Autor Wątek: Jak podpiac kompa pod wzmacniacz basowy  (Przeczytany 2133 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jak podpiac kompa pod wzmacniacz basowy
« 12 Cze, 2018, 17:07:36 »
No wiec szykuje mi sie projekt, gdzie pogramy raczej bez basisty (no chyba, ze ktos z forumowiczow sie pisze na korespondencyjne granie z okazyjna proba w salce), stad tez kombinuje jak to zrobic, zeby jednak miec bas, tym bardziej, ze numery dosc mocno tez na basie polegaja. Jedna z opcji jest po prostu wrzucenie nagranego basu na mikser i kolumny w salce. Minus tego rozwiazania jest taki, ze bas musi byc zmiksowany, a ja nie umiem miksowac basu (czarna magia :D ). Druga opcja jest wyjscie z laptopa/interfejsu do wzmacniacza basowego. Pytanie tylko jak to zrobic? Potrzeba jakichs dodatkowych urzadzen, jakis dibox, czy cos? Jakis specjalny interface tez musi byc, czy mozna uzyc zwykly prosty i wypuscic sygnal za pomoca wyjsc na monitory?


Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Zapomnialem o tym wynalazku. No a temat interface, czy normalne wyjscie audio bedzie OK, czy to jakies specjalne musi byc?

No i w wersji mega budzetowej i minimalistycznej, gdybym tak sobie np wzial ipoda i podpial kabel Y, gdzie jeden kanal przez reamboxa do pieca, drugi z nagranym klikiem do perkusji. Ma to sens i szanse zadzialac?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Jak chcesz bass z playbacku, to musi go ktoś nagrać/zaprogramowac i wypuść to na piec basowy czy PA. Co do kliku, to pytasz jak to zsynchronizować z żywym garowym?
Albo niech garowy gra linie basu w looper, jak Zalewski gitarę u Wojewódzkiego:

« Ostatnia zmiana: 13 Cze, 2018, 21:04:38 wysłana przez OMSON »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No tak, bas z playbacku. Nie ma problemu z nagraniem, czy zaprogramowaniem. Chodzi przede wszystkim o ta kwestie techniczna jak bass.wav wprowadzic do wzmaka basowego. Z PA to raczej bedzie prosto, bo to zwykly ipod da rade ale jednak wolalbym do wzmacniacza, bo mozna wtedy galami krecic w salce, no i jakos tak wydaje sie, ze bedzie lepiej. Moze to tylko kwestia percepcji, no ale oczy tez duzo slysza :)

Zomballo

  • Gość
Ja kiedyś nagrałem normalnie gitarkę gołą w linie kompa a potem ten sygnał empetrójkiem puszczałem na wzmak i działało. Ustawiasz sobie tylko głośność żeby sygnał nie był za duży. Nie było żadnych szumów, brumów itp.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 08:56:01
wysłana przez Wilk
4 Odpowiedzi
2900 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 19:26:24
wysłana przez headcharge
24 Odpowiedzi
7868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2011, 20:25:33
wysłana przez Rachet
1 Odpowiedzi
1708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2019, 19:40:21
wysłana przez spacelord7
13 Odpowiedzi
2497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2020, 14:21:42
wysłana przez Duży Czarny Kogut