawek, żaden wielki pieniądz a różnice zrobi ogromną.

DSL to słaby pomysł,
1) Nie to brzmienie
2) Awaryjność nie pozwoli Ci się długo pocieszyć ampem

Co do Mesy, to w tej cenie bardzo trudno trafić jakiegoś Marka, a Single Rectifier to padaczka.



Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!

Offline Hanocri911

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Mat,oglądałem i analizowałem zarówno without busting a bank jak i with. Jcm 800 z pedałkiem VH4 brzmi mega, ale tutaj problemem jest kasa. Sama osiemseta to ponad 4 k, a Vh4 1200 zł. Dla mnie za grubo.
Natomiast dsl 40c jeszcze ujdzie na czystym ale brzmi słabo na przesterze, niestety :/

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A jakbys do tego DSL40C dolozyl Mooer Micro Preamp?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
W tych okolicach cenowych czasem pojawiają się używane Krakeny od Victory, tez możesz rzucić okiem na nie. Ogólnie możesz wziąć DSLa i wsadzić do niego KT77 zamiast EL34, do tego ewentualnie jeszcze ten stompbox i powinno być spoko. Jeśli chodzi o ten taki miks między amerykańskim i brytyjskim brzmieniem na sterydach, to Blackstary sprawdzają się dobrze - chyba te Series One chodzą w okolicach 3k w używce, ale nie pamietam czy to są te highgainowe czy to jakiś inny był model.

Offline Hanocri911

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Dzięki za rade :). Zgadza sie, Series One są w moim zasięgu ale hi gain to dla nich za dużo. Mają kanał czysty i dwa crunche. Pewnie po dopaleniu coś by z tego było i brałem taką opcje pod uwagę.
Te dsle faktycznie nie są tak awaryjne?

Zomballo

  • Gość
a Single Rectifier to padaczka.
Wypraszam sobie! S2 Dopalasz lekko TSem albo nawet nie i masz żywcem właśnie to. No przecie brzmienie Adama u początków Toola to właśnie mix Recto z Marszałkiem!

@Hanocri911 jak dobrze poszukasz to znajdziesz Miśkę w takim budżecie. Nawet z nowymi lampami i w świetnym stanie. Nawet na EL34 jak marshall. Nawet z przesyłką dla forumowiczów gratis. Nawet wytartą z kurzu i w świetnym stanie. Nawet bardzo mało graną ostatnio bo nie mam czasu. :P
« Ostatnia zmiana: 06 Wrz, 2018, 08:30:11 wysłana przez Dick Retard »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Blackstarow nie polecam, fajnie graja ale w miksie na zywo juz gina i jakos nie zawsze sie przebijaja tak, jakby sie chcialo.

Offline Hanocri911

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Posłucham na yt Balstary i mam mieszane uczucia.
Zastanawiam się juz tylko nad fendmessem, dsl plus vh4 lub poczekac na mese single.

Posty połączone: 06 Wrz, 2018, 14:32:11
Mat, a który model Blackstara masz na myśli? Czy to ogólnie cecha tych wzmakow?
« Ostatnia zmiana: 06 Wrz, 2018, 14:32:11 wysłana przez Hanocri911 »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
W kilku salkach, gdzie proby mam, jest chyba z 5 roznych modeli i generalnie srednio w miksie sie przebijaja. Na koncertach troszke lepiej ale i tak bez rewelacji.

Offline Hanocri911

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Dzięki, Panowie, chyba podjąłem już decyzję. Albo Mesa single rectifier albo mg fendmess. I przetwornik wjedzie sh 4 :)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Jesli padnie na Singla to pamiętaj o masce! :D


Spoiler

Offline Hanocri911

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Czyżby Mesa miała problem z awaryjnością?
Mój wzmacniacz nie może mieć takich problemów bo najbliższy serwis jest pewnie w Warszawie, a to 250 km ode mnie. Więc niefajnie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie ma problemu z awaryjnością. Bierz Miśkę od Upośledzonego Ryszarda, będziesz Pan zadowolony. A @Dick Retard pewnie znowu kupi sobie 5150 :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Czyżby Mesa miała problem z awaryjnością?
Mój wzmacniacz nie może mieć takich problemów bo najbliższy serwis jest pewnie w Warszawie, a to 250 km ode mnie. Więc niefajnie.
Mesa jest zbudowana jak czołg i nic Ci się tam nie zepsuje. Te obrazki odnoszą się do brzmienia bo Single skwierczy jak spawarka  :D

Offline Hanocri911

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Czyli bramka szumów to must have?

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Bramka przyda się przy każdym wzmacniaczu. Ja caly czas pije do paskudnego charakteru brzmienia tych wzmaków, które zawsze kojarzyły mi się ze spawarką   ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
-Marshall DSL 100 + Diezel VH4 pedal

Diezel VH4 jest również pełnosprawnym preampem. Może się okazać, że pełnię szczęścia da Ci tylko w tym trybie - nie jako pedał przed kanałem czystym jakiegoś zjebanego DSLa, tylko jako preamp wpięty w końcówkę zdrowego wzmaka (roboczo zakładam, że czyste brzmienia nie są Ci potrzebne).

