Autor Wątek: [NGD] Pedalboard na Koniec Roku!  (Przeczytany 5432 razy)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
[NGD] Pedalboard na Koniec Roku!
« 31 Gru, 2017, 15:02:13 »
Planowałem tego boarda juz od kilku dobrych miesięcy. Koniecznie chciałem zamknąć projekt w tym roku no i udało się (prawie o czym poniźej).
Główne założenia:
- w miarę niewielka waga,
- łatwość w podłączeniu tego do ampa,
- nie za wiele efektów ale żebym jednak mógł coś tam się pobawić
- ładny wygląd.

Po tygodniach debatowania, zdecydowałem się na Temple Board Duo 24 z patchboxem.
- W obecnym setupie udało mi się zejść do 8.1 kg. Mój poprzedni board ważył ponad 16kg więc jest sukces.
- Patchbox załatwił sprawę łatwości podłączenia boarda
- Wymieniłem Boss EQ-7, BD-2, CS-3, CE-5, TC Sentry, Mesa Flux Drive na Boss MS-3 i powiem że jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jakość OD przerosła moje oczekiwania. Zawsze używałem Line 6 i wiadomo jakie przestery tam były. Boss jest całkiem inny i brzmi na prawdę dobrze. Jedyne co mi się nie podoba to delaye, ale od tego mam Strymona.
- Kabelki na wymiar i światełko pod spodem robią robotę i jest ładnie.

Signal Chain:
- TC Electronic Spark Mini
- MXR Phaser 95
- Ibanez TS MIni
- BOSS MS-3
- DigiTech Ventura Vibe w Loop 1
- Bogner Ecstasy Red w Loop 3

FX Loop:
- Strymon Timeline
- Digitech Polara
- TC Electronic Flashback

Dodatkowo:
- Kable to Karl's Solderless Wires kupione w Musik Produktiv
- Mooer Micro Power który w sumie leżał w szafie 2 lata. Wystarczy na wszystko oprócz Strymona
- Mooer Caps

Do dokończenia:
- kupić buffer bo jednak są straty sygnału. Na razie wystarczy że opdalę TC Sparka na minimum i jest OK.
- Lepsze/niskoprofilowe kable midi
- lepsze niskoprofilowe kable TRS do FS3 i EV30
- Fajne przyłącza do zasilania
- Dołożenie jeszcze jednej kostki do Loop 2.

Foty, wideo już w 2018.









« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2017, 15:07:06 wysłana przez matisq »

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Jako zasiłka Mooer Micro? Nie ma pętli mas?

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Jako zasiłka Mooer Micro? Nie ma pętli mas?
Cisza i spokój. Chociaż pewnie będę chciał i tak nowy zasilacz coby Strymona też móc z niego zasilać bo na razie leci ze swojego zasilacza.
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2017, 17:45:21 wysłana przez matisq »

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Zgrabnie i fajnie (gdyby nie te zipy :p). Da się tym Bossem zmieniać kanały wzmacniacza (standardowo za pomocą jacka a nie MIDI)?

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Zgrabnie i fajnie (gdyby nie te zipy :p). Da się tym Bossem zmieniać kanały wzmacniacza (standardowo za pomocą jacka a nie MIDI)?
Da się. Ma wyjście i chyba z 5 różnych trybów zmiany więc raczej wszystko obsłuży.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Zajebisty! Podoba mi się patent z tymi nakładkami. 8kg powiadasz? Swoją drogą jakoś mi umknęło, ze boss ma coś takiego jak Ms-3...
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2017, 19:00:25 wysłana przez pshemo »

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Uwielbiam taki ład i porządek. Lepiej bym sobie tego nie ułożył.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Dobra gdzie kupić gumki na switche?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Dobra gdzie kupić gumki na switche?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

https://guitarproject.pl/p/782/18250/mooer-nakladki-na-przyciski-nozne-efektow-akcesoria-do-efektow-efekty.html

- zwiększają średnicę przełączników dla lepszej dostępności
- pasują do większości dostępnych przełączników
- zestaw 10 nakładek w różnych kolorach
- niestety nie nadają się do spożycia


