Autor Wątek: JCA22H - będzie się zgadzać?  (Przeczytany 5514 razy)

Offline jozi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
JCA22H - będzie się zgadzać?
« 07 Paź, 2017, 17:34:06 »
Czołem,
Potrzebuję porady. Przeczytałem sporo wątków w tym temacie (doszedłem wstecz do 2013 roku) i na niektóre pytania znalazłem odpowiedź, ale nie na wszystkie. Do tej pory grałem sobie poprzez interfejs i PC. Teraz chciał bym sobie pograć tak jak zostało to stworzone czyli na wzmacniaczu. Stąd Moje dwa pytania do Was.

Gitara to Gibol SG Special z pipakami 2x 490.
Strój to standard E.
Lubię pograć Hard Rock, Heavy Metal, a najciężej to Acid Drinkers tudzież Pantera.
Gram tylko w mieszkaniu więc granie z "ludzką" głośnością jest priorytetem, ale nie chodzi o nocne granie żeby było cichutko, tylko normalnie granie za dnia z szacunkiem dla sąsiada/ów.

I tutaj dzięki postom @Stivo2005 pojawia się pytanie pierwsze: czy JCA22H się nada do w/w, czy raczej szukać czegoś innego?
Natomiast pytanie drugie brzmi: jaką kolumnę 112 do tego powyżej wybrac?. Czytałem tutaj o głośnikach z niższą sprawnością (?) jak Greenback i bodajże Heritage - będzie to miało sens i brzmiało jakoś w miarę poprawnie? Ewentualnie czego szukać?

Liczę na Waszą pomoc lub wskazówkę.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: JCA22H - będzie się zgadzać?
« Odpowiedź #1 07 Paź, 2017, 17:53:02 »
Hesu/Buzzaro ewentualnie jeśli chcesz przyoszczędzić Harley Benton 112 V30 co do kolumn, wmak jak najbabrdziej spoko, dopalony to już w ogóle miód :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: JCA22H - będzie się zgadzać?
« Odpowiedź #2 08 Paź, 2017, 14:20:10 »
Buzzaro ST-B112 na Greenbacku lub może spytaj Radka czy by Ci zrobił wersję kolumny na 10 calowym Greenbacku? JCA22h to idealny wzmak do takiej muzyki, pierwszy kanał to w sumie Soldano Atomic więc zagrasz wszystko czego chcesz, a na drugim (Soldano HotRod50) znajdziesz trochę szatana, szczególnie z TS.
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2017, 09:21:54 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline jozi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: JCA22H - będzie się zgadzać?
« Odpowiedź #3 08 Paź, 2017, 15:30:50 »
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że "spytaj Radka" to masz na myśli email do producenta Buzzaro podany na ich stronie, tak?
A co do TS to bardzo chętnie kupię niedrogą kopię, tylko nie bardzo wiem jakiej produkcji i gdzie jej szukać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: JCA22H - będzie się zgadzać?
« Odpowiedź #4 08 Paź, 2017, 17:44:13 »
Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że "spytaj Radka" to masz na myśli email do producenta Buzzaro podany na ich stronie, tak?
A co do TS to bardzo chętnie kupię niedrogą kopię, tylko nie bardzo wiem jakiej produkcji i gdzie jej szukać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Po kopię TSA wybierz sie do @puffmajster - mam kilka kostek Jego produkcji (Noise gate, fx loop, delay i kopia maxona OD) i wszystkie są świetne.
B ( o ) ( o ) B S

Offline jozi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: JCA22H - będzie się zgadzać?
« Odpowiedź #5 09 Paź, 2017, 09:35:44 »
Dzięki za podpowiedź. Z puffmajstrem już sprawa dogadana. Teraz jeszcze temat kolumny pozostał.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: JCA22H - będzie się zgadzać?
« Odpowiedź #6 09 Paź, 2017, 10:09:22 »
Do grania domowego, o ile nie przeszkadza Ci 1/3 otwarta, to szukaj Harley Benton. Swoją kupiłem za około 400pln jakiś czas temu i jest zajebista. Wykonanie i obicie jest takie se, ale nadrabia brzmieniem i ceną. Nie widzę jakoś specjalnie uzasadnienia, żeby do grania w domu płacić ~1000 za paczkę 112
B ( o ) ( o ) B S

Offline jozi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: JCA22H - będzie się zgadzać?
« Odpowiedź #7 09 Paź, 2017, 10:51:23 »
Czy mi przeszkadza 1/3 otwarta czy nie to nie mogę powiedzieć, bo w życiu nie miałem żadnej kolumny. Bardziej mnie interesuje kwestia głośnika i jego głośności a Bentony są na v30.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka


Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: JCA22H - będzie się zgadzać?
« Odpowiedź #8 09 Paź, 2017, 12:46:56 »
A nie lepiej sobie wziąć do pokoju:

https://www.thomann.de/pl/bugera_v5_infinium.htm

I sansampa GT-2? Przecież ten head 20W i tak będzie w chuj za głośny... Dojdą problemy nasycenia a co za tym idzie atteunacji.


