Autor Wątek: Przedzwięki sieciowe - jak odszumic sygnał  (Przeczytany 3316 razy)

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Przedzwięki sieciowe - jak odszumic sygnał
« 15 Mar, 2018, 08:36:08 »
Część chopy, mam taki problem. Niestety gramy w nieuziemionej sali, gdzie słyszalne są przedzwięki sieciowe. Słychać najbardziej z procesora który mam wpięty metoda 4 kabli. Procek jest zasilany napięciem amerykańskim więc dodatkowo jest na transformatorze. Wczoraj podłączałem w jego miejsce 11r który jest na naszym zasilaniu i problem nie występował, albo przynajmniej nie na taką skalę. Więc podejrzewam że źródlem problemu oprócz oczywistego braku uziemienia, jest ów transformator. Teraz co należy zakupić i wpiąć gdzie zeby sobie z tym poradzić ?  Stabilizator napięcia ? Próbowałem też dla testu wpiąć reampboxa w łańcuch (bo ma możliwość odcięcia masy) i wydawało się pomagać. Jednak chciałbym się dowiedzieć jak profesjonalnie sobie z tym poradzić. Łańcuch to gitara, kostki, multi i piec metoda 4 kabli, kolumna.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Co to za procesor?

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Digitech GSP1101

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Fractal ma patent na znaczne redukowanie przydźwięków pętli mas, chodzi o kabelki TRS to TS, o nazwie humbuster.  Wykorzystują one podobno bardzo starą metodę redukcji brumów o nazwie "remote ground sensing". Rzecz jest banalna - zerknij na schemat. Niestety nie wiem, czy mimo tego, że metoda jest wiekowa, każdy procesor ma wyjścia, ktore są z nią kompatybilne. Fractal twierdzi, że to ich patent i ich wyjścia w Axe Fx oraz FX8 i AX8 są z tym rozwiązaniem zgodne. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby z innymi gratami to też działało.

Przy Fractalu i 4cm  - działa zajebiscie dobrze.


Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Też o tym czytałem i warto spróbować. Nawet zacząłem się zastanawiać po drodze nad ax8

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Można wykorzystać prosty symetryzator i reduktor hum/hiss w jednym po drodze. Behringer robi taki pasywny na trafach za niewielkie pieniądze (mam, do niczego się nie można przyczepić - wykorzystuje czasem, jak chce łaczyć urzadzenia z wyjsciami symetrycznymi, których sygnał muszę wprowadzić do wejść niesymetrycznych w innych lub na odwrót). Model HD400: https://supersound.pl/14034-behringer-microhd-hd400?gclid=EAIaIQobChMI9J2b9tyT2gIVT5SyCh1zPA5iEAQYAyABEgKY3fD_BwE

A tutaj na forum Cockosa ktoś zrobił analize: https://forum.cockos.com/showpost.php?s=0b1c9cca3b85e8c9583eb428e20a0fe8&p=725271&postcount=14
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2018, 11:30:10 wysłana przez OMSON »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Można wykorzystać prosty symetryzator i reduktor hum/hiss w jednym po drodze. Behringer robi taki pasywny na trafach za niewielkie pieniądze (mam, do niczego się nie można przyczepić - wykorzystuje czasem, jak chce łaczyć urzadzenia z wyjsciami symetrycznymi, których sygnał muszę wprowadzić do wejść niesymetrycznych w innych lub na odwrót). Model HD400: https://supersound.pl/14034-behringer-microhd-hd400?gclid=EAIaIQobChMI9J2b9tyT2gIVT5SyCh1zPA5iEAQYAyABEgKY3fD_BwE

Znalazłem w szafie pasywny DI-Box z Thomanna z opcją ground lift - działa pewnie identycznie jak tamten symetryzator, więc to rozwiązanie już zdaje się OP wypróbował. Tak czy inaczej - skuteczna rzecz.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Moge sobie takiego behringera wpiac w petle i w linie na raz i bedzie mi dzialalo?
B ( o ) ( o ) B S

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Napisałem o tym urządzeniu w kontekscie użycia kabli symetryczno-niesymetrycznych (a w zasadzie użycia kabli stereo z jednej mono drugiej stronie trafa - efekt powinien wyjść jak opisanych kablach Axe FX, tylko lepiej, bo po drodze znajdzie sie trafo). @g-zs opisz jak chcesz to dokładnie podpinać, to mogę sprawdzić na sali, czy tak będzie działać?

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odświeże. Jaki kabel kupić żeby zbudować se TRSa ? Np Klotz MY206 ? Przekrój nie będzie zbyt mały ? 10m kabla z ax8 do końcówki mocy. Pytam bo zwykły instrumentalny sommer ma 0.75mm2 a te mikrofonowe zazwyczaj 0.22mm2

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
14359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2008, 23:20:35
wysłana przez dr.evil
11 Odpowiedzi
5875 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2011, 16:31:09
wysłana przez Grzgrz
5 Odpowiedzi
3748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2012, 03:23:55
wysłana przez ihavelostmykeys
12 Odpowiedzi
6572 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2013, 15:00:07
wysłana przez m.prorok
9 Odpowiedzi
3187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2015, 13:59:02
wysłana przez theremin