Autor Wątek: Jak przerobic glowe potka na solid shaft  (Przeczytany 4892 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Jak przerobic glowe potka na solid shaft
« 23 Lut, 2009, 17:40:55 »
Mam potek push-push ktory ma zebatke na glowce (Knurled Shaft) zamiast walcowatego ksztaltu (Solid Shaft) i pytanie, jak to przerobic? Myslalem o nalozeniu na to epoxy i wyrownanie pilnikiem, ale byc moze macie jakies inne, latwiejsze metody?

pzdr

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
A przeszkadza Ci ten wielowypust ?? Jak gała do pota będzie miała dobrą średnicę to na niego wejdzie... A jak nie to może lepiej otwór w gałce lekko powiększyć ??
No chyba, że gała ma za dużą dziurę to wtedy pilniczek w łapki i jazda...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
nie o to chodzi Robert, chodzi o to, ze galy od pietrucha nie przewiduja takich potow, caly montarz polega na zalozeniu takiej i przysrubowaniu jej z boku hexagenem. Przerabialem juz takie cos z efektami i wiem ze os obrotu nie bedzie zachowana

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
pilnikiem? nie prosciej papier scierny? przynajmniej go dopasujesz do ksztaltu pota :)
Łe tej.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Papierem ściernym to się można zajechać... pilnikiem ładnie powinno się dać zrobić... A może tylko jedną stronę, lekko spłaszczyć, tak żeby ta heksagonalna śrubka ładnie się oparła?? Musiałbym to zobaczyć wtedy może coś uradzę... będzie ciężko możesz do nas na warsztat jutro podjechać po południu... tam sprzętu mamy trochę :D
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2009, 18:08:32 wysłana przez fireboy »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
hehe, fakt Dominku, imo lepiej to wyczuje, Robert, tak sie nie uda, juz tak kombinowalem przy okazji pewnejo efektu. Powiniennem jeszcze dodac, ze caly potek jest przerzniety przez srodek, wyglada mniej wiecej tak



poprostu, jesli dokrece srubke, to jedna ze stron peknie i pot do wymiany

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
To czym Ty to będziesz dokręcał ? Młotkiem i przecinakiem??? przecież to nie musi siedzieć mega mocno...
Zresztą spiłować możesz od tej strony co widać... czyli jak będziesz wkręcał to nic nie pęknie... bo będzie maksymalna sztywność :D

Albo zrób tak, że na wysokości śrubki rozwierć lekko od strony przecięcia właśnie (równolegle do przecięcia)...
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2009, 18:13:44 wysłana przez fireboy »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
men, to jest naprawde kruchy material i testowalem to 2 razy, raz na efekcie i chu go strzelil :D i raz na wzmacniaczu z lat 80, ktory polecial na wymiane potkow, bo 4 brakujace galy na wcisk zastapilem odpowiednikami na srubki

Offline wysek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 107
  • elektrogumonapawacz
Ja bym proponował włożyć do "rowa" na wcisk kawałek aluminium i już się nic nie połamie ;)
likmapusy

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
no to juz wole epoxy i papier scierny, polsrodek ale wydaje sie bardziej pro

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
właściwie czemu chcesz się w coś takiego bawić, ten pot jest jakiś magiczny, że nie możesz go zmienić? ;) lub nałożyć zwykłą gałę bez śruby?
do widzenia.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
właściwie czemu chcesz się w coś takiego bawić, ten pot jest jakiś magiczny, że nie możesz go zmienić? ;) lub nałożyć zwykłą gałę bez śruby?

pot nie jest magiczny, to zwykly pushpush, ale dorwij mi taki z solid shaft... a galki nie moge zmienic, bo wygladalo by to koslawie, pietruccino ma specyficzne galki

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 537
    • Toughest Firefighter Alive
Myślę, że w tym wypadku pozostaje jedynie wymiana gitary, na taką która ma gałki pasujące do tego potka :P

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
chiba odpada ;)

jutro przetestuje temat na jakims innym potku, jak sie sprawdzi to po problemie :)

dzieki za odpowiedzi, teraz mozna offtopowac ;)

Offline Merlin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
    • http://www.merlinpickups.com
Wiele razy montowałem dokręcane gałki na takie potencjometry i zwykle robiłem to tak, że trafiałem śrubą w przecięcie jak najbliżej potencjometra. Wkręcana śruba powoduje rozparcie obu skrzydełek ośki i wszystko trzyma jak należy. Żeby było osiowo gałka musi mieć otwór prawie identyczny ze średnicą osi potencjometra. Wszystko to ładnie wychodzi jeśli gałka nie ma oznaczeń i nie musi być zainstalowana w konkretnej pozycji. Jesli ma i musi to można spróbować obrócić odpowiednio potencjometr, żeby śruba trafiała w przecięcie.
Pozdrawiam

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja zrobiłem, tak jak mówiłem, że zrobię. Z tym, że użyłem poxyliny, uformowałem dziadostwo, wcisnąłem w rozcięcie, poczekałem godzinkę i nawet nie trzeba szlifować. Idealnie z lekkim oporem wchodzi w gałkę i wygląda tak;


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
10390 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2007, 14:19:00
wysłana przez nikt
4 Odpowiedzi
3123 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2008, 13:41:47
wysłana przez nikt
3 Odpowiedzi
1749 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2008, 09:53:49
wysłana przez PanKamil
10 Odpowiedzi
4642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2009, 11:27:34
wysłana przez BartoszKa
1 Odpowiedzi
1011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2014, 19:19:26
wysłana przez sify11