Autor Wątek: Fractal Axe-FX III  (Przeczytany 15305 razy)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #25 31 Sty, 2018, 23:31:16 »

Sprzedaję nerkę

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #26 01 Lut, 2018, 07:31:51 »
Tzn. POD'a 2.0? Za ile? hehe

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #27 01 Lut, 2018, 08:23:50 »

Sprzedaję nerkę

ja czekam az pojawi sie w g66 , jesli wszystko pojdzie dobrze to zamawiam :)

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #28 01 Lut, 2018, 09:04:19 »
Zwariowaliście :)) Zazdroszczę wszystkim, którzy mogą w jakikolwiek sposób uzasadnić chęć posiadania tego kloca. Mnie brzmieniowo wystarczyłby AX8/II, a funkcjonalnie - Axe II to już wręcz zbytek. Wiem, ze fajnie jest mieć dwa razy więcej mocy pod maską i udawać Holdswortha. Interfejs do wszystkiego z takimi opcjami routingu to też zajebista sprawa, ale... wydaje mi się, że w kwestii udawania lampy,  żaden giant leap w związku z III-ką nas nie czeka.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #29 01 Lut, 2018, 10:26:22 »
Zwariowaliście :)) Zazdroszczę wszystkim, którzy mogą w jakikolwiek sposób uzasadnić chęć posiadania tego kloca. Mnie brzmieniowo wystarczyłby AX8/II, a funkcjonalnie - Axe II to już wręcz zbytek. Wiem, ze fajnie jest mieć dwa razy więcej mocy pod maską i udawać Holdswortha. Interfejs do wszystkiego z takimi opcjami routingu to też zajebista sprawa, ale... wydaje mi się, że w kwestii udawania lampy,  żaden giant leap w związku z III-ką nas nie czeka.

Ja ujme to tak - gdyby axe 2 mial feeling lampy i gdyby brzmial jak lampa to bym go nie sprzedal. A tak to Jet City mial wiecej dynamiki i zycia... ;) czekam na taka generacje cyfry, ktora mnie oszuka bez cienia watpliwosci.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #30 01 Lut, 2018, 11:02:26 »
Marudy, II dla mnie brzmi jak lampa, szczególnie po update FW9 , teraz 9.04 daje rade. Zmiana na III tylko dlatego że ta moc obliczeniowa pozwala Fractalowi na jeszcze bogatsze i mocniejsze updaty - ergo - jeszcze mocniej zbliża się do ideału. Dodatkowo dwa osobne tory stereo i jeszcze wyższa jakość efektów.  Ja nie mówię że II mi nie wystarcza ale chciałbym być na bieżąco z dostępnymi aktualizacjami soundu. Różnica między II a III  w kwestii parametrów jest oczywista co dla mnie oznacza zielone światło na rozwój FW na kolejne długie lata czego przy ograniczonej już pamięci II, czy XL można się było spodziewać. Czy wszystko wykorzystam? Pewnie nie, jak i teraz w XL ale kupując II a potem przesiadając się na XL (ze względu na pamięć właśnie i ograniczenia w FW w tej kwestii) wiedziałem że jak pojawi się III to chętnie zanabede bo podoba mi się podejście firmy w kwestii darmowych apdejtów i wsparcia z forum plus soundu który w pełni mnie zadowala.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #31 01 Lut, 2018, 11:28:54 »
I to mnie się podoba. Jak powiadam, można mnie oszukać fractalem poprzedniej generacji bez problemu.

