Autor Wątek: [NGD] bo nieszczęścia chodzą parami  (Przeczytany 9485 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
[NGD] bo nieszczęścia chodzą parami
« 31 Sty, 2018, 22:41:34 »
NGD z LP7 już był:
http://forum.sevenstring.pl/gitary-7-strunowe/(ngd)-old-man-guitar-(pomylilem-forum)/

a teraz "przez przypadek" dokupił się SG7.
Potwierdzam to co wszędzie piszą o Gibolu, jakość jest losowa i między LP a SG jest przepaść. Klucze pewnie do wymiany bo leci na łeb. Pickupy chyba też się wymienią na Jazz neck i Distortion bridge czyli to co mi w mahoniu siedzi najbardziej.

zdjęcie kalkulatorem bo nie mam czasu zrobić jak jest jasno na zewnątrz.





"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Przy LP prezentuje się biednie. Kto zaakceptował ten inlay na piątym progu?
Mimo to gratki. Kiedyś będzie warta znacznie więcej  ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Ma swoje zdecydowane plusy.

Niska waga, równo 3kg.
Cieniutki korpus i bardzo wygodne podcięcie na prawą rękę.
Może złudzenie, ale gryf mimo takich samych danych katalogowych wydaje się być o wiele cieńszy i bardziej płaski w dolnej części (jest asymetryczny).
24 progi a niektórzy nie ruszają gitar z 22 progami.
Zupełnie inny charakter odpowiedzi z deski. Do napierdolu jak znalazł.

Też mnie denerwowało to VII ale grając nie zwracasz uwagi. Za to stosowanie małych oznaczników z 6 strunówki na gitarze 7 strunowej (Jackson tak samo robił) mnie już gotuje. Szczyt lenistwa.

Nie mam za bardzo czasu robić lepszych fotek ale na necie znalazłem bardzo dobre. Wiosło na żywo moim zdaniem prezentuje się świetnie.

Jak będzie trochę czasu to postaram się zrobić małe zestawienie różnic i jakości.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
SG to jedna z naprawde niewielu gitar, na ktorych sie brzydze grac. :P co dziwne, esp viper czy flame signum juz u mnie takich przykrych emocji nie wywoluje. Ale jesli Ci odpowiada to szczere i serdeczne gratulacje. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Ty, wsadź jej pipaki w puchach.

Coraz bardziej chce mi się jechać na to Twoje zadupie :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
@Guziel a może coś takiego zamiast Vipera? Akurat mam dobre dojście :P. Gałka się posmaruje to Ci cenę dobrą zrobi :D.

Posty połączone: 02 Lut, 2018, 01:00:44
SG to jedna z naprawde niewielu gitar, na ktorych sie brzydze grac. :P co dziwne, esp viper czy flame signum juz u mnie takich przykrych emocji nie wywoluje. Ale jesli Ci odpowiada to szczere i serdeczne gratulacje. :)

Zaprawdę powiadam Ci... do slide zajebiste wiosło. Allman by na byle gównie nie grał :P
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2018, 01:00:44 wysłana przez Amal_68 »
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Alez ja wiem, ze zajebiste :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Dla mnie od zawsze SG >>> LP. I tak, zgadzam się, że LP ładniejsze, ale w pozostałych kategoriach przegrywa ;)

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
@Amal_68 no w sumie i wilk byłby syty i mrówka cała.

Niktowi gratuluję pięknego badyla :D
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Ty, wsadź jej pipaki w puchach.

Puchy, duży pickguard i klusony z perłowymi główkami. Byłby SG7 Standard jak ta lala <3
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Gratulacje! Wygląda bardzo ładnie :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Ty, wsadź jej pipaki w puchach.

Puchy, duży pickguard i klusony z perłowymi główkami. Byłby SG7 Standard jak ta lala <3

IMO właśnie fajnie wyglada bez puch - taka minimalistyczna, surowa. Ogólnie wyglada ślicznie.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Ty, wsadź jej pipaki w puchach.

Puchy, duży pickguard i klusony z perłowymi główkami. Byłby SG7 Standard jak ta lala <3

Daj blokowane Gotohy, nikt się nie połapie ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Ty, wsadź jej pipaki w puchach.

Puchy, duży pickguard i klusony z perłowymi główkami. Byłby SG7 Standard jak ta lala <3

Jesteś bardzo mądrym chłopcem.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Dziękuję proszę księdza  :-[  :evil:  :headbang:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Od tego wiosła biję black metalem, że jak na nie patrzę to wręcz słyszę Mayhem w głowie :D

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Ten tego  :-[ Mój wewnętrzny Grzegorz Skawiński się obudził.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Whoa! Zajebistosc!

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Podoba mi się taki kolorek gitary. Może nie na scenę ale w domu chciałbym żeby mi się taka mieniła.

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Wszystko picuś glancuś 8), ale ramki w siódemce... Czy tylko mnie to odrzuca?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Tylko Ciebie :) I LP i SG przeważnie mają ramki. BA, nawet są osobniki które potrafią się spuszczać nad ich kształtem i materiałem.

Dodatkowa fotka koloru straciaka. Gruboziarnisty brokat pod lakierem nitro. Surf green sparkle.
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2019, 23:23:38 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Poka zdjęcia tego gryfu :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Fendek z cyklu tych, co "takie paskudne, że aż piękne"

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
Poka zdjęcia tego gryfu :)

Full scallop
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan