Autor Wątek: [NGD] ERG pełną gębą  (Przeczytany 7886 razy)

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
[NGD] ERG pełną gębą
« 06 Mar, 2018, 14:40:34 »
Muszę się usprawiedliwić tym zakupem przed samym sobą, więc opowiem Wam historię :D Już kiedyś zrobiłem podejście do 8mki i wszedłem w posiadanie Ibaneza RG8, do którego choć nie miałem zastrzeżeń, to szybko się go pozbyłem. To nie był czas na 8 strun (ani nawet na 7). Niedawno wróciłem do grania po dłuższej przerwie i natychmiast odczułem tęsknotę za ERG. Kombinowałem w różne strony, w końcu pojawiła się ciekawa oferta i sru... Mam 8 strun i 0 monet czyli Ibaneza M80M  :headbang:

Sporo się o gitarze naczytałem przed zakupem, miałem duże wątpliwości czy to jest wiosło faktycznie dla mnie. W dawniejszych czasach marzyła mi się tańsza sygnatura Tosina, M80M to konstrukcyjnie jednak coś zdecydowanie innego. Pickup tylko pod mostem, dłuuuuga skala (29,4"), jesionowy korpus (nigdy nie miałem gitary z tym drewnem) i moim zdaniem, najlepsiejszy most Ibaneza. Uległem, co już wiecie.

Gryf to nie co prawda superszybki ibanezowski gryf, ale nikt by chyba tego przy 8 strunach nie oczekiwał, mi w łapie leży dość przyjemnie. Trochę czasu zajęło mi jednak przyzwyczajenie się do dłuższej skali - dotychczas rekordzista, którego miałem w łapach to 26,5 calowy Schecter. Blokada strun i most "fixed" zapewnia mega stabilność stroju. Brak przystawki pod gryfem mi nie przeszkadza, bo shredder ze mnie żaden...
Spoiler
Okazało się jednak, że po skręceniu potencjometru Tone, Lundgren uzyskuje całkiem przyjemne brzmienie, dla mnie doskonałe do niektórych partii, które mam ochotę odświętnie plumkać. W zestawie z gitarą był softcase Ibaneza, który częściowo widać na zdjęciu, co jest rozwiązaniem dość dobrym, bo nie waży tyle co normalna walizka. Zdjęcia robione na szybko, co by temat nie był "kupa wart". Koniec historii :D

Spoiler

Offline afabians

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: [NGD] ERG pełną gębą
« Odpowiedź #1 06 Mar, 2018, 16:12:51 »
gratsy! wreszcie coś z sensowną skalą! ;]
Właściwie to seryjnie trudno o wiosło z tak długą lufą.. są takie ofertach Legatora i Agile, ale podejrzewam, że jakość wykonania ma się nijak do tego ibka..
Wielu dobrych gitarzystów twierdzi, że ashowe drewno najlepsze.

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Odp: [NGD] ERG pełną gębą
« Odpowiedź #2 06 Mar, 2018, 19:35:03 »
Ale to musi walić między oczy :D Szkoda tylko że gryf bolt on ale wersja ntb jest kosmicznie rzadka( M8C chyba się nazywa)

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: [NGD] ERG pełną gębą
« Odpowiedź #3 06 Mar, 2018, 20:04:02 »
M8M jest kosmicznie rzadka, bo kosztuje kosmiczne pieniądze (w okolicach 8000$ za nówkę jak pamiętam) :D

Offline afabians

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: [NGD] ERG pełną gębą
« Odpowiedź #4 07 Mar, 2018, 08:23:37 »
czemu szkoda, że bolton? to raczej dobrze!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] ERG pełną gębą
« Odpowiedź #5 07 Mar, 2018, 13:39:31 »
Jeden rabin powie, że dobrze. Drugi, że źle. Czyli najważniejsze są własne odczucia. Poza tym M80M to jedyna 8mka, która mi się podoba. :D Wszystkie, wszystkie, wszystkie inne wyglądają po prostu jak żart.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Odp: [NGD] ERG pełną gębą
« Odpowiedź #6 07 Mar, 2018, 22:08:47 »


Przy tak długiej skali jest trochę lepiej :)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: [NGD] ERG pełną gębą
« Odpowiedź #7 10 Mar, 2018, 08:51:38 »
Gratulacje.
To nie była czasami ta która wisiała na olx ? Ostatnio też  zacząłem myśleć o tym modelu. Czasami mi brakuje tej menzurki dla stabilniejszego niższego strojenia :)
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: [NGD] ERG pełną gębą
« Odpowiedź #8 10 Mar, 2018, 10:06:51 »
Gratulacje.
To nie była czasami ta która wisiała na olx ? Ostatnio też  zacząłem myśleć o tym modelu. Czasami mi brakuje tej menzurki dla stabilniejszego niższego strojenia :)

To dokładnie ta sztuka :) Z czystym sumieniem polecam, jest przyjemnie.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: [NGD] ERG pełną gębą
« Odpowiedź #9 10 Mar, 2018, 11:35:36 »
Gratulacje.
To nie była czasami ta która wisiała na olx ? Ostatnio też  zacząłem myśleć o tym modelu. Czasami mi brakuje tej menzurki dla stabilniejszego niższego strojenia :)

To dokładnie ta sztuka :) Z czystym sumieniem polecam, jest przyjemnie.
Ostatnio często przeglądałem to ogłoszenie .Obecnie za mało kasy mam uzbieranej ale jak kiedyś będziesz ją chciał sprzedać to ustawiam się pierwszy w kolejce do kupna :)
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven