Autor Wątek: Randall RH50 problem z lampami?  (Przeczytany 2634 razy)

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Randall RH50 problem z lampami?
« 17 Wrz, 2017, 18:12:51 »
Siemka, mam problem z moim wzmacniaczem. Otóż odpalam go na próbie, i gram, jest okej. Ale po kilku minutach nagle piec traci moc i gra o wiele ciszej. Dzisiaj przekręciłem master tak na 80% i zjechałem spowrotem do tych około 50% na jakich gram, i piec działał :O Ale ostatnio miałem podobną sytuację, i nie wiem co mnie tknęło ale stwierdziłem że może to być wina paczki która jest 212 i stoi pionowo zamiast stać tak jak być powinno. Przestawiłem paczke, i head grał normalnie, jednak wydaje mi się ze to dlatego że podczas podnoszenia go, się poterepał. Czy to może być wina lamp końcówki?

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
poterepał

Ulubione dziwne słowa. Level ninja.

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Auuu.. W sensie żem nim potrząsnąl xD

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
stwierdziłem że może to być wina paczki która jest 212 i stoi pionowo zamiast stać tak jak być powinno.

Szczerze chciałbym poznać proces myślowy, który doprowadził do takiego wniosku :D

Jesli "poterepanie" wzmakiem cos dało, to może bardziej kwestia zimnych lutów niż lamp? Jesli lampy są stare, to nic nie stracisz wymieniając je, a przynajmniej wyeliminujesz te ewentualność.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz, 2017, 10:27:28 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Niby tak. Ale boje sie w nim grzebać + regulacja biasu. Natomiast co mna kierowalo? Xd stwierdzilem ze moze jakis kabel jest chujowo zrobiony i gdzies cos przypadkiem zwiera :/


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
To się rozkręca paczkę i sprawdza, a nie przestawia na 2 bok :D

Jak boisz się grzebać (słusznie), to oddaj na serwis jakiemuś specowi od lamp. Jeśli będzie coś zjebane na lutach i Ci naprawi, to nie wydasz w ciemno na lampy. Jesli powie że to lampy, to i tak musiałbyś je wymienić (chyba że wyrzucasz wtedy wzmaka :D) i spec Ci od razu je wsadzi i ustawi. Tak czy inaczej za usługę serwisową zapłacisz.

Możesz też spróbować postawić wzmacniacz na 2 boku :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Ile hajsu moze sobie gość krzyknac za taka naprawe? Zakladajac ze lampy kupie swoje?

No akueat szybciej bylo pierdolnac te paczke na drugi bok niz rozkrecac xd

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ciężko powiedzieć, bo póki co to nie wiemy na dobrą sprawę nic. Może być zarówno pierdoła, jak i coś grubszego, więc może wziąć "flachę" za przegląd, a może Cię skasować jak za zboże
B ( o ) ( o ) B S

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
W takim razie pogram na nim i bede patrzec co i jak. Po czym poznam uszkodzone albo zuzyte lampki el34 i 12ax7?

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Po odgłosach z głośników. Jeżeli zamiast jednolitego szumu z głośników wydobywają się jakieś losowe pierdnięcia i stuknięcia to masz zużyte lampy. Mało tego u mnie zużyte żarówki tak samo powodowały spadek mocy. Nie wiem czy winne były lampy preampu czy końcówki bo wymieniłem wszystkie hurtem ale fakt faktem po wymianie problem zniknął.

A co do biasu, żarówki możesz wymienić sam, to nic trudnego i jest mnóstwo poradników w sieci co tu robić a czego nie wolno. Na pewno po odpaleniu pieca lampy Ci nie wybuchną, najwyżej mogą jaśniej lub ciemniej się żarzyć. Wtedy będziesz mógł zidentyfikować czy rzeczywiście były źródłem problemu, jeżeli nie to potem już sam sobie zadecydujesz czy ten bias ustawiać czy nie a jeżeli jednak no to tak czy owak czeka Cię wizyta u szpeca.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz, 2017, 18:14:43 wysłana przez blendamed »

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Pewnie się wybiorę do kogoś kto się na tym zna, tylko jak mówie. Wezme tego diobła do domu, poobserwuje kiedy i co mu się konkretnie objawia, i co na to pomaga. To mogą być przydatne informacje dla osoby która ma to diabelstwo naprawić. Swoją drogą, lampy będa miały ponad 3 lata, na preampie siedzą lampy Mesy a na końcówce Sovteka.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Ło panie to raczej żarówki. Wymień sobie i powinno się poprawić.

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Okej, jeśli to lampy, to na co je wymienić? I czy sama końcówka, czy na preampie też?

Na końcówce wiszą 2x Sovtek EL34 - chciałbym trochę oszczędzić, bo nie stać mnie na 2 lampy za 300 zł :) JJ?
Na preampie są 4x Mesa 12AX7, no i tutaj również nie chciałbym specjalnie wiele wydać. Chociaż z tego co wiem, to lampy preampu zużywają się na tyle wolno, że to nie one powinny być winowajcą. Lampy na końcówce mają pewnie z 4-5 lat. Wątpie żeby pakowali Mesie w Randalla, więc i tam mogą być jakieś 5 letnie.

Posty połączone: [time]19 Wrz, 2017, 17:36:37[/time]
Dzis wzmak juz nie daje głosu ale na przesterze przy uderzeniu w struny EL34 JAKBY doswiecaja sie u dolu lampy. W sensie lampa sie swieci. Pieć nie gra a po uderzeniu strun lampa mruga

Posty połączone: 19 Wrz, 2017, 18:50:35
Apdejt. Zmienilem kabel head->paka i gralo normalnie.. Kabel by mi zwieral i takie jaja robił?... Cud ze nie spalilo trafo.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz, 2017, 18:50:35 wysłana przez Zenon »

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Chociaż z tego co wiem, to lampy preampu zużywają się na tyle wolno, że to nie one powinny być winowajcą. Lampy na końcówce mają pewnie z 4-5 lat. Wątpie żeby pakowali Mesie w Randalla, więc i tam mogą być jakieś 5 letnie.
W tym przypadku wymieniałbym wszystkie hurtem. 5 letni staż to już całkiem sporo dla lamp. Co do reszty objawów natomiast

Posty połączone: [time]19 Wrz, 2017, 17:36:37[/time]
Dzis wzmak juz nie daje głosu ale na przesterze przy uderzeniu w struny EL34 JAKBY doswiecaja sie u dolu lampy. W sensie lampa sie swieci. Pieć nie gra a po uderzeniu strun lampa mruga

Posty połączone: 19 Wrz, 2017, 18:50:35
Apdejt. Zmienilem kabel head->paka i gralo normalnie.. Kabel by mi zwieral i takie jaja robił?... Cud ze nie spalilo trafo.
Nie posiadam takiej wiedzy by wywróżyć co tu się stało. Ewidentnie dobrze by było, żeby tam zajrzał jakiś szpec.
Być może @Razor89 byłby w stanie coś doradzić.

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
W Rzeszowie jest Jacek Szela moze do niego uderze. No cholera wie o co tu chodzic moze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2378 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2008, 20:30:38
wysłana przez T0mexs
57 Odpowiedzi
22134 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sie, 2009, 20:38:08
wysłana przez Drevniak
7 Odpowiedzi
6957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2010, 21:39:14
wysłana przez Rock
6 Odpowiedzi
3257 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2012, 11:09:13
wysłana przez grz_ost
13 Odpowiedzi
3692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2012, 14:19:43
wysłana przez davidsantana27