Autor Wątek: Line6 HX  (Przeczytany 30065 razy)

Offline fdd

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #25 17 Mar, 2018, 14:28:32 »
tak nawet trochę zazdroszczę i nie tego 4cm, bo z jednej strony więcej jebania, z drugiej - można szpanować i nawet kanały w piecu tym hx-em zmieniać

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #26 17 Mar, 2018, 15:23:01 »
Kanały to mi hx zmienia przez midi. Idea u mnie była taka, że to ma zastąpić kontroler midi oraz kostki przed wzmakiem i procesor w pętli. Nie potrzebuje kosmicznej ilości efektów. Chodziło mi raczej o wygodę i mobilność. Myśle, że docelowo sprawdzi się wyśmienicie.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2018, 15:38:25 wysłana przez Skibodeptak »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #27 17 Mar, 2018, 17:46:56 »
Kanały to mi hx zmienia przez midi. Idea u mnie była taka, że to ma zastąpić kontroler midi oraz kostki przed wzmakiem i procesor w pętli. Nie potrzebuje kosmicznej ilości efektów. Chodziło mi raczej o wygodę i mobilność. Myśle, że docelowo sprawdzi się wyśmienicie.

No, a co to za wzmak? Są przypadki szczególnej troski, jak Soldano / JetCity, które fabrycznie mają coś naplątane z poziomem sygnału w pętli, nie pamiętam, w ktorą stronę..

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #28 17 Mar, 2018, 17:53:06 »
Engl Invader 100.

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #29 21 Mar, 2018, 10:45:45 »
[...] Zajebiste urządzenie. Wygląda na to, że mój PB ograniczy się do HX i volume Bossa ;)

purpleman, którego Bossa podpinasz do HX?
- mix your style -

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #30 21 Mar, 2018, 10:51:05 »
Jeszcze nie podpinałem żadnego. Mam FV500H ale musze sobie kabelek spreparować do podłączenia.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #31 21 Mar, 2018, 13:16:55 »
Gdybyś ogarnął połączenie to byłbym wdzięczny za info czy i jak działa. Zwłaszcza chodzi mi o ten Auto-Engage feature o którym piszą na 29 str manuala.
- mix your style -

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #32 25 Mar, 2018, 12:00:50 »
Metoda 4 kabli działa bardzo poprawnie. Wczoraj na nowo wszystko na spokojnie poustawiałem zarówno w hx jak i we wzmaku i śmiga pięknie. Korci mnie jeszcze dokupić pedał ekspresji bo może z fizycznej kaczki też bym zrezygnował (choć moje doświadczenia z wah w prockach są takie, że jednak zawsze zostawała normalna kaczka). No i łami bym miał :-)
Tak czy siak HX to zabawka godna polecenia i basta.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #33 13 Kwi, 2018, 12:03:06 »
Czesc podepne się z pytaniem. Szukam proca tylko do efektów i zastanawiam się nad hx albo fx8. Wolałbym tańszego hx. Podłączać się zamierzam na 4 kable, ale sprzed będzie w case ze wzmakiem więc chce sterować go z MIDI fcb1010. Wiem że trochę dziwne bo to gotowa podłoga, ale idea jest taka żeby mieć jak najmniej kabli i podłączania a jak scena ma np 10m a ja chcę 4 kable to się robi za grubo. W związku z tym mam kilka pytań do posiadaczy takiej konfiguracji:

- czy helix/hx przy wah albo whammy ma jak fx8 opcje auto-engage ? Czy da się ją przystosować pod pedał z fcb poprzez MIDI czy jest potrzebny faktyczny pedał głośności ?
- czy słychać lagi przy przełączaniu presetow ? Nie ma wzmacniacza więc chyba nie powinno być.
- ktoś sprawdzał czy tu też ma zastosowanie fractalowa technika kabli humbuster ?
- jak że stratami jakości przy 4cm na krótkich dystansach, kable po strzelam 30cm, są wgl jakieś straty albo dodatkowe szumy z tego tytułu ?

