Autor Wątek: Orange Micro Dark + multi, czy końcówka mocy FRO  (Przeczytany 4463 razy)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Mam pytanko techniczne. Kupiłem niedawno multi Zoom G3xn i chce je odpowiednio nagłośnić. Zaciekawił mnie wzmak Micro Dark, nie dość ze brzmi przyzwoicie, jest dosc głośny jak na 20W to jeszcze ma pętle efektów. Z tego co mi wiadomo żeby skutecznie nagłośnić multi i jechać z jego symulacji trzeba go wpiac w końcówkę mocy, albo gołą albo wpiac sie w return pętli jakiegoś wzmaka.
Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że okazało się, że Hotone Nano (które swoją drogą też mnie zainteresowały) pomimo iz posiadaja pętle to nie mają rozróżnienia na końcówkę i preamp. Hotone zatem odpada bo chciałbym czasami pograć z symulacji Zooma.
Jak to wyglada z tym Micro Orange? Orientuje sie ktoś?
Mam tez opcje kupić mała końcówkę w stompboxie, firmy FRO. Tranzystor 30W. Ktoś może grał na tym, wie jak to działa? Moze FRO byloby lepszą opcją od Orange?
Generalnie sprzet do grania w domu.
Kolumna to 212 Harley Benton na V30.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Chłopaki z Polyphia korzystali (może nadal korzystają) z Dark Terror, miałem ale nie zdążyłem wypróbować 4CM, poszukaj używki może, lampa 15W ma tak ciut akurat headroomu na średnio spokojnego bębniarza (mój jest popierolony temu puściłem XD)

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Ale mnie rozchodzi sie o to czy w Micro Dark można pominąć preamp :P

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Aaa :D Pardą, myślałem że bardziej Ci chodzi o rozeznanie w końcówkach ;_; Nie znaju, nie miałem w łapkach Micro :(

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Chwile grałem na Darku. Ma dupną korekcje i dupny preamp. Ale nie pamiętam czy ma pętle.  Głośny był dopiero po rozręceniu gainu na 3/4 więc raczej słabo.

Soulhenge na YT robił recenzje małych pierdaczy

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Pętle ma, nawet napisałem to w pierwszym poście. Ma być do grania w domu, więc głośność nie jest tu priorytetem.
Priorytetem jest kwestia zgrywania sie z multi

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Skoro jest pętla to i automatycznie da się pominąć preamp. Wpinasz gitarę w multi, a multi w return pętli.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Skoro jest pętla to i automatycznie da się pominąć preamp. Wpinasz gitarę w multi, a multi w return pętli.
No właśnie nie zawsze jest tak kolorowo. Jak wcześniej pisałem, np Hotone maja pętlę a nie da siey zrobić takiego myku. Dlatego pytam czy ktoś grał na takim zestawie.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 868
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Jak to się nie nie da,  jak musi się dać.



Wbijasz się w RETURN i jedziesz z koksem, alternatywnie można popróbować w AUX IN. 

BTW - Nie wiem co dokładnie siedzi w końcówce Hotone czy Micro Dark, ale z pewnością niezbyt to odległe rozwiązanie od Orange Micro Terrora, gdzie siedzi scalak za około 20 złotych (STA540), także żadna to rewelacja.
« Ostatnia zmiana: 26 Sie, 2018, 22:24:26 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
No podobno z racji że jest to mikroamp to nie ma rozróżnienia na końcówkę i preamp :P takie info dostałem od
polskiego dystrybutora

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 868
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Niech ten polski dystrybutor  lepiej idzie sprzedawać cebulę albo hodować sikiratki.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Czyli mówisz że ZAWSZE jeśli jest pętla to można pominąć preamp ze wzmaka wpinająć się w return? To by rozwiązywało moje problemy :D

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 868
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Pętla z samej definicji jest po to, żeby wpinać efekty pomiędzy preamp a końcówkę.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Tyle to i ja wiem, ale jak dostałem taką informację to zgłupiałem :D

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Chuja wiem, ale może tam jest równoległa pętla?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
73 Odpowiedzi
31379 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2011, 21:38:42
wysłana przez mhrok lama
1 Odpowiedzi
4959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2011, 20:00:44
wysłana przez mondomg
5 Odpowiedzi
6378 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2012, 10:45:39
wysłana przez Rachet
0 Odpowiedzi
1455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2016, 18:14:36
wysłana przez N
42 Odpowiedzi
8188 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2019, 23:28:25
wysłana przez theremin