Autor Wątek: NGD - Ibanez RG1027  (Przeczytany 4986 razy)

Offline grim

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
NGD - Ibanez RG1027
« 03 Mar, 2018, 20:43:13 »
Taki nowy nabytek w rodzinie: RG1027 już wg. specyfikacji 2018

 :D



https://1drv.ms/f/s!AuFpiCmWJ2aygq0AhT9 ofmEdktAZ4w

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Odp: NGD - Ibanez RG1027
« Odpowiedź #1 03 Mar, 2018, 20:46:57 »
Jarem się straszliwie tymi gryfami Ibka. Coś pięknego.

Napiszesz coś więcej. Gdzie kupowałeś? Polski dystrybutor czy ściągałeś na własną rękę? Jak porównanie z innymi, starszymi Ibanolami? Co to za wynalazek z tym casem? Miękki czy ma jakieś sztywne wstawki pod materiałem?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline JanuszuNieKrzywdz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Odp: NGD - Ibanez RG1027
« Odpowiedź #2 03 Mar, 2018, 22:24:53 »
Nie ma czasem wersji z Floydem?? Wolałbym z floydem ;p  :lol:

Jakie drewienko na podstrunnicy? Jakie pickupsy?

Bardzo ładna  :-[

Offline grim

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: NGD - Ibanez RG1027
« Odpowiedź #3 03 Mar, 2018, 23:15:23 »
Nie ma czasem wersji z Floydem?? Wolałbym z floydem ;p  :lol:

Jakie drewienko na podstrunnicy? Jakie pickupsy?

Bardzo ładna  :-[

z floydem jest 6ka

Posty połączone: 03 Mar, 2018, 23:18:44
Jarem się straszliwie tymi gryfami Ibka. Coś pięknego.

Napiszesz coś więcej. Gdzie kupowałeś? Polski dystrybutor czy ściągałeś na własną rękę? Jak porównanie z innymi, starszymi Ibanolami? Co to za wynalazek z tym casem? Miękki czy ma jakieś sztywne wstawki pod materiałem?

Kupiłem w polsce w Pasji (W-wa) wyszło taniej niż od thomanna, choć trochę musiałem czekać.
Podstrunnica Panga Panga
Pickupy PAF7 - którymi jestem zaskoczony. Na przesterze nie ma różnicy z CrunchLab'em którego mam w inne gitarze, tylko ciut mniejszy sygnał - ale brzmieniowo to samo.

Futerał jest super - wzmacniany, w zasadzie wytrzymałość tak samo pewnie trzyma jak abs.
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2018, 23:18:44 wysłana przez grim »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: NGD - Ibanez RG1027
« Odpowiedź #4 04 Mar, 2018, 09:33:24 »
Kuuuuurwa ten gryf mi robi <3 Top troszkę mniej, aczkolwiek gratuluję w chuj, jak pasi pod łapą tym bardziej gratuluję i miłego grania :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD - Ibanez RG1027
« Odpowiedź #5 04 Mar, 2018, 10:08:41 »
Gratki!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Prokurator

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: NGD - Ibanez RG1027
« Odpowiedź #6 04 Mar, 2018, 11:12:15 »
Podstrunnica wygląda jak deska tarasowa z kompozytu :-\
Przynajmniej na zdjęciach  ;D
HNGD!

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: NGD - Ibanez RG1027
« Odpowiedź #7 04 Mar, 2018, 12:11:59 »
Coś pięknego, nie wiem czy bardziej podoba mi się top czy gryf :D Gratki i HNGD!

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: NGD - Ibanez RG1027
« Odpowiedź #8 04 Mar, 2018, 14:36:06 »
Napisz coś więcej o tej gitarze. Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii o niej. Ogólnie ibanezy wywołują u mnie negatywne uczucia natomiast ten jeśli chociaż w połowie jest tak dobry brzmieniowo i manualnie jak wygląda to może jest wart zainteresowania się nim.

Offline grim

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: NGD - Ibanez RG1027
« Odpowiedź #9 04 Mar, 2018, 20:52:09 »
Napisz coś więcej o tej gitarze. Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii o niej. Ogólnie ibanezy wywołują u mnie negatywne uczucia natomiast ten jeśli chociaż w połowie jest tak dobry brzmieniowo i manualnie jak wygląda to może jest wart zainteresowania się nim.

ogólnie jestem bardzo zadowolony ... gitara z deski ma piękny rezonans - dla mnie to ma znaczenie bo często brzdąkam na sucho.
Manualnie - gryf jak to w ibanezach które ja zawsze uwielbiałem od kupionego 20 lat temu rg550 MIJ. Czucie egzotycznego drewna jest bardzo przyjemne.
Miałem kiedyś RG3120 i naprawdę ten nowy 1027 brzmi co najmniej tak samo dobrze (a tamten był machoń + klon). Sustain jest bardzo dobry!
Oczywiście stalowe progi są zupełnie inne w czuciu - bendy wykonują się same i wszystko wychodzi łatwiej (podciągnięcie i wibrato), ma się wręcz wrażenie że struny mają mniejszy naciąg :-D może zmienie eksperymentalnie na numer większe.
Most jest doskonały i pod ręką do palm mutów i do regulacji.
Pickupy - PAF7 - nie miałem wcześniej kontaktu ale grają bardzo dobrze. Mam na biurku zestaw Bareknuckle Nailbomb + Emerald i sam nie wiem czy warto nawet kombinować, może z czasem spróbuję.

Minusy są pomijalne - niedokręcone klucze i potencjometry są nie takie jak lubię. Ale robota najwyższej klasy a i kawałek konkretnego drewna trafił mi się dobry.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
14259 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2014, 20:51:01
wysłana przez y
13 Odpowiedzi
7568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 08:37:29
wysłana przez commelina