Dzięki i pozdro !

Offline fdd

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #34 18 Kwi, 2018, 10:05:48 »
Czesc podepne się z pytaniem. Szukam proca tylko do efektów i zastanawiam się nad hx albo fx8. Wolałbym tańszego hx. Podłączać się zamierzam na 4 kable, ale sprzed będzie w case ze wzmakiem więc chce sterować go z MIDI fcb1010. Wiem że trochę dziwne bo to gotowa podłoga, ale idea jest taka żeby mieć jak najmniej kabli i podłączania a jak scena ma np 10m a ja chcę 4 kable to się robi za grubo. W związku z tym mam kilka pytań do posiadaczy takiej konfiguracji:

- czy helix/hx przy wah albo whammy ma jak fx8 opcje auto-engage ? Czy da się ją przystosować pod pedał z fcb poprzez MIDI czy jest potrzebny faktyczny pedał głośności ?
- czy słychać lagi przy przełączaniu presetow ? Nie ma wzmacniacza więc chyba nie powinno być.
- ktoś sprawdzał czy tu też ma zastosowanie fractalowa technika kabli humbuster ?
- jak że stratami jakości przy 4cm na krótkich dystansach, kable po strzelam 30cm, są wgl jakieś straty albo dodatkowe szumy z tego tytułu ?

Dzięki i pozdro !


1. - tak i (z tego co przeczytałem) tak.
2. - przy przełączaniu presetow tak (ale nie ma tragedii), ale w każdym presecie masz 4 snapshoty, przy przęłączaniu między nimi nie ma lagów
3. - nie sprawdzałem, przeszukaj TGP
4. - nie wiem jak straty, ale ogólnie unit jest dość przezroczysty. HOWEVER - sporo osób zgłasza problemy z hissem przy użyciu 4cm. Nie z każdym piecem, ale L6 ponoć pracuje nad rozwiązaniem

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #35 18 Kwi, 2018, 10:35:56 »
Dzięki !

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #36 18 Kwi, 2018, 16:29:53 »
Czesc podepne się z pytaniem. Szukam proca tylko do efektów i zastanawiam się nad hx albo fx8. Wolałbym tańszego hx. Podłączać się zamierzam na 4 kable, ale sprzed będzie w case ze wzmakiem więc chce sterować go z MIDI fcb1010. Wiem że trochę dziwne bo to gotowa podłoga, ale idea jest taka żeby mieć jak najmniej kabli i podłączania a jak scena ma np 10m a ja chcę 4 kable to się robi za grubo. W związku z tym mam kilka pytań do posiadaczy takiej konfiguracji:

- czy helix/hx przy wah albo whammy ma jak fx8 opcje auto-engage ? Czy da się ją przystosować pod pedał z fcb poprzez MIDI czy jest potrzebny faktyczny pedał głośności ?
- czy słychać lagi przy przełączaniu presetow ? Nie ma wzmacniacza więc chyba nie powinno być.
- ktoś sprawdzał czy tu też ma zastosowanie fractalowa technika kabli humbuster ?
- jak że stratami jakości przy 4cm na krótkich dystansach, kable po strzelam 30cm, są wgl jakieś straty albo dodatkowe szumy z tego tytułu ?

Dzięki i pozdro !


