Autor Wątek: Alesis Guitar Link Plus - rozczarowanie  (Przeczytany 3216 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Alesis Guitar Link Plus - rozczarowanie
« 02 Lut, 2018, 21:12:13 »
Natchnęło mnie na kupienie sobie jakiegoś interfejsu do gitary.

Do tej pory grałem na gitarze z kablem wetkniętym w kartę dźwiękową - wszystko było jako tako ok, oprócz odrobiny przesterowania, conajwyżej zadowalającej jakości dźwięku i tego, że nie da się jednocześnie puścić muzyki/podkładu/tabów z GP w tle.

Z ciekawości zapytałem o interfejsy i zewnętrzne karty w sklepie muzycznym, gdzie pokazano mi ustrojstwo z tytułu.
Zachęcony zapewnieniem, że jakość dźwięku i latencja będą na pewno lepsze ochoczo wydałem blisko 130 polskich nowych.

Jakież było moje zdziwienie, a następnie rozczarowanie, gdy okazało się, że nie jest tak różowo.
Pierwsze, co mi się rzuciło w uszy, to szum. Drugie - powtarzalny pisk, coś jak sygnał awaryjny.

Po jakiejś godzinie walki ten pisk udało się wywalić kosztem próbkowania w sterownikach ASIO (do tej pory - 512, teraz 128 (!!!).
Co więcej, szum zostaje, i gitara przesterowuje jeszcze gorzej nawet bez żadnych distortów/wzmaków - "czysty" sygnał gitary zwyczajnie pierdzi.

Zostaje kwestia latencji.
Nie będę się rozpisywał, jest po prostu gorzej.

Najchętniej bym się tego kabla pozbył, dozbierał, i kupił coś, co się nadaje do użytku.
Jak myślicie, można zwrócić?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
A próbkowanie im mniejsze, to nie tym lepiej?

Co do dozbierania, no mogłeś dozbierać do 200 i wziąc Behringer UM22, chyba najtańsze wyjście które jako tako działa - u mnie latencja 6.4ms dla 256próbek. Jak masz ASiO4All to z tego co pamiętam winamp/cokolwiek co wydaje dźwięk + DAW nie bardzo będą działać.

Także tego, polece Behringera ale UM22 (UM-2 nie), Presonus Audiobox, każdy Behringer z serii HD, i Focusrite Scarlett.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Cytuj
A próbkowanie im mniejsze, to nie tym lepiej?
O maj gosz, wydawało mi się że wyższe jest lepsze.
No nic, mój błąd.

Nie zmienia to faktu że w ogólnym rozrachunku brzmi to gorzej niż gitara bezpośrednio w Line In.

Cytuj
Także tego, polece Behringera ale UM22 (UM-2 nie), Presonus Audiobox, każdy Behringer z serii HD, i Focusrite Scarlett.
Teraz to chyba po japkach, wydałem zaskórniaki i serio nie wiem, czy mi się uda to zwrócić.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
No z samplami, to jestem wręcz pewny, że im mniej tym lepiej.

Oddaj na gwarancję z tymi szumami, jak dostaniesz np. drugi raz tak samo niedziałające urządzenie, to oddaj i wymagaj zwrotu pieniędzy, ew. postrasz rzecznikiem praw konsumenta. Z jednej strony potrwa to trochę, z drugiej jednak jakoś uda się odzyskać hajs.

Posty połączone: 02 Lut, 2018, 21:32:43
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2018, 21:32:43 wysłana przez Majk »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Cytuj
Oddaj na gwarancję z tymi szumami, jak dostaniesz np. drugi raz tak samo niedziałające urządzenie, to oddaj i wymagaj zwrotu pieniędzy

Ok, oddałem na gwarancję - dokładnie to samo mi powiedział facet w sklepie.
Strasznie się zdziwił słysząc ode mnie o szumach, trzaskach i piskach - "u nas działało".

No, ale.
Najcudowniejszy interfejs mi nie pomoże jak się nie umie grać.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2009, 13:22:05
wysłana przez argoncyc
19 Odpowiedzi
14077 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2009, 23:33:09
wysłana przez motyl
18 Odpowiedzi
7298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 22:36:23
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
2256 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2016, 19:03:01
wysłana przez firejump