Autor Wątek: Zestaw stereo HiFi  (Przeczytany 4755 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Zestaw stereo HiFi
« 19 Lip, 2018, 10:47:34 »
Heja,
Ktoś tu obeznany ze sprzętem HiFi? Chcę złożyć zestaw stereo do pokoju około 15m^2, czytam testy, recenzje i już głupieję. ;) Głównym źródłem muzyki ma być Spotify. Opcje mam takie:
1. Yamaha RN602 - ampli z funkcjami sieciowymi i temat zamknięty w jednym pudełku. Ponoć gra to całkiem dobrze, wszystko ma, tylko na Google Play appka ma trochę komentarzy, ze coś się wiesza, itd. Plus jedno pudełko, ale z delikatną elektroniką w srodju.
2. Chromecast Audio po Toslinku do Marantza PM6006 lub Yamahy AS501. Na pewno taniej, tylko czy dźwięk będzie co najmniej tak dobry jak z RN602?
3. Chromecast Audio, DAC, starszy wzmacniacz (Rotel? NAD?, Cambridge Audio?) Tu już w ogóle więcej kombinacji i cenowo wyjdzie pewnie jak używana RN602, jeśli DAC ma być przyzwoity.

Jakieś porady? ;)


Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #1 19 Lip, 2018, 13:43:17 »
Ja kiedyś chciałem kupić taki zestaw:
wzmak: Yamaha A-S501
kolumny: Elac Debut B6
źródło: Yamaha CD-NT670D
Byłem na odsłuchu i gadało za*ebiście ;)

Opcja All-in-one ma jeden minus - nie zmienisz już pojedynczego elementu. Pytanie czy planujesz w przyszłości rozbudowę?
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #2 19 Lip, 2018, 13:46:16 »
Z przyczyn finansowych wolałbym nie. RN602 ponoć gra jak 501 + dodatkowe funkcje. Rozbudowa w przyszłości tylko o gramofon. Dobiorę do którejś z powyższych opcji kolumny i chciałbym zamknąć temat na długo. :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #3 19 Lip, 2018, 14:56:18 »
A głośniki już masz? Ogólnie coś takiego jest fajne, można dorwać u Niemca z ebaya albo z Alliexpress: www.massdrop.com/buy/smsl-ad18-bluetooth-stereo-and-usb-power-amplifier

Offline mort

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #4 19 Lip, 2018, 16:01:00 »
Ja mam starszą wersję tej Yamahy, RN-500 i jestem bardzo zadowolony. Gra mi to połączone z Monitor Audio BX5 w ok. 21 m2.
Nie mam najmniejszych problemów z odtwarzaniem muzy z kompa czy spotify. Apka mi się nie wiesza, jedynie potrzeba jej chwilę, żeby wszystko znalazło się wzajemnie w podsieci.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #5 19 Lip, 2018, 16:03:07 »
Głośniki później, choć mam pewne typy (Q Acoustics 3020, Kef Q100, Monitor Audio Bronze i coś tam jeszcze).
Ten AD18 jakoś nie wzbudza mojego zaufania. ;) Trochę za dużo rzeczy upchniętych w zbyt małym pudełku. No i nie ma phono, więc w przyszłości dochodzi preamp gramofonowy. A, i brzydal okrutny. :P

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #6 19 Lip, 2018, 17:55:45 »
Raspberry Pi 3 + HiFiberry DAC+ + stary porządny wzmacniacz. Nie dziękuj :D

Zomballo

  • Gość
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #7 20 Lip, 2018, 08:56:29 »
Raspberry Pi 3 + HiFiberry DAC+ + stary porządny wzmacniacz. Nie dziękuj :D
Albo plus Edifier r2600. :D

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #8 20 Lip, 2018, 12:43:19 »
Pany, jak chcę słuchać muzyki, a nie programować. A serio - nagłośnienie będzie w mieszkaniu mej lubej, więc nie chcę komplikować za bardzo, a Edifier odpadają, bo są brzydkie przeokrutnie.