1. - tak i (z tego co przeczytałem) tak.
2. - przy przełączaniu presetow tak (ale nie ma tragedii), ale w każdym presecie masz 4 snapshoty 8 snapszotów, przy przęłączaniu między nimi nie ma lagów
3. - nie sprawdzałem, przeszukaj TGP
4. - nie wiem jak straty, ale ogólnie unit jest dość przezroczysty. HOWEVER - sporo osób zgłasza problemy z hissem przy użyciu 4cm. Nie z każdym piecem, ale L6 ponoć pracuje nad rozwiązaniem <<< Był do firmwaru 2.51. Teraz jest 2.53 i nie ma tego problema, a w maju ma być 2.54. + jeśli chcesz przełączać kanały we wzmaku to tylko ze sterowaniem impulsowym. Bez potrzebna Ci będzie rozdzielnia z przekaźnikami.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #37 18 Kwi, 2018, 19:04:27 »
Amal możesz rozwinąć temat z tymi przekaźnikami bo nie rozumiem ? Nie wystarczy zapisać w danym presetow którego bolca ma przy jego włączeniu aktywować ? + Dodatkowy kabelek z tyłu do footswitcha jeśli dobrze rozumiem ?

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #38 23 Kwi, 2018, 08:35:36 »

2. - przy przełączaniu presetow tak (ale nie ma tragedii), ale w każdym presecie masz 4 snapshoty, przy przęłączaniu między nimi nie ma lagów

Z tego co pamiętam to snapshotów jest 8 (jak nie więcej) w ramach jednego presetu.
Chodzi o to, żeby w ramach jednego presetu tak ogarnąć wszystko, żeby móc jeden numer zagrać w ramach tylko tego presetu. 
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline fdd

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #39 23 Kwi, 2018, 10:38:48 »


pewnie w helixie jest 8, w hx jeno 4, tyle ile wolnych przyciskow w trybie snapshotow

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #40 23 Kwi, 2018, 15:56:46 »
Da sie w tym sprzecie ustawic Octave Delay, tak zeby powtorzenia delaya schodzily o oktawe w dol?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #41 23 Kwi, 2018, 17:55:02 »
Da sie.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #42 24 Kwi, 2018, 14:54:56 »
A jak sie miewa sprawa z przesterami? Daja rade?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #43 24 Kwi, 2018, 15:04:06 »
Dają radę, na tyle że inne moje drive leżą na giełdzie albo na półce :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline fdd

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #44 24 Kwi, 2018, 16:31:46 »
Potwierdzam, choć ja póki co nie wywaliłem drajwów z podłogi, prawdopodobnie kwestia przyzwyczajenia i braku chęci do kręcenia tego samego co uzyskuję "analogowo".  Na razie używam tylko symulacji Tymmiego, nawet nie ze względu na pokrewieństwo imienne, ale on akurat gra dobrze, bez ustawiennictwa

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #45 24 Kwi, 2018, 17:07:45 »
A jak przestery reaguja na galke vol w gitarze? Bo ja dosyc czesto uzywam do robienia kranczy na gryfowym pickupie.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #46 24 Kwi, 2018, 19:19:49 »
Reagują tak jak amp :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #47 25 Kwi, 2018, 00:02:37 »
A da sie z nich ukrecic jakies deko mocniejsze? W sensie niekoniecznie meszugi ale taki Linkin Park, czy cos w tym stylu?

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #48 25 Kwi, 2018, 10:01:37 »
Ale w sensie z samej kostki? Bez ampa? Jak ty chcesz tego używać w ogóle?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Line6 HX
« Odpowiedź #49 25 Kwi, 2018, 11:21:26 »
Tak mysle, zeby zastapic moj caly pedalboard. Mam co prawda wzmak ale logistyka mojego miasta nie bardzo pozwala mi go uzywac na probach i koncertach, wiec mam swoje drajwy w kostkach. Na koncertach wpinam sie w to, co jest dostepne (z zreguly sa jakies wzmaki). No i mysle, zeby zastapic caly pedalboard, kontroler i te wszystkie kostki jednym urzadzeniem. Czyli uzywac przestery z HX wpietego przed wzmakiem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Line6 MM4

Zaczęty przez yapcok Efekty

8 Odpowiedzi
4810 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2010, 12:44:37
wysłana przez yapcok
line6 hd pro x

Zaczęty przez y Efekty

22 Odpowiedzi
11442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2013, 02:25:13
wysłana przez Radek M