Autor Wątek: Greenback 10 vs 12, a może co innego?  (Przeczytany 2389 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Greenback 10 vs 12, a może co innego?
« 14 Paź, 2017, 23:55:50 »
Witajcie,

mam pytanie do tych, którzy ogrywali dwa warianty wielkościowe tego głośnika, konkretnie 10 oraz 12 cali. Zastanawiam się nad wsadzeniem wersji 10 calowej do mojego nowopowstałego comba, brzmieniowo raczej cleany i bluesowe crunche, raczej nie będę na tym uskuteczniał żadnych hajgejnów. Da to radę w takich klimatach? Na ile jest podobne do większego brata? Może polecacie w przyzwoitej cenie coś innego?

Pozdrawiam
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Użyję youtuba za Ciebie ;)


Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Te greenbacki 10" i 15" jakieś kupiaste... 12" brzmi rasowo, ale prawdziwe zaskoczenie (dla mnie) to ten 18". Skurwiel ma zajebisty dynamiczny środek i najmniej siary ze wszystkich (pewnie dlatego, że cała dupa na szczelnie). W życiu bym się nie spodziewał... :)
« Ostatnia zmiana: 15 Paź, 2017, 14:09:55 wysłana przez OMSON »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Użyję youtuba za Ciebie ;)



Te wszystkie "porównania" to ja widziałem, ale jest to tyle warte co dzisiejsza moja produkcja w kiblu. Szukam zdania kogoś kto grał i ma jakieś pojęcie, a nie ogrywał na YT.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Użyję youtuba za Ciebie ;)



Te wszystkie "porównania" to ja widziałem, ale jest to tyle warte co dzisiejsza moja produkcja w kiblu. Szukam zdania kogoś kto grał i ma jakieś pojęcie, a nie ogrywał na YT.

Grałem, tylko co z tego, jak na różnych piecach i gitarach? Tutaj masz konkretne nagranie na tym samym setupie, więc nie rozumiem, z czym masz problem. Równie dobrze można powiedzieć, że czyjaś percepcja będzie inna niż autora wątku, a tu ma możliwość wyrobić je sobie w jakimś stopniu sam.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Z tym, że z takiego pitolenia nic nie wynika. Koleś bardziej się jara jak gra (i fajnie), niż coś faktycznie przekazuje.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Na bazie własnych doświadczeń,  12", jeśli priorytetem nie są jak najmniejsze wymiary. Sporo też zależy właśnie od tego, jak ukształtowane będzie to combo, ciężko dobrać najlepszy głośnik do czegoś co nie istnieje :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Pewnie, 1/3 otwarta, około 18cm głęboka, może głębsza, nie co wyższa niż głośnik 10' (chodzi mi o miejsce na głośnik), więc raczej kompaktowo. 12' odpada.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Powinno być dobrze, chociaż opcja zupełnie zamknięta moim zdaniem zagra jeszcze lepiej.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Powinno być dobrze, chociaż opcja zupełnie zamknięta moim zdaniem zagra jeszcze lepiej.

Mam nadzieję, że się uda, ale może być z tym różnie, mam ograniczoną ilość materiału.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
12581 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2009, 21:07:41
wysłana przez hofiman
34 Odpowiedzi
21872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2009, 12:32:44
wysłana przez domas
33 Odpowiedzi
20391 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2010, 14:47:13
wysłana przez maślak
12 Odpowiedzi
12566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2014, 09:14:19
wysłana przez aciek_l
12 Odpowiedzi
5260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2014, 13:59:33
wysłana przez 7th