Autor Wątek: Mix do oceny  (Przeczytany 8787 razy)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Mix do oceny
« 08 Lut, 2018, 22:28:06 »
Siemka. Zaczynam zabawę z homerecordingiem, właściwie na początek bardziej dla własnego użytku. Na początek powiem tyle, że całość robiona jest na słuchawkach - to może być słychać :) Osobiście już teraz mam pewne spostrzeżenia co do tego, ale chciałbym żeby ktoś posłuchał, i powiedział co i jak.

Wlacz osadzony player soundcloud


Spoiler
- bo pewnie osadzony player nie działa.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Mix do oceny
« Odpowiedź #1 09 Lut, 2018, 15:40:04 »
Zlane w ciul i trochę za sporo basu na gitach moim zdaniem, rozdziel bas od git bardziej. Kompresja może na bas żeby lekki clang bardziej miał bo ginie w międzyczasie ;)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Mix do oceny
« Odpowiedź #2 09 Lut, 2018, 15:58:22 »
Dzięki,  będę grzebać w tym zakresie :)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Mix do oceny
« Odpowiedź #3 12 Lut, 2018, 15:42:04 »
Jeśli zaczynasz i tak Ci brzmi, to jest dobrze  (chciałbym, żeby moje miksy tak brzmiały, jak zaczynałem) :D Słucham tego na przebasowanych słuchawkach i wg mnie nie ma jakiejś tragedii z przewaleniem dolnego pasma w tym miksie... Tzn basik owszem, jest teraz wyeksponowany (może lekko dynamika miksu idzie w jego stronę), ale bardziej rzucił mi się w uszy  taki jakby brak "błysku" w ogólności. Jest stłumione. Duble gitar nierówne - to z innych rzeczy ;) Na bas póki co nie wciskałbym żadnej kompresji. Spróbuj gity podciąć HPF-em na 120Hz, bas na 80Hz i poszukaj dla niego takiego poziomu, żeby nie zatykął bebnów w miksie. Na sumie bebnów załóż szeroko bardzo delikatny midscoop na 400Hz (nie więcej niż 1-1,2dB) - zrobisz miejsce dla pozostałych instrumentów w tym zakresie. Na koniec, na głownej sumie wsadziłbym jakiś taki polepszacz typu iZotop Ozone albo coś w tym guście (tylko tyle, żeby nieco wyciągnąć trochę tego brakującego błysku) ;)


Edit: Bębny są za mocno schowane pod basem i gitarami (stwierdzam po kolejnym odsłuchaniu). Spróbuj je wyciągnąć na wierzch, bo to lwia część miksu!
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2018, 15:50:34 wysłana przez OMSON »

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Mix do oceny
« Odpowiedź #4 12 Lut, 2018, 16:06:23 »
Dzięki za uwagi.  Co do nierówności, to racja. Nie przyłożyłem się i nagrałem tak sobie, zeby mieć z czym próbować działać.  A to byl błąd :D to samo bas,  pochodzi ze szkicu piosenki nad którą pracuje w zespole. 

Z perka ogólnie mam różne problemy, nie jestem w stanie wyczuć stopy,  bo o dziwo po renderze brzmi to inaczej niz podczas pracy w reaperze.  Ale moze to kwestia playera.  Gitary sa odcięte poniżej 160Hz i powyżej bodajże 10kHz.

I w sumie do dupy taka robota,  wiec w wolnej chwili gitary nagram raz jeszcze,  konkretnie. 
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2018, 16:13:24 wysłana przez Majk »

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Mix do oceny
« Odpowiedź #5 13 Lut, 2018, 08:39:30 »


Z perka ogólnie mam różne problemy, nie jestem w stanie wyczuć stopy,  bo o dziwo po renderze brzmi to inaczej niz podczas pracy w reaperze.  Ale moze to kwestia playera.  Gitary sa odcięte poniżej 160Hz i powyżej bodajże 10kHz.


Jeśli gitary idą z emulacji, to gdzieś w okolicach 9kHz jest taki cyfrowy "sizzle" - lepiej je ciąć LPF-em na te 8-8,5kHz albo szukać "sopelkiem' idywidualnie. Jeśli w Reaperze nie wybierzesz opcji renderowania 'Online render' - tylko zostawisz domyślnie 'Full-speed Offline' - to algorytm za każdym razem zrobi Ci "miętoszka" z miksu i będzie się słyszalnie różnił od tego, co odtwarzasz w projekcie (starci kopa). ;) W Sonarze nazywa się to 'Real time audible', w ProTools jest bodajże domyślne.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Mix do oceny
« Odpowiedź #6 13 Lut, 2018, 12:44:52 »
Dzięki wielkie,  w takim razie dzisiaj siadam do kolejnych prób, z fragmentem innej piosenki.  Zobaczymy co z tego będzie. 

Posty połączone: [time]13 Lut, 2018, 18:48:38[/time]
Ok, zmajstrowałem coś nowego, zrobilem kilka rzeczy o których w między czasie doczytałem. Jednak mam wrażenie że blachy trochę za bardzo sieją, ale jest jakby jasniej niż to co wysłałem kiedyś. Chociaż teraz już mam mieszane uczucia :D

Wlacz osadzony player soundcloud


Spoiler
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2018, 18:58:16 wysłana przez Majk »

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Mix do oceny
« Odpowiedź #7 14 Lut, 2018, 12:24:03 »
Dużo jest nieprzyjemnego środka w gitarach. Jest bardzo dominujący, pomimo, że słucham na słuchawkach z bardzo wycofanym środkiem... siedząc na komfortowym narożniku z http://zajebistenarozniki.pl/.

A blachy muszą trochę siać, ważne żeby siały w przyjemnym paśmie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 13:50:22
wysłana przez deely
4 Odpowiedzi
2766 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2009, 12:49:36
wysłana przez karaś
3 Odpowiedzi
1633 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 18:51:30
wysłana przez Wachu
6 Odpowiedzi
2815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2017, 13:44:21
wysłana przez cyco roboter
6 Odpowiedzi
1269 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2020, 20:39:33
wysłana przez wuj Bat