Offline jozi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: JCA22H - będzie się zgadzać?
« Odpowiedź #9 10 Paź, 2017, 13:07:21 »
Czy lepiej czy nie to ja tego nie jestem w stanie określić bo nie mam totalnie żadnego doświadczenia. Bazuję tylko na tym co napisał @Stivo2005 w starszych postach na temat grania na tym wzmaku w domu. Twierdził że gra całkiem w porządku na domowej głośności. I ja się tego trzymam.
Kłopot mam za to delikatny z kolumną. 112 z Greenbackiem ciężko znaleźć używaną, a nówka od Buzzaro przekracza mój budżet bo i head zmuszony jestem kupić nowy z racji braku używek na rynku.
Czy możecie mi polecić jakiś inny głośnik (o ile takie są) który też ma niższą sprawność i zagra deczko ciszej jednocześnie brzmiąc w miarę dobrze? Na kolumnę mam 900-1000 zł max.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: 10 Paź, 2017, 13:09:04 wysłana przez jozi »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Miałem jca22h z kolumna 112 z glosnikiem eminence tonker i zapierdalało to w domu spokojnie
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jeżeli chcesz w miarę przyzwoity efekt za małe pieniądze to bierz faktycznie tego HB 112 V30.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero

Kłopot mam za to delikatny z kolumną. 112 z Greenbackiem ciężko znaleźć używaną, a nówka od Buzzaro przekracza mój budżet bo i head zmuszony jestem kupić nowy z racji braku używek na rynku.
Czy możecie mi polecić jakiś inny głośnik (o ile takie są) który też ma niższą sprawność i zagra deczko ciszej jednocześnie brzmiąc w miarę dobrze? Na kolumnę mam 900-1000 zł max.


To zamów sobie u nich kolumnę i uzgodnij, jaki głośnik ma siedzieć (pewnie Ci doradzą):

http://jensen.com.pl/produkt/962/

Offline jozi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Dzięki Panowie za pomocne informacje. Jako że głośnik v30 jest ogromnie popularny wśród ludków a greenback już mniej (przynajmniej jeśli chodzi o używany sprzęt), to stanęło na tym że kupię używaną kolumnę Hesu właśnie z v30, i postaram się najszybciej jak to będzie możliwe wymienić głośnik na green. Albo i nie, w zależności jak to będzie jak już będzie. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Orange

  • Gość
Mam takie pytanie. Czemu tak sie uparłeś na tego greenbacka? Mialem obydws glosniki - greenback i v30 w jednej paczce. Efekt taki ze v30 dalej mam a Greenbacka juz nie. Kup normaknie paczke 112 na v30 albo governorze i nie kombinuj.

Offline jozi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
No i na tym stanęło, że kupuję normalną 112 Hesu z v30. A Greenback się wziął z polecenia tutaj w wątku jako dobrze grający "cichszy" głośnik.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka


Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
do cichszego domowego grania greenback jest dobrym pomysłem. Mam JCA 22h i grałem na róznych paczkach teraz mam właśnie 2x12 na greenbackach i jest najbardziej dynamicznie i pasmo jest bardzo fajne - problem jest na dużych głośnościach czyli 3-5 na kanale overdrive głośniki zaczynaja sie dławic basem fakt że mam wersję przerabianą JCA 22h z depth modem i tego basu jest sporo ( bo lubie :). Jedno jest pewne greenbacki brzmia bardziej naturalnie w środku i nie maja tej kłującej góry jak V30

Orange

  • Gość
na domowych głośnościach ta górka zrobi tylko dobrze. Greenback będzie zamulony i mało selektywny.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja tam sie nie znam na paczkach i ampach ale mam paczkie mesy 112 i bardzo fajnie gra ze wzmakiem ustawionym cicho.

Offline jozi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Edycja postu:
Pomyłka, przepraszam za problem.
« Ostatnia zmiana: 17 Paź, 2017, 09:26:10 wysłana przez jozi »

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Ja mam tego wzmaka w combie 1x12 na oryginalnym głośniku Jet City czyli jakiś Eminence robiony specjalnie dla nich jak dobrze pamiętam i wcale źle nie gra. Combo grane w domu na niskich volumach i jest zadowalający efekt. Pomysł z sans ampem też fajny ale niema to jak magia lampy ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2746 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2009, 22:46:09
wysłana przez bmatt
45 Odpowiedzi
21491 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2011, 11:06:57
wysłana przez mattuck
30 Odpowiedzi
19300 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 15:20:04
wysłana przez rusiu
3 Odpowiedzi
3803 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2017, 21:52:50
wysłana przez Yony
19 Odpowiedzi
1625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2024, 20:05:44
wysłana przez Dale Cooper