:D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Jak się sprawuje Ventura? Od dłuższego czasu jest na wyje*anej promce w Thomannie i się poważnie zastanawiam nad nim. Fajnie gra rotary w tej kostce? (może masz porównanie do innych kostek, stricte pod Leslie). Fajna decha :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Zgrabniutki. Dobrze przemyślana i schludnie ułożona podłoga.
Sam się zastanawiałem nad tym MS3. Łatwo się to konfiguruje?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Jak się sprawuje Ventura? Od dłuższego czasu jest na wyje*anej promce w Thomannie i się poważnie zastanawiam nad nim. Fajnie gra rotary w tej kostce? (może masz porównanie do innych kostek, stricte pod Leslie). Fajna decha :)
No temu go kupiłem :) Univibe jest OK, rotary tylko chwile się bawiłem. Miałem kiedyś Digitech TR7 i tam też był rotary. Powiem że wielkiej różnicy nie widzę :) Za taką cenę nic tylko brać a jak nie podejdzie to przy odsprzedaży jeszcze stówkę zarobisz :)

Zgrabniutki. Dobrze przemyślana i schludnie ułożona podłoga.
Sam się zastanawiałem nad tym MS3. Łatwo się to konfiguruje?
Dzięki. Nigdy wcześniej nie miałem multiefektu bossa tylko same Line6, więc na początku wszystko robiłem z edytora na kompie, ale po tygodniu się nauczyłem i jest spoko. Efekty efektami, ale to co mogę robić po MIDI i jak mogę programować same przyciski w Bossie jest super :)

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Ja właśnie przesiadam się na bossa ms3 :) pod poszedł w cholerę i minilmalizuje ;)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
PODa 500x sprzedałem wczoraj. 3 lata był ze mną i sprawdzał się zajebiście na koncertach (mało targania i podłączania) ale jak gram w domu to lubię się pobawić. Jak wrócę do grania sztuk to pewnie kupię AX8 :)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
@matisq Napisz proszę coś więcej o Bossie. Bardzo ciekawi mnie to rozwiązanie. Jak z jakością wbudowanych efektów?

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Tak jak pisałem nie miałem wcześniej styczności z multi od BOSSa. Wcześniej jako looper miałem GLAB GSC3 i powiem że to ogromna kobyła przy MS3. Oczywiście wbudowany w GSC3 zasilacz to super spraw ale... Próbowałem zaprogramować GSC3 do wysyłania komunikatów MIDI CC i to było piekło. Dokumentacja to jakaś porażka, przynajmniej dla mnie :)

Teraz Boss MS3. Wysyłanie komunikatów CC to bajka! W obrębie jednego presetu można wysłać do 8 komunikatów MIDI CC. Za to minus jest taki że na każdy Preset można wysłać PC tylko w czasie włączania presetu, czyli w trybie manualnym już się nie da. Generalnie MIDI to bajka. Mam presety zrobione tak że mogę w Strymonie Timeline mogę włączyć delay, a wiskając odpowiedni guzik w MS3 zmieniam delay na triolki, zmniejszam Smear i ilość efektu w trybie ICE.

Co do efektów.
Wah wydaje mi się że były lepsze w PODzie ale zawsze mogę podpiąć zewnętrzy WAH
Modulacje OK. Kożystam w sumie tylko z tremolo i chorusa. Phaser OK ale generalnie nie lubię Bossowskiego Phasera. Univibe mało regulacji ale brzmi znośnie.
Delay - kupa. W porównaniu ze Strymonem czy nawet Flashback to bieda straszna.
Reverb - nic szczególnego ale można używać
Kompresory - jak dla mnie super.
Equalizery - nie bawiłem się ale są :)
Drive - o Panie! Zdziwiłem się megastycznie bo nauczony tym co słyszałem w PODzie to nie liczyłem na wiele i jakże byłem w błędzie! Mam jeden preset gdzie używam pierwszego kanału JVMa w trybie Orange i dopalam go symulacją Marshall Guv'nor albo Bognerem i powiem że nie ma takiej wielkiej różnicy :)

Ogólnie wiadomo że co człowiek kupi nowy sprzęt to ma Hype więc na razie się jaram. Wiadomo że jakieś kompromisy tam są, ale w sumie to za cenę jego wielkości i poręczności.

@Przychlast Jak coś więcej chcesz wiedzieć to pytaj!

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
W tym Bossie da się rozbić efekty na pre i post?

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
W tym Bossie da się rozbić efekty na pre i post?
Tak. Pętla jest nie zmienialna między sobą, ale efekty mogą być gdzie chcesz

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
7071 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2011, 04:46:16
wysłana przez Algiz
42 Odpowiedzi
16710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 08:36:08
wysłana przez necrox
18 Odpowiedzi
4386 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2012, 13:03:38
wysłana przez g-zs
4 Odpowiedzi
1337 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 10:06:43
wysłana przez Elites
4 Odpowiedzi
2253 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2022, 22:34:04
wysłana przez SolarisP