W tej sytuacji - kupujesz VH4 pedal, czaisz się na niedrogi, około 50W wzmak typu Maddog, MG, cokolwiek nieobjęte logo "designed by chiński księgowy" i resztę przeznaczasz na zapas Jim Beam Red Stag w promocji z Biedronki, coby nieco złagodzić w rodzinie i na salce atmosferę po pierwszej, spektakularnej próbie zagrania powerchorda D na nowym zestawie.

Wiem, co mówię, bo mam VH4 pedal, a kiedyś miałem wiele produktów od rodzimych twórców lampiaków. W tym - Maddoga a'la JTM, 2xEL34, który niezbyt napiętym, niedzielnym pierdnięciem kasował wszystkie palniki w zasięgu wzroku, może za wyjątkiem tych czterokrotnie droższych. Kosztował mnie... 1600 zł, także tego, nie dziękuj :)

Offline Hanocri911

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Jak tu nie dziękować :). Bardzo cenna wypowiedz. Brzmienia czyste moge robić volumem w gitarze, nie boję sie jednego kanału. Podobnie zresztą robi sam Adam Jones.
Jeśli wpinam vh4 w return pętli to jak wygląda sytuacja z pozostałymi efektami?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Jeśli wpinam vh4 w return pętli to jak wygląda sytuacja z pozostałymi efektami?

Modulacyjne, reverby, delaye, volume boosty zwykle za preampem, tuż przed końcówką. Kaczki, kompresory, dopały (te ostatnie chyba nie w tym przypadku) - najczęściej przed preamp.

Co do czyszczenia volume'em - VH4 2 ma drugi kanał, dla którego można ustawić znacząco mniejszy gain, co może się tu przydać. Główny kanał będzie Ci trudno wyczyścić, ale to też kwestia gustu i reszty gratów.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
A nie lepiej będzie w takim wypadku polować albo zamówić nową końcówę od MG?
Po pierwsze będzie znacznie wygoniejsze w transporcie, po drugie powinno wyjść taniej.
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2018, 15:30:47 wysłana przez mastEr_eXplorer »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
A nie lepiej będzie w takim wypadku polować albo zamówić nową końcówę od MG?
Po pierwsze będzie znacznie wygoniejsze w transporcie, po drugie powinno wyjść taniej.
Spoiler

Produkty MG zawsze mają dobry lub wzorowy stosunek ceny do jakości, więc trudno się nie zgodzić, ale wcześniej miałem na myśli raczej coś z końcówką na dużych bańkach. Nie żeby taki VH4 pedal brzmiał z pikusiowatymi el84 mniej wiarygodnie, gorzej, czy mniej niebiesko, ale jakoś tak szybciej z 6L6 zaczyna budzić respekt i sypać uroczym gruzem, a o problemie headroomu można zapomnieć. Używana MG PA20 to dobry sposób na przetestowanie tematu. Najwyżej się sprzeda z minimalną stratą i już.

Zomballo

  • Gość
Ale czekajta no! Mówicie o tym oryginalnym pre za 1200 talarów? Bo jak tak, to troszki średnio opłacalna impreza. Wychodzi jak branie super cycatej blondyny w 126p. Niby jest ssanie ale kierownica uwiera. No Pany, kolo może mieć Porsche a proponujecie zamienniki w postaci wyrobów czekoladopodobnych.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ale czekajta no! Mówicie o tym oryginalnym pre za 1200 talarów? Bo jak tak, to troszki średnio opłacalna impreza. Wychodzi jak branie super cycatej blondyny w 126p. Niby jest ssanie ale kierownica uwiera. No Pany, kolo może mieć Porsche a proponujecie zamienniki w postaci wyrobów czekoladopodobnych.

Ależ Rychu, co też Rych. Oridżinal VH4 pre wpięty w końcówkę Atmy na EL84 sprawia, że srodzy rycerze okrągłego stołu natychmiast oddają zbroje do pralni. Niech mnie kule,  jeśli na tej śmisznej 1U od MG będzie radykalnie gorzej, miałem toto kiedyś i nie mam złych wspomnień. Może i nie będzie cudów, ale rzecz warta testu.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2018, 12:52:11 wysłana przez Ghost_of_Cain »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
27355 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2009, 01:03:50
wysłana przez BartekL
11 Odpowiedzi
6527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2011, 18:04:47
wysłana przez sylkis
54 Odpowiedzi
28760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2013, 00:47:31
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
2576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2014, 13:14:56
wysłana przez pivo
1 Odpowiedzi
13020 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2016, 12:33:29
wysłana przez Ardianos