Autor Wątek: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow  (Przeczytany 9834 razy)

Offline Dubrawski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
[NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« 14 Lut, 2018, 16:54:58 »
Kurier sprawił mi walentynki, podrzucając z rana kształtną, wysoką (bo aż 27,7") brunetkę ;)

Spoiler

Czaiłem się na to wiosło od jakiegoś czasu. Kiedy zobaczyłem, że oferta PRS na 2018 nie przedłużyła tej serii, zacząłem gorączkowo szukać po sklepach - na terenie kraju ostały się 2 sztuki :D
Po kilku godzinach ogrywania mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że impulsywny zakup się opłacił, bo wiosło jest przewygodne i ma charakter w brzmieniu.

Pomimo, że jaram się niemożebnie nowym zakupem, gitara nie jest bez wad. 100% osprzętu jest od PRS i już teraz widzę, że będę chciał doinwestować ten patyk. Klucze są dość szybkie, przyda się większe przełożenie, także pewnie wymienię je na jakieś precyzyjne klucze blokowane (ktoś może wie, jakiego standardu używa PRS, by dobrać zamiennik?). Nad mostem muszę jeszcze się zastanowić, aczkolwiek kusi wymiana na Hipshota.

Brzmieniowo jestem pod dużym wrażeniem. Jest to mój pierwszy dłuższy kontakt z pickupami P90 i muszę przyznać, że podoba mi się konstrukcja gainu i dynamika, jaką dostałem pod palce. Jest to również dla mnie przesiadka z aktywnych pickupów, także czuję jakbym znalazł się w zupełnie nowym środowisku. Bardzo czułe pickupy, które skręcone potkiem Vol potrafią wyczyścić przesterowany kanał ENGL Powerball II (gain na 12-stej) do delikatnie mruczącego crunchu. Faktycznie jest to coś pomiędzy singlem a humbuckerem - brzmienie jest tłuste i nasaturowane, ale jednocześnie zachowuje swoisty twang, który bardzo dobrze się sprawdza przy bardziej rozkręconym gainie. Poszczególne dźwięki są selektywne i nie tracą "ciała" przy wybrzmiewaniu. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to brumienie poszczególnych pickupów, ale taka już natura singli. W pozycji środkowej przeciwna polaryzacja czyści szum. Prawdopodobnie wymienię z czasem pickupy na coś mocniejszego. Kusi DiMarzio Super Distortion P90 i BKP Pig' 90.

Jako że jest to również mój pierwszy hollow, trudno jest mi jednoznacznie orzec, na ile wbudowana pułapka na kostki wpływa na brzmienie. Musiałbym porównać z modelem 277 Solidbody (hmm, potencjalny zakup na najbliższe miesiące?) ;)

Póki co jestem diablo zadowolony i nie mogę się doczekać nagrywania! Dodatkowo za kilka dni będę miał okazję podpiąć się pod Orange OR100 i coś czuję że będzie niezły gruz ;D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #1 14 Lut, 2018, 17:07:02 »
Chyba najładniejszy top, jaki widziałem do tej pory w tej serii. Odezwij się, jak Ci kiedyś przyjdzie do głowy sprzedaż, niewykluczone, że będę miał akurat wolną gotówkę ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dubrawski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #2 14 Lut, 2018, 17:13:00 »
Miałem straszny problem z wyborem pomiędzy tą a wersją Spalted Maple ;)

Oj, nieprędko ta sprzedaż nastąpi :D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #3 14 Lut, 2018, 17:30:15 »
I bardzo dobrze wybrałeś bo spalted to kupsztal.

Pięknie się prezentuje. Coś z logo też zmienili na główce.
Ciekawe kiedy się doczekamy 7 strunówki USA.

Gratulacje!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #4 14 Lut, 2018, 17:31:18 »

Fajoska ;)
Jak coś to mam bkp pig 90 na sprzedaż :)


Offline Dubrawski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #5 14 Lut, 2018, 18:24:17 »

Fajoska ;)
Jak coś to mam bkp pig 90 na sprzedaż :)

Dzięki wielkie za propozycję, ale chwilowo budżet idzie w kierunku pedalboarda (żegnaj protfelu). Na razie zostawię wiosło jak jest i zobaczę jak mi to będzie śmigać. Jeszcze po-zakupowa adrenalinka nie minęła ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #6 14 Lut, 2018, 21:13:48 »
Zacny wioseł. Jak strojony i na jakich drutach?

