Autor Wątek: Strój w pełnym C- wybór gitary  (Przeczytany 10214 razy)

Offline mannek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Strój w pełnym C- wybór gitary
« 31 Mar, 2012, 14:58:52 »
Witam, chciałbym zapytać czy ktoś z użytkowników forum gra w takim obniżonym o 2 tony stroju i mógłby się pochwalić swoimi radami na temat wyboru gitary. Obecnie posiadam gitarę Ibanez dn500, która jednak niestety nie spełnia moich oczekiwań. Obecnie zastanawiam się nad gitarą sechter damien elite 7. Będę bardzo wdzięczny jeśli jakiś dobry człowiek podzieli się ze mną swoimi informacjami, dodam że do dyspozycji mam około 2300 zł. dziękuję :)

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Mam ESP LTD Viper'a, stroję go właśnie do std C i jest ogień z dupy szatana. Jak grasz klimaty wszelakie z końcówką core, to mahoń, dobre przystawki i nic więcej Ci nie trzeba.

Tak w ogóle, to posłałem Ci PW ;)
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2012, 19:07:33 wysłana przez Niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
damien elite 6 ma kolega z zespołu i jest całkiem spoko , jak lubisz kołkowate (szekterowskie) gryfy. stroi swoją do standard H i jest całkiem selektywnie i z pazurem , choć cleany toto ma mierne. ale to iemdżi więc cudów się nie spodziewaj
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

Offline mannek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Mój problem polega na tym, że gdy obniżam akcje strun to struny trzaskają o progi. Musiałbym mieć wysoko i grać tylko rytmikę, a tak nie jest. Ciekawi mnie co wpływa na trzaskanie strun przy niskich strojach

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Mnie w sumie też...

(not siór if dżołkin...)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
może to też być spowodowane zbyt cienkimi strunami, grubsze struny i wtedy starać się kombinować z akcją i obniżyć do minimum aby nie trzeszczały to jedyny sposób a da ci to niewielką różnice
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline mannek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Struny są ok, sprawdzałem różne opcje

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
proponuje żebyś nagrał i wrzucił na jutube

:D

Offline kf1986

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
EEE, w zasadzie każda gitara może być nastrojona w C. Ja mam mtm-2 i stroi mi w B z opcją na mikrostroiku na A-drop. Kwestia strun i odpowiedniego ułożenia mostka i gryfu. Ja kupiłem D`addario 12-60 i wyregulowałem gryf i most bo też miałem struny brzęczały. Ważne jest przy tym, żebyś kupił zestaw gdzie wioliny są grube. Przy poprzednim zestawie miałem już problem wilków na progach, a były to struny Dunlop 10-60, tz. przy B-dropie było dobrze, ale już przy pełnym B była kicha. Teraz jest wszystko ok, wiosło gada ciężko i mrocznie  :headbang:

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Tak naprawdę to do std C możesz brać cokolwiek. Ja mam LP na ten przykład. Inflejmsi też nie narzekają na granie na mahuniowych krótkoskalowcach. Tylko do 24,75" dawaj co najmniej 12-60,12-62, a do 25,5" coś w okolicach 11-56, też 12-60.
Przy 2300 to można powybierać sporo.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Niekoniecznie. Mój LP jest praktycznie na stałe w C i gram na 12-56. Jest fajnie, można dropować :D Akustyka też mam w C i nie dramatyzuję. C to jeszcze nie jest jakaś tragedia żeby musieć szukać instrumentu który OMG DA RADĘ! ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Wniosek jeden, do std C najlepsze mahoniowce ze skalą 24.75" :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 863
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Ten temat powinien się nazywać "Jak z niczego zrobić problem"...
W swoim G400, zdjąłem standardowe struny do E, założyłem 12-54, nastroiłem do C i gra bez żadnych regulacji.  Najgrubsza struna lekko brzęczy o progi na sucho, ale na piecu ni pigmej tego nie słychać. Da się grać nawet w drop A#.  12-56 pewnie byłyby idealne.
4string

Offline danielWOLF

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Brzmienie idzie z łapy.
Nie no EB 12-56 w drop B to już jest makaron, w swoim EC1000 drop C, std D max. Chyba, że ktoś smyra strunki to inna bajka.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Mój problem polega na tym, że gdy obniżam akcje strun to struny trzaskają o progi. Musiałbym mieć wysoko i grać tylko rytmikę, a tak nie jest. Ciekawi mnie co wpływa na trzaskanie strun przy niskich strojach


Normalnie nadaje się na cytat sezonu, lub przynajmniej dnia :D

Offline mannek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
 Dla tych którzy twierdzą, że 12-56 są dobre odpowiadam nie, sprawdziłem różne rodzaje strun o tym samym lub podobnym rozmiarze. Z gitarą byłem u dwóch różnych lutników i kilka osób grających i znających się na gitarach stwierdziło, że po prostu najlepszym wyborem będzie jednak zmiana gitary. Co do inflejmsów słyszałem, że grają na barytonach, ale jeśli ktoś posiada jakieś linki do tego, że na podobnego typu gitarach grają w takim lub niższym stroju to będe wdzięczny, dzięki :)

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Wyczuwam trolla.

Ale dla formalności. Panowie z Down używają ESP Viperów i stroją do drop B, panowie z In Flames najczęściej grają na Gibsonach w std C lub drop A#, Brendon Small nagrywając kawałki Dethklok'a używa gibsonów i też stroi do std C, kolega Leon i moja skromna osoba również ciśniemy w std C w gitarach o skali 24.75" i to powinno wystarczyć ;D
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2012, 23:58:24 wysłana przez Niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
kij z wami, JA (!) stroję do C przy 24,75 :P
i always go full retard

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Sifyyyyyyy... Chcesz jeszcze kiedyś być zaproszony na jakieś ogrywanie sprzętów? ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
9388 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2008, 21:29:49
wysłana przez fireboy
45 Odpowiedzi
27696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2010, 17:07:52
wysłana przez wuj Bat
56 Odpowiedzi
13853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 18:17:03
wysłana przez vastio
11 Odpowiedzi
3602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2018, 12:37:21
wysłana przez chronix1
5 Odpowiedzi
4562 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2019, 07:27:57
wysłana przez nikt