Autor Wątek: TC Forcefield  (Przeczytany 2026 razy)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
TC Forcefield
« 05 Lip, 2018, 14:11:07 »
Miał ktoś ten kompresor? Też Wam drajwuje w miarę dokręcania gały 'Sustain"?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: TC Forcefield
« Odpowiedź #1 12 Lip, 2018, 21:44:41 »
Mam, ale póki co nie zauważyłem nic niepokojącego. Sprawdzę z innym wzmakiem jeszcze.
Jak i z czym go podłączasz?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: TC Forcefield
« Odpowiedź #2 13 Lip, 2018, 08:32:04 »
Używałem z aktywnym Spectorem (tutaj mógłbym zrozumieć, bo ma dość duży output) i pasywnym preclem. Także z pasywnym telecasterem. Wcześniej testowałem Valeton Loft CS-10. Było bardzo podobnie (trochę ucinał pasmo, także TC wypadał zdecydowanie lepiej, kompresja mi się podobała sama w sobie). Drive z obydwu kompresorów był nawet ciekawy, tylko nie o drive chodziło, a o kompresje :D Obydwa załączały się z takim opóźnieniem (jakby na "oddepnięcie") - co mnie wkurwiało. Obecnie TC Forcefield trafił do sklepu w ramach odstąpienia od umowy kupna, także po ptokach - jak to się mówi... A ja czekam na japońskiego BOSS- CS-2, którego łyknąłem wczoraj za ok 350 zł z eBay'a.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: TC Forcefield
« Odpowiedź #3 13 Lip, 2018, 12:59:01 »
A TC nie mają tak "by design", że nie przełączają się na downstroke, tylko up-stroke? Nie ma tam aby jakiejś funkcji aktywującej się przy przytrzymaniu switcha, co zdecydowanie wymusiłoby przełączanie dopiero po podniesieniu buta?

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: TC Forcefield
« Odpowiedź #4 19 Lip, 2018, 22:59:57 »
Sprawdziłem Forcefielda z JCM900 i 6505 i sytuacja wygląda następująco:

"w miarę dokręcania gały 'Sustain"" wzrasta głośność, przez co pojawia się letki drive, kompensując to gałą "level" wracamy do cleana.