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #7 14 Lut, 2018, 22:00:41 »
Miłość <3

Offline Dubrawski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #8 14 Lut, 2018, 22:09:10 »
Standard B i tak zostanie do celów kompozycyjnych. Struny stockowe jeszcze, bodaj 14-68, co jest wg mnie szaleństwem bo naciąg jak na kontrabasie jest :D Jutro wyskoczę na miasto i może przy odrobinie szczęścia uda mi się gdzieś dorwać EB Cobalt 10-62, to będzie idealnie ;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #9 15 Lut, 2018, 07:49:36 »
JA JEBIE <3

Oddaj, bo mam przeczucie, że wykorzystam lepiej jej potencjał... :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #10 16 Lut, 2018, 21:39:55 »
Wygląda spoko, ale opis sprowadza na ziemię. Gitara za 4 koła i napisałeś, że w sumie cały osprzęt do wymiany... To chyba źle świadczy o PRSie.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #11 16 Lut, 2018, 21:50:41 »
To chyba źle świadczy o PRSie.

O czym, kurwa? :D

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #12 16 Lut, 2018, 21:54:24 »
To chyba źle świadczy o PRSie.

O czym, kurwa? :D

Paul Red Smith Guitars, takie przedsiębiorstwo, kiedyś poznasz.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #13 17 Lut, 2018, 13:03:03 »
Paul Red Smith Guitars, takie przedsiębiorstwo, kiedyś poznasz.

Niestety, it is too late for me, son. Nie poznałbym przedsiębiorstwa PRS nawet gdyby wyskoczyło z krzaków i kopnęło mnie w dupę.

Spoiler


Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #14 17 Lut, 2018, 13:48:32 »
[Pigmej]Ty, no, nie wiem, czemu pomyślałem o PRSie. Ja też zawsze kupuję patyk za 4koła i wymieniam w nim wszystko, co się da. Normalne.[/Pigmej]

Ale masz rację, to zupełnie nie musi świadczyć o Ibanezie.
Mój błąd, już mnie tu nie ma.
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2018, 13:54:06 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #15 17 Lut, 2018, 18:03:29 »
Kiedy zobaczyłem, że oferta PRS na 2018 nie przedłużyła tej serii, zacząłem gorączkowo szukać po sklepach

Tak sobie poklikałem i widzę, że na przykład w nowym, ahem, roczniku, nie ma innych kolorów "Tremontiego" niż, skądinąd koszerny, czorny.

A był kiedyś z taką tapetą na topie (bardzo ładny, szkoda):



https://youtu.be/SN9kPx5CPrI?t=42

Kręci mnie grubość tej deski :) takiego "epifona" mógłbym polubić. W jakich sklepach w PL można pomacać "stare" modele SE?

Offline Dubrawski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Odp: [NGD] PRS SE 277 Semi-Hollow
« Odpowiedź #16 19 Lut, 2018, 03:58:18 »
Gitara może była za 4 kółka jak weszła na rynek. Ostatnie modele szły już za 3400, ale to w zasadzie detal. Ale też nie jest tak, że "o jaki chujowy osprzęt, fuj. natychmiast wymienić". Do mostu się chyba zaczynam przekonywać, natomiast klucze faktycznie będę wymieniać - z deka za szybkie dla mnie, ale to też nie musi od razu oznaczać że sprzęt jest zupełnie do niczego. Po prostu zawsze preferowałem duże przełożenia. Pipaki to wiadomo - do wymiany, bo po prostu tak.

Po kolejnych dniach grania tylko bardziej zakochuję się w tym patyku. O ile marudzę o klucze, to decha technicznie jest świetna! Miałem okazję pobawić się na kilku różnych ampach, wpiąć kilka efektów. Decimator ładnie pozbywa się wspomnianego wcześniej szumu. Mogę śmiało powiedzieć, że zakup był strzałem w dziesiątkę, a potencjał tylko wzrośnie po wymianie pikapów ;) Przegryzłem się już przez pierwszy szok użytkowania P90 i zapadła decyzja - będzie montowany set Pig 90 :D

Muzycznie wiosło ma służyć do doomowego gruzu i w tym założeniu wszystko absolutnie do siebie pasuje ;)

A podpinając się do tematu tego, co źle świadczy o PRSie, to karny kutas zdecydowanie należy się za umyślne zmienianie rozkładu śrub montażowych w mostkach, co ma miejsce również i w tym modelu. Nie jest to pierwszy raz kiedy widzę/słyszę że PRS umyślnie utrudnia zmianę hardware'u. Jest to wykonalne, tylko po cholerę cudować z wiertarką i odejmować niepotrzebnie materiał z deski. Wybór kluczy również jest poważnie zawężony z uwagi na zastosowany template. Nie lubię takich antykonsumenckich praktyk.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6237 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2008, 18:44:00
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
9238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2011, 01:14:50
wysłana przez Bjørn
10 Odpowiedzi
3528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2016, 13:18:58
wysłana przez lwronk
1 Odpowiedzi
2853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2018, 21:43:44
wysłana przez OMSON
17 Odpowiedzi
5825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2022, 10:52:11
wysłana przez Chomick