Autor Wątek: Wybór nowej gitary - help ?  (Przeczytany 3568 razy)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Wybór nowej gitary - help ?
« 18 Cze, 2018, 20:53:12 »
Siema,

Nadszedł czas na zakup wiosła, które służyć będzie tylko do nagrywek. Takie, które :

- przetrzyma strój C/C#,
- ma korpus najlepiej mahoniowy, czy inny nie olchowy (mam dwie)
- 24 progi,
- stały most (ale nie tune-o-matic, tylko taki na którym można położyć całą dłoń + struny przez korpus),
- przetworniki pasywne ale mocne żeby dżyn-dżyn było i djentu-djentu okazjonalnie, żeby było selektywnie i zeby progi nie buczeli jak pojebane,
- menzura 25,5 (na barytonach nie wygodnie mi się gra)
- byle nie les paul (bleeee)
- i powiedzmy do 3k (nowe, uzywka, obojętne)


Mam w domu Jacksona king v pro series wh który ma mega agresywny atak, ale dołu ma zero (emg81), ogónie gra bardzo wąskim pasmem, do thrashów idealnie ale tym razem potrzebuje czegoś ładnie zbalansowanego tonalnie

Mam też Mayones Flame BR który zas dołu ma w 3 dupy ale jest jakiś taki nie wyraźny i rozmemłany (SD AHB-2, ale na emg81 też), wolno grane PM jakoś tak kurna skwierczą i brzęczą.

Styl gry bym porównał może do Mustaine'a czyli mam mega docisk z łapy, mocno uderzam, za mocno. Live wpinam się w AX8 i na pakę Mesy 412. Obecnie gram coś takiego:



ale w planach też pogranie czegoś ala Frontside, czyli melodyjniej ale nisko (bez dropów).

HELP ?!



Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Wybór nowej gitary - help ?
« Odpowiedź #1 18 Cze, 2018, 20:58:06 »
Mam do puszczenia Schectera Hellraiser C-1 BCH, 2,2k do ewentualnej negocjacji, spełnia wszystkie wymogi ;)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Wybór nowej gitary - help ?
« Odpowiedź #2 18 Cze, 2018, 21:59:19 »
Owszem nie :D te modele mają albo tune-o-matic albo floyda, nie mają stałego tego typu:

https://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-rgdix6pb-skb

swoją drogą podoba mi się ten zjebanez, tylko ta menzura.

Zomballo

  • Gość
Odp: Wybór nowej gitary - help ?
« Odpowiedź #3 18 Cze, 2018, 22:12:28 »
Szczerze? Omijaj aktywne pickupy a życie stanie się piękne. Żeby było selektywnie i kolorowo to pierdol nakoksowane ceramiki nawinięte kilometrami drutu kolczastego i utopione w spermie szatana. Idź w wszelakiej maści PAFy (sygnał se podbijesz TSem). Co do drewna to mam ambiwalentne uczucia. No, podstrunnice z klonu czy hebanu będą szczekać i jazgotać ale mają fajny atak. Osobiście to lubię ale trudniej opanować brzmienie (szczególnie na singlach) niż na gitarce z palisandrem. Ważne aby instrument był prawidłowo wykonany i cieszył oko. Ja zaginione pierdolnięcie (dzięki @wuj Bat za określenie!) odnalazłem w jesionowym telekasterze a żeby było śmieszniej to jeszcze na singlu.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Wybór nowej gitary - help ?
« Odpowiedź #4 19 Cze, 2018, 09:01:22 »
Takie coś jak Ibanez RGAIX6FM TGF ktoś macał ?. Nie znam się na ibkach, każdy który miałem w łapie póki co nadawał się idealnie do palenia w kominku.

Edit:
Solar S2.6TBLM - tylko kurna baryton, ale ładna.
Solar S2.6C
« Ostatnia zmiana: 19 Cze, 2018, 10:03:21 wysłana przez chronix1 »

Zomballo

  • Gość
Odp: Wybór nowej gitary - help ?
« Odpowiedź #5 19 Cze, 2018, 11:24:57 »
Z takim budżetem nie oglądaj się na patyki z Indonezji. Pognie Ci się to, pobrudzi, zacznie skomleć "please kill me" a na koniec zgubi i narobi smrodu. Ja  w okolicach 3k sprzedałem swojego Ibka FR1620 Japan z wymienionymi pickupami na dimarzio tonezone/airnorton plus case. Wiosło grało armagedonem a setup robiło się w 3 minuty. Więc jak nie potrzebujesz faktury do rozliczeń to szukaj używki.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Wybór nowej gitary - help ?
« Odpowiedź #6 21 Cze, 2018, 07:33:11 »
Ja od jekiegoś czasu jestem urzeczony Fernandesem Votex Elite (NTB - mahoń / mahoń / heban). Też używam wyłącznie aktywów i jest kupa dołu (grał na emg 81, ahb-1 i merlin eclipse). Niestety ma floyda albo TOM (wersja deluxe) i jest trudny do dostania, chociaż na olx wisi za drobne japoński Votex od Szymona z Formis. Ale to nieco inna konstrukcja od mojego, bo bolt on i lipa / klon / palisander a floyda zawsze można zablokować.
« Ostatnia zmiana: 21 Cze, 2018, 07:38:25 wysłana przez rafalek »

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Wybór nowej gitary - help ?
« Odpowiedź #7 21 Cze, 2018, 08:53:11 »
Ogrywałem w sklepie Ibanez rgaix6u-abs. Padaka jakaś, gitara za 4.5k a wykończenie masakryczne. Wszedzie jakieś zadziory od nadlanego plastiku, trzeba by to najpierw pilnikiem zjechać. Same pickupy tutaj też chwalone totalnie zamulaja w tym wiośle (bare knuckles aftermatch). Ibek za pół ceny na dimarzio fusion o wiele lepiej zagrał.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Wybór nowej gitary - help ?
« Odpowiedź #8 21 Cze, 2018, 15:18:19 »
help ?
HELP ?!
Co to ma być? Pytasz ludzi czy mają Ci pomóc? Tzn. mają najpierw podpowiedzieć Ci czy powinni Ci pomóc i jak Cię przekonają to wtedy zapytasz o wybór instrumentu? Człowieku, ogarnij się i komunikuj się w zrozumiały sposób.

A co do samej gitary - prawie nikt już nie słucha takiego metalu, więc szkoda pieniędzy. Zajmij się czymś pożytecznym.

pozdrawiam

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Wybór nowej gitary - help ?
« Odpowiedź #9 21 Cze, 2018, 15:42:07 »
 :facepalm:


Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Wybór nowej gitary - help ?
« Odpowiedź #11 22 Cze, 2018, 12:37:21 »
Bardzo mnie zaintrygowales tym PRSem. Przekracza budżet ale hmmm kto wie czy się nie skusze :)

Tego schectera od merrowa i ibaneza RGAIX6FM ogram dziś.
« Ostatnia zmiana: 22 Cze, 2018, 14:49:05 wysłana przez chronix1 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
43 Odpowiedzi
20173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2008, 20:28:16
wysłana przez B2
45 Odpowiedzi
27658 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2010, 17:07:52
wysłana przez wuj Bat
18 Odpowiedzi
10213 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2012, 08:08:21
wysłana przez Leon
8 Odpowiedzi
2018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2013, 14:38:53
wysłana przez Aston
56 Odpowiedzi
13830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 18:17:03
wysłana przez vastio