Autor Wątek: Wtyki tańsze vs wtyki droższe  (Przeczytany 5602 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Wtyki tańsze vs wtyki droższe
« 31 Mar, 2018, 17:03:22 »
Jak w temacie, czy jest realna różnica między wtykami płaskimi Adam Hall czy Hicon oraz niemalże identycznie wyglądającymi, ale kosztującymi 5x mniej?

Chcę zmienić okablowanie w pedalboardach, bo mi obecne wtyki za dużo miejsca zabierają, ale jak sobie policzyłem, ile bym wydał na kable i wtyki, jeśli kupowałbym właśnie coś pokroju wspomnianych AH/Hicon, to mi się trochę odechciało (wyszło mi ~300pln na same wtyczki).

Obecnie mam większość na wtykach Rean, które kosztują w okolicach 5 pln, więc zastanawia mnie, czy będzie strasznie duża degradacja brzmienia, jeśli kupię tanie wtyki z allegro.
Najtańsze jakie znalazłem (noname) - 1,5-2pln za sztukę
Ciut droższe (Monacor) - 6pln za sztukę

Pytanie główne - jest różnica, czy to wszystko to jeden chuj w jednej fabryce klepane?
B ( o ) ( o ) B S

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Różnica w żywotności na pewno. Osobiście nie schodziłbym poniżej Reana ;)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
jak nie chcesz koniecznie klepać kabli sam to rozważ może te ebs - https://www.thomann.de/pl/ebs_pcf_dl10_dlx_flat_patch_cable.htm?sid=463b6b8c2f639e4054a492aede442a43&ref=prod_rel_413084_4

Cenowo całkiem ok, miejsca zajmują niewiele, wykonane bardzo dobrze, ogólnie nie ma się do czego przyjebać :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
tylko że samych 10-15cm potrzebuję 16 sztuk, do tego kilka o długościach 30-60 cm.

Zamówiłem sobie przewód Cordiala i wziąłem wtyki (zarówno te najtańsze za ~2 pln jak i droższe za 7-12 pln). Sprawdzę na sobie czy warto płacić więcej i czy te najtańsze w ogóle do czegoś się nadają :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Kupiłem ostatnio dwa wtyki Adam Hall i dziesięć niskobudżetowych za 1,50 pln. Wtyki AH jakoś nie powaliły mnie jakością. Zastosowali twardą izolację między "czubkiem" i "masą" co wychodzi na plus, jednak jest kiepsko spasowane i występuje problem podpięcia do niektórych gniazd :/ . Można bawić się polnikiem i próbować usunąć wystający nadmiar izolacji ale chyba nie tędy droga. Z wtyków za 1,50 jestem zadowolony. Bardzo szybko się je lutuje i ku mojemu zaskoczeniu, cyna dobrze się trzyma. Z innymi wtykami zazwyczaj się trzeba było trochę namęczyć żeby cyna przystała.   
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
tylko że samych 10-15cm potrzebuję 16 sztuk, do tego kilka o długościach 30-60 cm.

Zamówiłem sobie przewód Cordiala i wziąłem wtyki (zarówno te najtańsze za ~2 pln jak i droższe za 7-12 pln). Sprawdzę na sobie czy warto płacić więcej i czy te najtańsze w ogóle do czegoś się nadają :)

Są fajne, ale niestety dwa mi się trafiły walnięte (przerywają).

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Z mojego doświadczenia najtańsze wtyki źle się lutuje, cyna nie zwilża tak dobrze blaszki, a do tego tworzywo lubi się nadtopić...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Z mojego doświadczenia najtańsze wtyki źle się lutuje, cyna nie zwilża tak dobrze blaszki, a do tego tworzywo lubi się nadtopić...


100% prawdy, udało mi się zlutować 4 wtyki, ale było to ciężkie przeżycie (inna sprawa że nie umiem w lutownicę)
B ( o ) ( o ) B S

Offline alanek11

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Wolę zapłacić trochę więcej ale mieć pewność że wszystko będzie ok i to na dłuższy czas.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
No to napisałem - poniżej Reana nie ma się co jebać... ;)

Zomballo

  • Gość
Tak samo jak @OMSON poniżej Rean nie schodzę. Przerobiłem wszystko co na ryknu. Najlepiej mi się lutowało oryginalne wtyki Neutrik. Służyły mi ponad dekadę i pewnie służą dalej tylko nie mogę znaleźć gdzieś tego kabla. :P Reany tak samo, niemal nie do ubicia. Wszystko tańsze, wcześniej czy później się rozsypywało. Jak nie urwała jakaś blaszka to zardzewiał albo po prostu postanowił pierdolić i nie robić. Sygnał też potrafił iść przez to jakiś dziwny.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
oryginalne wtyki Neutrik. Służyły mi ponad dekadę
Potwierdzam, mam kable Klotza z Neutrikami i działają już 12 rok. Lutowane były cyną ze srebrem.

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Trochę odkopię temat i dodam, że te najtańsze wtyki potrafią się wręcz upierdzielić w środku efektu. O ile gniazdo jest otwartej konstrukcji to nie ma problemu, rozkręcisz efekt i wyciągniesz, natomiast jeśli trafisz na gniazdo zamknięte to potem spędzasz kilka godzin nad wydłubaniem gównianej końcówki ze środka tego gniazda żeby wpiąć tak jakikolwiek inny kabelek.

U mnie AH sprawdzają się całkiem spoko.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4663 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 22:15:46
wysłana przez Nep
15 Odpowiedzi
6059 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2014, 08:20:54
wysłana przez dromee
19 Odpowiedzi
5506 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2015, 19:36:20
wysłana przez wojasheck
6 Odpowiedzi
3277 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2016, 19:29:08
wysłana przez Aremenius