Autor Wątek: BKP RAGNAROK set [videło test]  (Przeczytany 16082 razy)

Franq

  • Gość
BKP RAGNAROK set [videło test]
« 18 Paź, 2017, 18:52:02 »
Bry. Znalazłem parę minut i z pomocą @Orange powstał o taki o mały test:



Pozdro.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
ależ ten pierwszy riff jest dobry <smaruje się masłem orzechowym po uszach>
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
A mógłbyś coś więcej rozpisać się na temat samych pupów? Jakieś porównanie względem np Juggera lub innych ? Wideo miodne :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Franq

  • Gość
No właśnie ja nie wiem czemu wszyscy wolą czytać niż słuchać. Ja nie lubię pisać o brzmieniu bo ktoś inny może odebrać to inaczej. Dołączę DI do ściągnięcia w opisie filmu, może to pomoże ;)

Właściwie to jest trochę tak jak pan żarówka mówił. Agresywnie, czuć wysoki output pod ręką, selektywne (jak to bkp). Czy lepsze niż Jugger nie wiem, inne.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2017, 16:58:46 wysłana przez Franq »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja osobiście wolę czytać, bo ze słuchu nie dowiem się jak się na pickupie gra, jaki ma feeling. Owszem, zawsze jest to tylko opinia i tylko osobiste wrażenia autora, ale to zawsze jakiś punkt odniesienia. A brzmienie ma tak wiele różnych zmiennych - gitara, wzmacniacz, kable i kostka nawet - że nauczyłem się to brać z przymrużeniem ucha, co słyszę. ;)

A video fajne. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Franq

  • Gość
Dlatego coś tam też napisałem ;)
Dzięki.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Dlatego coś tam też napisałem ;)
Dzięki.

Jak byś porównał z juggerami i afterami? Sam wiesz najlepiej, jakie cechy gitary zmieniają się pod wpływem pickupów. Miałeś może okazję porównać z warpigami?

Franq

  • Gość
No dobrze... oczywiście wszystko co napiszę dotyczy TEJ konkretnej gitary, w czymś innym może to działać inaczej. Pisze o pikapach pod most.

Ragnarok z tej trójki jest odczuwalnie najmocniejszy, lekko przeszkadzał mi podbity wysoki środek (w afterze jest tego jeszcze więcej, w juggerze mniej ). Ragnarok nie jest tak "suchy" jak aftermath (który zmuszał mnie do grania nisko bo im wyżej tym bardziej boli). Z tej trójki jugger jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny. Ragnarok tak jak piszą jest agresywny, mocny. Dla mnie też dość twardy. Jugger jest nieco "przyjemniejszy". Aftera u siebie nie za bardzo lubiłem ale np w mahoniowym Ranie którego miałem na test grał już bardzo fajnie i nie tak sucho. Aftera miałem już dość dawno i nie powiem teraz after czy ragnarok jest bardziej tight, oba dość. Ragnarok ma fajny ten dół. Warpigi też testowałem i w ogóle mi się nie podobały w tej gitarze, raczej dramat. Alnico straszna buła a ceramic siara. Tyle.

Dla porównania video z tą samą gitarą:
AFTER



JUGGER





Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Franq a jak oceniasz painkillery?

Franq

  • Gość
Painkillera słabo pamiętam, szybko go wymontowałem tzn, że za bardzo mi nie podszedł ;)
W niektórych gitarach gra bardzo fajnie.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Painkillera słabo pamiętam, szybko go wymontowałem tzn, że za bardzo mi nie podszedł ;)
W niektórych gitarach gra bardzo fajnie.

na przykład w ibanezach UV

Orange

  • Gość
Na Przykład w schecter blackjack.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
She black jack 'er? ;)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
10862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2011, 08:21:38
wysłana przez wuj Bat
0 Odpowiedzi
9525 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2014, 22:42:50
wysłana przez Dale Cooper
2 Odpowiedzi
1675 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2015, 02:20:29
wysłana przez ITHMW
1 Odpowiedzi
4360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2017, 18:28:38
wysłana przez mandapolina20
0 Odpowiedzi
2659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2018, 13:45:56
wysłana przez Stivo2005