Autor Wątek: 7ki nie tylko dla szatana, czyli nie-metalowe gitary siedmiostrunowe  (Przeczytany 38133 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
W związku że na to forum patrzę nieco z boku (tzn. nie jestem czcicielem kozy :devil: ), a do tego kilka razy ten wątek się już próbował przewinąć ("do czego komu 7ka???"), postanowiłem dokleić konkretny temat o 7kach NIE służących do grania typowego metalu. Bo w końcu ktoś potrzebujący niższych rejestrów wcale nie musi być amatorem brzmień bardzo ciężkich ;)

Jeśli ktoś ma jakieś inne propozycje (także więcej-niż-7-strunowe) to można je tu wkleić. No i oczywiście podyskutować :)

Na początek - jazzowe gitary Benedetto (manufaktura należąca kiedyś do Fendera, teraz to nie wiem):

BUCKY PIZZARELLI 7:



BENNY 7:



MANHATTAN 7:



Skale - jak bodajże wszystkie "Benki" - 25". Reszta opisów na stronce: http://www.benedettoguitars.com/ z tym że zdjęcia są skądinąd bo na homie jest tylko available... 7 string dla konkretnych modeli.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Na początek - jazzowe gitary Benedetto (manufaktura należąca kiedyś do Fendera, teraz to nie wiem):

leze i zwijam sie ze smiechu :D

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
czyli skoro mam schecter-a hellraiser i nie gram na nim tylko metalu to grzesze? :)
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
dobra, napisze cos, bo zaraz znowu beda plakac mi z gory, ze troluje i jestem "stary dobry sinner"

Robert Benedetto nie nalezy i nie nalezal do fendera, czy seymour duncana. Jest to najbardziej znany i powazany budowniczy jazzboxow ever, autor wielu artykulow, ksiazek i instruktarzy dla lutnikow, autorytet w swojej dziedzinie. Jego instrumenty to koszt ok kilku do kilkudziesieciu tysiecy dolarow za sztuke. Mial epizod wspolpracy z fenderem, a bardziej scisle z Guildem (firma legenda, wykupiona przez fender inc.), uczestniczyl przy przeprojektowywaniu jednej z gitar z katalogu, chyba z 10 lat temu.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Całkiem fajne Benny7 mi sie podoba heheh
power to a being never dies

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
mi tez ;] chambered body, zawsze chcialem miec cos takiego

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jedyne 70 tys zł i masz.
A jak to było na linii Benedetto - Fender to nie wiem, ale wiem, że jakiś czas temu w katalogach Fendera był dział z Benedetto.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
jakiś czas temu w katalogach Fendera był dział z Benedetto.

I to całkiem spory dział, zresztą tak samo jak Guilda, mogę nawet podesłać skany z katalogu (bodajże 2002) bo takowy gdzieś mam - stąd napisałem o współpracy tych firm - może faktycznie zwrot "należący" jest nie na miejscu :-[ , ale w takim razie MOŻE KTOŚ SPROSTUJE SZERZEJ - tzn. nie tylko ogólnie jak to wyglądało (Sinner - mimo wszystko thanx) ale też jak jak jest konkretnie teraz? ::) Tak gdyby ktoś miał do wydania walizkę zielonych ;D

Co do grzeszenia - nie mam z tym nic wspólnego! Po prostu chodzi mi o wyszukanie gitar które nie są "wyglądowo" (np. Rich) ani "konstrukcyjnie" (5 kilo mahoniu, hebanu i smoły) projektowane do grania ciężkiej muzyki. Więc... pomożecie? ;)

Co do Benny'ego -niestety to trochę słabe zdjęcie i w akurat nie najlepszym kolorze, ale to...



Z tym że to 6ka.
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2009, 10:31:53 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Już było - to nie jest gitara, tylko art.
Paczki z głów!

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
Co do grzeszenia - nie mam z tym nic wspólnego! Po prostu chodzi mi o wyszukanie gitar które nie są "wyglądowo" (np. Rich) ani "konstrukcyjnie" (5 kilo mahoniu, hebanu i smoły) projektowane do grania ciężkiej muzyki. Więc... pomożecie? ;)
racja

ta jest piekna ;)




http://www.ellisguitars.com/

gitary rezofoniczne sie chyba stroi w strojach tzw. open, A chyba np.
to jak to bedzie wygladac na 7? ;p
AEAEAC#E ;) potrafi ktos wogle takiego stroju uzywac? :)
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2009, 11:42:58 wysłana przez t0ma »
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja gram w otwartych (akurat stroje 1 ton niżej niż to co podałeś), zajebiste eksperymenty wychodza po przerzuceniu się z tradycyjnie strojonej gitary na open :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Niestety nie mogę ściągnąć zdjęć bo są we flashu, ale w ogóle cała stronka marki CONKLIN: http://www.conklinguitars.com/ robiącej gitary oraz basy o mocno podwyższonej ilości strun ;)

