Autor Wątek: Problem z Reaperem i odsłuchem w czasie rzeczywistym z dodanymi wtyczkami vst  (Przeczytany 8604 razy)

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Szukam i szukam i nie mogę tego ogarnąć. Może ktoś bardziej obcykany podpowie mi jak to zrobić. Włączam odsłuch w czasie rzeczywistym i jest ok. Słyszę czystą gitarkę. Później dodaje sobie efekt w oknie efektów i niestety ale dale słyszę czystą gitarkę. Jakiś pomysł jak to zrobić ?
Dodam jeszcze że w poprzedniej wersji reapera nie było z tym zupełnie problemu. Teraz coś się zdupczyło..

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
moze masz na tym kanale wyłączone vst?
próbowałeś zrobić nowy projekt etc?
i always go full retard

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Wydaje mi się że są włączone vst. Próbowałem robić nowe projekty, próbowałem resetować program, kompa. Chyba jednak wina leży gdzieś indziej.
Dodam screena , może on coś rozjaśni.

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Jesteś pewien, że ten "odsłuch w czasie rzeczywistym" to idzie z Reapera, a nie ze sterownika karty? Przypadkiem nie jest tak, że słyszysz czystą gitarę nawet jak wyciszysz kanał w Reaperze?

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Chyba masz rację . Teraz pytanie. Jak to zmienić żeby szło przez reapera a nie sterowniki karty ?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Poszperaj w ustawieniach urządzeń, Ctrl+P i próbuj, czasami coś wydaje się być logiczne a nie jest :D Ile razy ja miałem jakieś dziwne akcje z PODami itd itp to nawet mi się liczyć nie chce XD

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Następna sprawa jest taka że normalnie jak uzbroję ścieżkę to widać ( i na scarlecie i w programie) że wygnał dociera. Jak zmienię tylko na monitorowanie ścieżki to już program nie widzi że dostaje sygnał z interfejsu. Sam interfejs dostaje sygnał ..

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Następna sprawa jest taka że normalnie jak uzbroję ścieżkę to widać ( i na scarlecie i w programie) że wygnał dociera. Jak zmienię tylko na monitorowanie ścieżki to już program nie widzi że dostaje sygnał z interfejsu.
To jest normalne, reaper tak działa. Nigdy do końca nie rozumiałem do czego służy ustawianie monitorowania on/off gdy ścieżka nie jest uzbrojona (z resztą, nie bez powodu w starych reaperach ustawienia monitoringu znikały gdy rozbrajałeś scieżkę).

Co do odsłuchu ze sterownika - nie poradzę, na pw pisałeś że to Focusrite, nigdy nie miałem tego sprzętu. Ale to *musi* się dać gdzieś ustawić.


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ja bym na Twoim miejscu @vastio próbował do skutku jakieś pierdoły w ustawieniach interface'u, ASIO i reapera zmieniać :D Tak po prostu, często działa :D

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
No wlasnie ciagle bawie sie tymi ustawieniami. Za duzego skutku to nie przynosi niestety.chyba trzeba kupic wzmacniacz znowu i tyle:)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
130 bpm problem

Zaczęty przez slayer-66669999 « 1 2 » Warsztat

48 Odpowiedzi
24192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2009, 00:00:08
wysłana przez Szkoła Rocka
7 Odpowiedzi
3029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 19:05:42
wysłana przez sylkis
1 Odpowiedzi
1649 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2013, 17:39:42
wysłana przez Zapek
13 Odpowiedzi
5341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2014, 15:08:11
wysłana przez MrJ
9 Odpowiedzi
2697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2021, 13:40:59
wysłana przez Mat