Autor Wątek: Solowki / melodie - jak uzyskac czyste leadowe brzmienie?  (Przeczytany 2415 razy)

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Cze,
przez wiekszosc czasu jaki gralem uzywalem drugiego kanalu z podkreconym gainem do podbicia solowek tak aby sie "przebijac i zeby sie w miare kleilo" ale czas dorosnac - jako ze w koncu mam troche czasu i funduszy chcialbym wykrecic w koncu ladne i czyste solowe brzmienie.
Tak wiec od poczatku - gram djenty i inne kory , stroje do drop G, gram na Jacksonie DKA7, EVH 5150 i Orange'u PPC 212 na v30 iiiiii to by bylo na tyle, nigdy nie bylem zwolennikiem efektow wiec nie wiem z czym to sie je.
Czerwony kanal w EVH ma w chuj szumow, skrzeczy, piszczy i jeczy wiec tu by sie zdala bramka - mam kopie ISP Decimatora od Puffa, niestety nie mialem czasu jej dobrze przetestowac, w domowych warunkach przy glosnosci 0,5 mam wrazenie ze scina cala gore i srodek zostawiajac tylko mul ale jak pisalem "I know nothing" w temacie efektow.
Prosilbym o rady,w co zainwestowac, jak krecic galami itd

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
U mnie chain idzie tak:
Gitara -> tuner -> kompresor -> dopalka 1 (OD) -> dopalka 2 (Fuzz) -> BBE sonic maximizer -> bramka -> wzmacniacz
I do tego w pętli, oprócz modulacji, mam drugą bramkę i drugi kanał BBE.

Bramka w pierwszym torze sygnałowym wycisza wszystkie szmery i szumy, które płyną z pickupow, fuzzow, etc. BBE mi maximizuje sonic :D
Bramka w pętli wycisza szumy własne 5150 (nie od dziś wiadomo, ze 5150 to generator szumu), i dodatkowy BBE wygładza brzmienie (lepiej reguluje wysokie częstotliwości niż potencjometr high, bo nie dodaje tej charakterystycznej górki, ktora w Twoim przypadku jest dodatkowo potęgowana przez CV30). Generalnie proponuje używać właśnie BBE i gałki prezencie do regulacji wysokich tonów w tym wzmaku.

Generalnie, podsumowując, trzy elementy, które są must have przy 5150:
1. dopalka do przyspieszenia basu i zdjecia lekkiego mulu (mi najlepiej sprawdza sie maxon),
2. bramki szumów (liczba mnoga użyta celowo),
3. BBE sonic maximizer - robi dobrze, brzmienie jest bardziej modern i zwarte.

I co do samego wzmaka - gainu na czerwonym kanale nie kręć więcej niż na 3-3,5, a do gry rytmicznej używaj zielonego kanału (który dopalony z gainem na 5-7 jest najlepszym elementem tego wzmaka)

I w żadnym wypadku nie używaj korektorów eq typu boss ge-7, bo spłaszczają brzmienie tego wzmaka i sprawiają, ze brzmi jak tranzystor
B ( o ) ( o ) B S

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
do gry rytmicznej używaj zielonego kanału (który dopalony z gainem na 5-7 jest najlepszym elementem tego wzmaka)

Zielonego, czy niebieskiego? Jak dla mnie real deal to właśnie niebieski dopalony; za cholerę nie mogę sobie przypomnieć, żebym sprawdzał jak się czysty dopala w tym wzmaku. No, ale może pominąłem coś ważnego. Chyba, że z EVH 5150 III zeszliśmy na typowy 5150.
 
Czerwony kanał w EVH 5150 III ustawia się na 3-4 jeśli chodzi o gain, obramkowany poprawnie wpiętą w łańcuch kopią G-stringa zachowuje się bardzo kulturalnie, nie szumi, nie sprzęga (mówię o głośnościach knajpowych, nie domowych). Podbija się ładnie EQ umieszczonym w pętli.

Tyle, że czerwony w porównaniu do dopalonego niebieskiego jest lekuchno zabawkowy, nie ma tego środka i natychmiastowego, radosnego jebnięcia. Oczywiście ogólna radość z rzeźby na nim jest nieprawdopodobna, bo to zajebisty przecinak, ale koncerty wolałem grać na niebieskim - jest po prostu bardziej "prawdziwy" :)

Aha - nie sądzę, żeby którykolwiek znany majster od efektów w jakiś wybitny sposób umiał popsuć kopię Decimatora. Mam wersję od Razora i chodzi niemal idealnie; jeśli coś zżera, to naprawdę trzeba być wariatem, żeby się tym przejąć w warunkach koncertowych. Nie wierzę, że kopia od Puffa zachowuje się radykalnie inaczej.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Kurwa, tyle sie rozpisałem, a nie zauważyłem, że rozchodzi się o EVH 5150, pisałem pod katem PV xD
B ( o ) ( o ) B S

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Kurwa, tyle sie rozpisałem, a nie zauważyłem, że rozchodzi się o EVH 5150, pisałem pod katem PV xD

Cos mi wlasnie nie pasowalo xD
Ale mimo wszystko dalo mi jakis poglad co mozna zdzialac takze wielkie dzieki!
Zwlaszcza kompresor wydaje sie ze bedzie calkiem przydatny,a nigdy nie zwracalem na nie uwagi. Na dniach skocze do guitarguitar i cos ogram.

Ghost_of_cain wczoraj przysiadlem do tej bramki ale niestety tylko na sluchawkach ( evh przepuszczone przez reapera z symulacja paki) to szlo cos z tego ukrecic, w piatek mam probe to wyprobuje przy ludzkich glosnosciach jak to gada.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2010, 19:03:18
wysłana przez dom?n
23 Odpowiedzi
15002 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2011, 22:20:28
wysłana przez Baylon
40 Odpowiedzi
9078 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2011, 22:56:18
wysłana przez stasiekmylyludzie
5 Odpowiedzi
3702 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2012, 14:16:31
wysłana przez majkelk
12 Odpowiedzi
7194 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2014, 12:51:06
wysłana przez Amal_68