Autor Wątek: Digitech Jam Man, czy inne ustrojstwo?  (Przeczytany 2252 razy)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Digitech Jam Man, czy inne ustrojstwo?
« 15 Lip, 2018, 22:20:08 »
Witam, sytuacja w zespole wygląda jak wygląda, i wraz z odejściem drugiego gitarzysty chwilowo zrezygnowaliśmy poszukiwań, z racji choćby powodów logistycznych :D

Pytanie moje wygląda tak. Potrzebuję w miarę taniego urządzenia które pozwoli mi nagrać w domu kilka partii gitarowych, które będę mógł sobie na koncercie odtworzyć. Czyli potrzebuję loopera.
Czy digitech jam man solo xt umożwliwi mi nagranie kilku riffów, a właściwie melodyjek w domu, i odtworzenie ich na koncercie?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A zespół nie pływa trochę jak jest duży poziom ekspresji itp sprawy? Bo zauważ, ze o ile nie będzie 100% do ustalonej siatki gradacji , to solo może się mijać... Także ten - urządzenie to moim zdaniem akurat najmniejszy problem ;)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Perka na koncertach do metronomu a i zespół do perki,  więc powinno być ok.  A jak nie, to się będzie trzeba nauczyć grać z loopem xD

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Perka na koncertach do metronomu a i zespół do perki,  więc powinno być ok.  A jak nie, to się będzie trzeba nauczyć grać z loopem xD
No ale wtedy metronom sobie a loop sobie, moga sie nie zgrac ze soba jezeli z dwoch roznych urzadzen wychodza.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Tzn ja może zle myślę, ale jeśli gramy w tempie i perkmen faktycznie je trzyma, to jak dobrze odpale loopa to może sie udać. Chociaż z drugiej strony to w sumie może nie być takie proste xD

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Imho zbyt duze ryzyko, ze moze sie uda. A wystarczy, ze sie troche rozminie z metronomem, Wy tego nie uslyszycie i juz numer lezy.

Hactivist swego czasu z lapka puszczali gite prosto we wzmak na scenie, oczywiscie z jakims tam interface. Do tego mieli w tym sample i metronom. Dobrze to dzialalo.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Najlepiej chyba wlasnie z Abletonem czy podobnym programem takie rzeczy robić. I wtedy też z niego sygnał metronomu.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Solucja: wszyscy z zespołu muszą mieć dousznie wspólny klik na scenie. Wtedy dajmy na to odpalasz loop i jest spora szansa, że będzie w tajmie względem zespołu.
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2018, 08:02:34 wysłana przez OMSON »

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Z lapka ścieżki i metronom dla perkmana.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Digitech GSP1101

Zaczęty przez vitowt Efekty

6 Odpowiedzi
2969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 08:00:51
wysłana przez wolfer
14 Odpowiedzi
7123 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2018, 20:09:13
wysłana przez Ghost_of_Cain
9 Odpowiedzi
3076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2016, 13:53:35
wysłana przez vysnafca75