Chciałbym móc powiedzieć w odniesieniu do III-ki "ooo, na to czekałem". Ale nie mogę, bo to dla mnie sto razy za wiele. Będę żałował właśnie tego, o czym pisze Lechu_ - uczestniczenia w tym ciągłym poprawianiu, tweakowaniu i darmowym mieleniu kolejnych zajebistych imitacji gitarowych gratów. Bo nie oszukujmy się - update'y softu do Ax8/II teraz na pewno mocno wyhamują :(

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #32 01 Lut, 2018, 11:33:16 »
Szef firmy bodajże gdzieś na forum rzucił info, że update'y będą do wszystkich trzech, aczkolwiek to co mówisz @Ghost_of_Cain duża część uwagi pójdzie zdecydowanie na IIIkę :)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #33 01 Lut, 2018, 11:33:33 »
Updaty do II już są okrojone względem np XL właśnie ze względu na pamięć. Był nawet taki post że zupełnie nie będzie update do II po którymś FW Quantum ale Cliff coś tam namłodził i dał update. III daje im sporo miejsca na nowe algorytmy a mnie to jara :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #34 01 Lut, 2018, 12:00:38 »
Ja nie marudzę, tylko axe nie dal mi tej frajdy, co daje mi najtansza lampa. Tylko tyle i az tyle. ;) acz i tak uwazam axe za zajebisty sprzet. Tylko chce, zeby poprawili feeling kiedys. ;) i wierze, ze im sie to uda.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #35 01 Lut, 2018, 12:04:44 »
Ja nie marudzę, tylko axe nie dal mi tej frajdy, co daje mi najtansza lampa. Tylko tyle i az tyle. ;) acz i tak uwazam axe za zajebisty sprzet. Tylko chce, zeby poprawili feeling kiedys. ;) i wierze, ze im sie to uda.

ps. zmień stopkę ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #36 01 Lut, 2018, 12:11:56 »
Ja nie marudzę, tylko axe nie dal mi tej frajdy, co daje mi najtansza lampa. Tylko tyle i az tyle. ;) acz i tak uwazam axe za zajebisty sprzet. Tylko chce, zeby poprawili feeling kiedys. ;) i wierze, ze im sie to uda.

ps. zmień stopkę ;)

Nie mogę, przyrosła :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #37 01 Lut, 2018, 12:43:32 »
To co larry gra to są fabryczne presety? Bo brzmi to średnio.

Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #38 01 Lut, 2018, 13:55:24 »
Kemper Rofling Amp*

EDIT:

I dalej fiutsłicz nie ma pedała do kaczki/głośności. :D Ciulostwo
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2018, 16:08:38 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #39 01 Lut, 2018, 18:14:09 »
Zwariowaliście :)) Zazdroszczę wszystkim, którzy mogą w jakikolwiek sposób uzasadnić chęć posiadania tego kloca. Mnie brzmieniowo wystarczyłby AX8/II, a funkcjonalnie - Axe II to już wręcz zbytek. Wiem, ze fajnie jest mieć dwa razy więcej mocy pod maską i udawać Holdswortha. Interfejs do wszystkiego z takimi opcjami routingu to też zajebista sprawa, ale... wydaje mi się, że w kwestii udawania lampy,  żaden giant leap w związku z III-ką nas nie czeka.

W pełni się zgadzam.

Spoiler

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #40 05 Lut, 2018, 19:03:30 »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #41 05 Lut, 2018, 20:17:03 »

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #42 05 Lut, 2018, 21:54:59 »
Fractal to się powoli robi taki trochę ajfon.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #43 06 Lut, 2018, 15:45:03 »
Na te pore obejrzalem zdecydowanie wiekszosc filmikow z nagraniami axe fx 3 szukajac czegos, co mnie rozpierdoli na atomy.

The searching continues...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #44 06 Lut, 2018, 19:06:48 »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #45 06 Lut, 2018, 19:37:42 »
Mysle dzieki tak duzej mocy obliczeniowej mozna sie pokusic o kopanie nim bitcoinow.

Mialem ogromny gas na axe i zal mi tych co juz odkladaja 2800eurasow. Opisze wam swoja droge jak mi przeszlo moze kogos uratuje.
Sprzedalem axe bo nie jestem "zan miszel zar" i jak zrobilem sobie rachunek sumienia to uzywalem 2 presetow + wlaczanie wylacznie w nich kostek. Jezeli jednak jestes kejbordziata ktory z jakis powodow chce byc gitarzysta to moja droga ci nie bedzie odpowiadac.
Lekarstwo to:
Lampa z wyjsciem liniowym pod mooer radar lub torpedo potem do frfr. Brzmienie ukrecone w domu na monitorkach i niezmiennosc brzmienia w roznych miejscach osiagnieta a jest to dla mnie najwiekszy ficzer axe czy ogolnie cyfry.