A teraz potwora: http://www.conklinguitars.com/custom_shop_guitars_g27.html - 9 strunowa gitarka fannedfrets z frezowanym według warstw drewna korpusem... aż mi się chce coś podobnego :D

PS. Coś dla wielbicieli kolorystyki a'la Jola R: http://www.conklinguitars.com/custom_shop_guitars_g30.html :zuo:

PS2. Jeśli dobrze zrozumiałem, 7ka NYLONOWA (Tony Grigonis' Nylon 7 String Sidewinder Guitar):

« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2009, 09:47:01 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Online theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Witam.

Gitara Moonlander zbudowana dla Lee Ranaldo z Sonic Youth
4string

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
nie to, żebym coś mówił, ale łudząco podobna do tej co ja wkleiłem ;D
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
gitary rezofoniczne sie chyba stroi w strojach tzw. open, A chyba np.
to jak to bedzie wygladac na 7? ;p
AEAEAC#E ;) potrafi ktos wogle takiego stroju uzywac? :)

Na stronie Ellis J.M.Thompson pisze jak stroi swoją ósemkę:

Cytat: http://www.ellisguitars.com/eightstring_specs.html
Currently my tunings are:
Main open A tuning from low to high
A E A E A C# e/e

This changes very easily to standard tuning with a low A bass string
A E A D G B e/e

From the main open A tuning I can also very easily get to what I think the most practical tunoing for the general public - Open D tuning with a low A (this is how I played Jeff Martin's 7 string), low to high
A D A D F# A d/d

Online theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 862
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
nie to, żebym coś mówił, ale łudząco podobna do tej co ja wkleiłem ;D

Skoro to ten sam lutnik zrobił to i nic dziwnego.
4string

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Co prawda na tym najpewniej metal grać można (choć montują pasywy Alnico) ale kształt i styl mnie pobił: http://www.garykramerguitar.com/Guitars.html - pierwsza z prawej czyli Turbulence :allah:

Fotki najbardziej pojechanego koloru:





Specyfikacja w/w serii R: http://www.garykramerguitar.com/TurbulenceR.html

I jeszcze "półprogowy" FX:





PS. Co dokładnie znaczy ostatni wers w opisie korpusu: "Mahogany
Delta wing shape with contoured surfaces
Detachable aluminum leg rest unit"
- wiem że Kramer nie od dziś bawi się wstawianiem aluminium do gitar, ale tego rozgryź nie mogę gdzie to dokładnie jest w tym korpusie... i po co?
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2009, 10:02:31 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 200
ta czarna podstawka na dole korpusu jest z aluminium, a dali ja po to zeby sie nie zeslizgiwala z nogi jak grasz na siedzaco
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
leg rest unit to jest ten wihajster na dole korpusu, zebys mogl grac na siedzaco. nie wplywa to na brzmienie :)
Łe tej.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Już się tą kaczeńcową pałowałem kiedyś na forum :) Strasznie mi się wiosła podobają.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
kurde Nikt, uprzedziles mnie o 20 sekund :D
Łe tej.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Ta kaczeńcowa ma strasznie fajne markery ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Robert Benedetto. Jest to najbardziej znany i powazany budowniczy jazzboxow ever

Hmmmm A D'Aquisto i D'Angelico to psy bure? Powiedzmy, że Benedetto należy do "wielkiej trójki". Benny jest do wciągnięcia za ok $6K i mam na niego straszny gas, "zawodowe" archtopy z manufactury Boba zaczynają się od $15-18K, gitara wykonana JEGO ręką, to jakieś $30K+ co jest jawnym przegięciem pały, ale jakbym miał, to bym dał:), tylko życie mi stygnie, a on robi 1-2 wiosła rocznie.

Oto jedna z najsłynniejszych gitar (wśród kolekcjonerów), wykonana w roku 1957 przez D'Angelico dla Petera Girardi - New Yorker Cutaway Special Teardrop.  John D'Angelico zmarł dwa lata później. Jest to jedyna gitara o takim kształcie, która wyszła z jego warsztatu (tylko sobie jedną strunę domalujcie zboczeńcy):



pozdro
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2009, 22:02:12 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Co tu dużo mówić. Jest piękna.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
23669 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2008, 15:47:32
wysłana przez Tolein
21 Odpowiedzi
12174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 00:12:46
wysłana przez Maro
211 Odpowiedzi
66427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2012, 18:06:03
wysłana przez mondomg
33 Odpowiedzi
7936 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 21:23:36
wysłana przez zerotolerance
0 Odpowiedzi
923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2013, 21:36:56
wysłana przez Guitar Spot