Zomballo

  • Gość
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #9 20 Lip, 2018, 13:45:03 »
To Solówki Microlaba 7c. :)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #10 20 Lip, 2018, 14:18:27 »
Ciągle brzydkie. No i wolę wzmak + pasywne kolumny. Wepnę w to też TV, kompa i potem gramofon, a może i CD.
Niestety wygląd sie liczy - pokój jest mały, będzie w jasnych barwach i weź tam postaw takie chamskie czarne klocki. W ogóle albo kolumny orzech, albo białe. Gdzie te Audiolab, czy Edifier (aczkolwiek nie przeczę ze grają dobrze), a gdzie takie Q Acoustics 3020, Monitor Audio Bronze 1, czy nawet KEF Q100. W dodatku one nie tylko wyglądają.

Zomballo

  • Gość
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #11 20 Lip, 2018, 14:38:43 »
Q Acoustics 3020, Monitor Audio Bronze 1, czy nawet KEF Q100? Serio? Toszto pchełki jakieś. :P Okej, dosyć nabijki. Może po prostu szukasz miniwieży? Może Sony CMT-SX7?
« Ostatnia zmiana: 20 Lip, 2018, 14:45:11 wysłana przez Dick Retard »

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #12 20 Lip, 2018, 16:52:12 »
Bez przesady, nie aż takie pchełki. Nie będę ładował podłogowych kolumn w mniej niż 15m^2. Takie monitorki będą akurat, po to je robią, a miniwieży nie chcę. ewentualnie coś o trochę większych membranach, jak Monitor Audio Bronze 2.

Zomballo

  • Gość
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #13 20 Lip, 2018, 20:50:25 »
Jedno pytanko. lubisz bas? Bo jak nie, to takie monitorki mają sens. Jeśli jednak chcesz zejść z basem nisko, żeby miło masowało jajca na kanapie to bierz pod uwagę większe kolumienki. Fizyki nie oszukasz. To tak samo jak z gitarowymi głośnikami. ;)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #14 20 Lip, 2018, 23:59:51 »
Pany, jak chcę słuchać muzyki, a nie programować. A serio - nagłośnienie będzie w mieszkaniu mej lubej, więc nie chcę komplikować za bardzo, a Edifier odpadają, bo są brzydkie przeokrutnie.

Bez przesady. Tam wszystko jest łopatologicznie wyjaśnione i nawet największy laik sobie poradzi. Instalujesz na tym Spotify, Tidale czy inne chujostwa i sterujesz za pomocą telefonu. Nie wspominam już o plikach FLAC.

Jedno pytanko. lubisz bas? Bo jak nie, to takie monitorki mają sens. Jeśli jednak chcesz zejść z basem nisko, żeby miło masowało jajca na kanapie to bierz pod uwagę większe kolumienki. Fizyki nie oszukasz. To tak samo jak z gitarowymi głośnikami. ;)

Dlatego u mnie od pewnego czasu stoją Cantony Digitale :D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #15 21 Lip, 2018, 12:20:46 »
Jedno pytanko. lubisz bas? Bo jak nie, to takie monitorki mają sens. Jeśli jednak chcesz zejść z basem nisko, żeby miło masowało jajca na kanapie to bierz pod uwagę większe kolumienki. Fizyki nie oszukasz. To tak samo jak z gitarowymi głośnikami. ;)

Zawsze do bookshelfów dokupisz subwoofer, ale nie sprawisz, że tanie-duże głośniki zabrzmią lepiej. W sensie - do takiego małego pomieszczenia nie potrzeba dużo basu, bo wszystko Ci będzie rezonować jak skurczysyn, wiem z autopsji. Miałem duże i była kupa, potem KEFy Coda 7 z subwooferem i było spoko (KEFy teraz leżą w szafie, może ktoś chce kupić? XD), a obecnie KRK Rokity i jest w ogóle super (choć niskiego sub bassu nie mają prawie w ogóle, nie ma co czarować)

