Autor Wątek: Blackstar series one 200- head opinie  (Przeczytany 4114 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Blackstar series one 200- head opinie
« 09 Gru, 2017, 11:09:58 »
Witam wszystkich, czy miał ktoś z was do czynienia z headem blackstar series one 200? Pytam bo zastanawiam się nad zakupem nowego heada, i dylemat mam między tym Blackstarem a Englem Savage 120, gram progresive metal, czasem jakieś djenty, chciałbym żeby nowy head miał mocne pier....nięcie, dużo górnego środka, szybki bas, wiem że najlepiej byłoby ograć, ale nie mam takiej możliwości.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
gram progresive metal, czasem jakieś djenty, chciałbym żeby nowy head miał mocne pier....nięcie, dużo górnego środka, szybki bas, wiem że najlepiej byłoby ograć, ale nie mam takiej możliwości.
Kup 5150. Ma wszystko o czym piszesz. Dodatkowo zaoszczędzisz sobie dużo czasu i pieniędzy  ;)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
no tak, ale potrzebuję też ładnego cleana, midi i pętle efektów

Zomballo

  • Gość
Każdy pieprzy, że 5150 ma słaby czysty. Chyba nie grali na czystym w Mesie Rectum? Jak narazie to spośród higainów właśnie w pivim czysty przypadł mi do gustu. Jest bardzo plastyczny i łatwo się cranczuje. Jak trzeba jest ostry a jak nie to da sie zmulić i przycieplić. Przecież tam są dwie zgrabne dziurki (co, rozmarzyliście się zboczuchy)! Idzie wyplumkać wszystkie rockowe i bluesowe standardy. Fajnie podrabiam gansów na tym.
Spoiler
Spoiler

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
gram progresive metal, czasem jakieś djenty, chciałbym żeby nowy head miał mocne pier....nięcie, dużo górnego środka, szybki bas, wiem że najlepiej byłoby ograć, ale nie mam takiej możliwości.
Kup 5150. Ma wszystko o czym piszesz. Dodatkowo zaoszczędzisz sobie dużo czasu i pieniędzy  ;)
I wszystko w temacie. Zapomnij o Blackstarach, to gówno jest. Nie chce siedzieć w miksie, zapierdala jakimś dziwnym konturem... bezsęsu. Pazik z Behe miał deal z nimi i wszyscy w zespole się na niego wkurwiali, w końcu Ner mu załatwił deal na Peaveya i wreszcie to gada jak trzeba.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
ok, a która wersja bardziej szatani? 1 czy 2 ?

Zomballo

  • Gość
ok, a która wersja bardziej szatani? 1 czy 2 ?
Moja!

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
no tak, ale potrzebuję też ładnego cleana, midi i pętle efektów

No a evh w takim razie?

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Właśnie myślę też nad tym EVH 5150 III, tylko że wersja 100W nie ma midi  :facepalm:, a 50W może być trochę za mało  :-\ chociaż mogę się mylić :D coż najlepiej było by ograć....

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
ok, a która wersja bardziej szatani? 1 czy 2 ?
Jeśli chodzi o Peaveya to I gra pełniej, potężniej i bardziej rasowo. II jest lekko jaśniejsza z mniej przyjemną, lekko pocienioną górą.
Właśnie myślę też nad tym EVH 5150 III, tylko że wersja 100W nie ma midi  :facepalm:, a 50W może być trochę za mało  :-\ chociaż mogę się mylić :D coż najlepiej było by ograć....
EVH najsłabszy z całej trójki. Przekompresowany, siarczący i z deka plastikowy. Choć z pewnością funkcjonalnością wygrywa.
50W to bardzo dużo i spokojnie styknie nawet jeśli przyszłoby Ci grać na dużych gigach. Plus jego gabaryty są bardzo przyjazne jeśli chodzi o podróżowanie.

Osobiście brałbym 5150 od Zomba, ale każda opcja z powyższych będzie dobra  ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
50W może być trochę za mało 


Za malo do czego?

Zomballo

  • Gość
To co? Już mam zamykać aukcje na allegro? W środę koniec a wolałbym nie płacić prowizji tylko zejść z ceny i pogonić forumowiczowi. ;)

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Właśnie myślę też nad tym EVH 5150 III, tylko że wersja 100W nie ma midi  :facepalm:, a 50W może być trochę za mało  :-\ chociaż mogę się mylić :D coż najlepiej było by ograć....


W takim razie postaraj się i ograj, a i życie będzie lepsze. Wtedy wybierzesz sam, bez kierowania się odczuciami innych.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
po wielu opiniach prześledzonych w necie zdecyduję się chyba jednak na Engl Savage 120, boli mnie tylko brak midi w tym wzmaku.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Z góry współczuję wyboru  :D

Zomballo

  • Gość
Spoko. IndependenT wróci tu za miesiąc.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
a co nie tak z tym Englem?

Zomballo

  • Gość
Dam Ci przykład na jednej kapelce. Sam obsłuchasz i powiesz gdzie jest bardziej selektywnie i z kopem.
Kiedyś były Savage:


Teraz Pivejsyny:

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2017, 22:05:42 wysłana przez Dick Retard »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
68 Odpowiedzi
28351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2012, 16:35:02
wysłana przez Lothar
blackstar series one

Zaczęty przez specfireeye Wzmacniacze i kolumny

24 Odpowiedzi
12136 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2010, 17:04:07
wysłana przez 7
18 Odpowiedzi
4816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2014, 12:15:00
wysłana przez Mr.Pineapple
0 Odpowiedzi
1779 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2014, 15:17:58
wysłana przez Aerosmith
3 Odpowiedzi
1705 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2022, 23:39:14
wysłana przez pshemo