Najwiekszy plus takiego setu... Nigdy nie wyjdzie wersja "IV".

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #46 06 Lut, 2018, 22:08:41 »
Najwiekszy plus takiego setu... Nigdy nie wyjdzie wersja "IV".

I po update softu nie trzeba poprawiac wszystkich swoich presetow, zeby znow graly.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #47 06 Lut, 2018, 23:21:09 »
Najwiekszy plus takiego setu... Nigdy nie wyjdzie wersja "IV".

I po update softu nie trzeba poprawiac wszystkich swoich presetow, zeby znow graly.

Garść luźnych myśli:

- Na fractalowym forum zabił mnie ostatnio gość, który chyba zupełnie poważnie powiedział, że nigdy nie aktualizował swojego axe fiksa. Twierdzi, że jest nawet przed softem Quantum.

- Także tego.

- Miałem AX8 i używałem w nim symulacji 5150III chociaż fizyczny wzmak stał obok.

- Jak tylko dozbieram, znów kupię fractala, choćbym miał w kółko przestawiać klocki lego wyłącznie w 3 presetach.

- Amerykanie uważają, że podłogowy fractal jest idealny do kościoła.

- Muszę spróbować, choć najbliższy kościół niedawno się spalił.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #48 07 Lut, 2018, 00:02:56 »
Najwiekszy plus takiego setu... Nigdy nie wyjdzie wersja "IV".

I po update softu nie trzeba poprawiac wszystkich swoich presetow, zeby znow graly.

Garść luźnych myśli:

- Na fractalowym forum zabił mnie ostatnio gość, który chyba zupełnie poważnie powiedział, że nigdy nie aktualizował swojego axe fiksa. Twierdzi, że jest nawet przed softem Quantum.

- Także tego.

- Miałem AX8 i używałem w nim symulacji 5150III chociaż fizyczny wzmak stał obok.

- Jak tylko dozbieram, znów kupię fractala, choćbym miał w kółko przestawiać klocki lego wyłącznie w 3 presetach.

- Amerykanie uważają, że podłogowy fractal jest idealny do kościoła.

- Muszę spróbować, choć najbliższy kościół niedawno się spalił.

Mnie wkurwili mocno w Positive Grid. Mialem zajebiste brzmienie, przyszedl update, nie mam brzmienia. Wzmak zostal "ulepszony" i zostala w nim tylko siara. Do tego mnostwo wpisow na forach, nawet tutaj, ze "nowy update zajebisty, teraz brzmi jeszcze lepiej, tylko musze poprawic swoje presety". Dlatego nie jestem ufny cyfrowym wynalazkom ale wiem, ze dobrze graja i na scenie (w sensie dla publicznosci) nie da sie odroznic od normalnego wzmaka.

A w Ameryce popularne sa zespoly grajace w kosciolach, stad tez gitarzysci uzywaja podow i innych Axe, bo potrzebuja roznych brzmien i efektow.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Fractal Axe-FX III
« Odpowiedź #49 07 Lut, 2018, 07:15:34 »
@Ewolter skoro jestesmy w temacie, czy znasz jakies szpeje, ktore umozliwiaja wyprowadzenie liniowo sygnalu ze wzmaka (do Mooera radara i potem do dechy)?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
82681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
15 Odpowiedzi
17554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2014, 23:21:04
wysłana przez wolfer
44 Odpowiedzi
16496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2016, 05:04:49
wysłana przez Ghost_of_Cain
6 Odpowiedzi
2892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2018, 17:36:08
wysłana przez kondzio4
8 Odpowiedzi
1878 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2021, 21:29:20
wysłana przez pshemo