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #16 10 Sie, 2018, 13:28:15 »
Bez przesady, nie aż takie pchełki. Nie będę ładował podłogowych kolumn w mniej niż 15m^2. Takie monitorki będą akurat, po to je robią, a miniwieży nie chcę. ewentualnie coś o trochę większych membranach, jak Monitor Audio Bronze 2.
Podlogowe kolumny sa rozne. Ja tez nie chcialem nic duzego, w sumie nastawiony bylem na Monitor audio Bronze 3,
ale przy zakupie AVR koles taki mi dal deal na Dali Zensor 5, ze osluchalme i wzialem do domu :angel:
To niby podlogowce, ale tylko 82.5cm wysokosci i 16cm szerokosci.
Do tego dobrze graja ustawione przy scianie, wiec nie potrzebuja duzo miejsca, za to nie ma pierdzielenia sie ze stojakami.
Ja jestem bardzo zadowolony, ale do burzenia scian to sie sie one oczywiscie nie nadaja.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #17 10 Sie, 2018, 17:43:31 »
Ciągle i nadal bardzo polecam kanadyjskie kolumny od Energy.
Paczki z głów!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #18 30 Sie, 2018, 11:41:18 »
Ostatecznie wyszło tak:
Chromecast Audio -> CA DACMagic100 -> Marantz PM5005 -> Dali Zensor 3. Jeśli znajdę używane, to kupię białe KEF Q100.
Jestem BARDZO zadowolony. Ile razy mi się morda cieszyła z nawet pojedynczych nutek, to nie liczę. Detale, przestrzeń, dynamika... no czad po prostu! :)

Podłogówki może w przyszłości. :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #19 31 Sie, 2018, 06:43:16 »
Brzmi dobrze :).
Paczki z głów!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #20 31 Sie, 2018, 08:16:06 »
Ale co się naszukałem... Wszystko używane, od pierwszej do ostatniej paczki jakieś trzy tygodnie. ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #21 31 Sie, 2018, 10:33:08 »
To jeszcze nie tragedia, u mnie po około 1,5 roku od pierwszego zakupu wyszedł pierwszy dźwięk :). A nie za szczupłe w dole te Zensory?
Paczki z głów!

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #22 31 Sie, 2018, 10:53:35 »
Ja jakiś roku temu kupiłem taki zestaw:
https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n602-bowers-wilkins-683-s2.html

Konkretnie to nawet u nich, w tej samej promocji, która niegaśnie już od chu czasu :).

Do momentu zakupu przeglądnąłem cały internet, chyba wszystkie fora i dalej nie wiedziałem co jest dobre a co złe, co powinienem kupić a czego unikać. Po odsłuchaniu w sklepie stwierdziłem że zestaw ten dupy nie urywa, ale i tak go kupiłem - kompletnie nie żałuje, po wypierdzeniu kolumn gra to bardzo fajnie - tym bardziej że pomieszczenie w jakim stoi (salonik w m2, w bloku z wielkiej płyty) akustycznie jest kiepski.

Całości używam głównie do oglądania TV i puszczania muzy z YT ew. radia internetowe :). Bardzo fajne przejrzyste pasma, niczego nie brakuje, bas nie dudni, nawet w mega niskich rejestrach.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #23 31 Sie, 2018, 11:01:37 »
Miałem Yamahę chyba 10 lat, podobało mie się to ich podbicie najniższych częstotliwości. Teraz też tak gra?
Paczki z głów!

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Zestaw stereo HiFi
« Odpowiedź #24 31 Sie, 2018, 19:47:08 »
Kupiłeś zestaw za 6k do słuchania muzy z yt i radia internetowego ? Może ja czegoś nie widzę ale powiedz mi jaki jest sens ?