Autor Wątek: MG Firebird 20 - przeróbki, schemat....  (Przeczytany 1859 razy)

Offline gitarzysta

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
MG Firebird 20 - przeróbki, schemat....
« 19 Kwi, 2017, 10:32:10 »
Cześć, kupiłem MG Firebird z drugiej ręki, do Trójmiasta mam hektar, więc szukam innej opcji przeróbki niż wysyłka do MG w.w. wzmaka, a mianowicie:
- mniej gainu (obecnie 0.5 już dla mnie wystarczy) - wiem, mogłem wziąć Vintage, ALE nie było z drugiej ręki, w takiej cenie (poniżej 1000), więc skusiłem się na Firebirda
- przełącznik Crunch/Boost dla kanału Clean

Wzmacniacz wykonany jest na profesjonalnej, dwustronnej płytce PCB, ma sporo własnych rozwiązań dodatkowych, ponad to, co niezbędne (bufor pętli, przełączanie na przekaźnikach, mam wrażenie, że jest też dopałka na diodach, regulator napięcia (skalowanie mocy) - bez schematu ciężko.

Pisałem do Marka, ale chyba wyczuł, że sam chcę grzebać i raczej nie spodziewam się odpowiedzi :)
Czy ktoś może ma schemat tego pieca? Albo sprawdzony warsztat (Śląsk i okolice), który zna te piece?
Sam sporo w lampach i elektronice gitarowej grzebałem i nie jest to dla mnie wyzwanie, natomiast zawsze były to minimalistyczne konstrukcje point to point (Marshalle/kopie JTM, Plexi, JCM800 etc), gdzie wzrokowo łatwo było zobaczyć, co z czym się łączy i wprowadzać modyfikacje nawet bez wyjmowania płytki - tutaj nie jest to niemożliwe, ale przynajmniej bardzo ciężkie, i łatwo o błąd nie mając schematu. Załączam zdjęcie.


Pozdrawiam,
Gitarzysta

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Gain możesz zmniejszyć zmieniając potka z 1M na 220k.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline gitarzysta

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Dzięki. Ale nie wiem czy wystarczy. Zapas gainu w tej konstrukcji jest gigantyczny

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Dzwon do Marka. Z mailami u niego różnie ;)

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Ja zmieniłem u siebie w Firebirdzie  pot gain z 1M na 200k albo 250k i różnica jest spora.

T.

Offline gitarzysta

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Na pewno wypróbuję

Offline rufin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Marek jest bardzo pozytywnym facetem. Jak do niego zadzwonisz i przedstawisz problem to może nie podeśle Ci schematu ale na pewno powie i naprowadzi gdzie co i jak żeby było lepiej.
Sam usuwałem, przy telefonicznym wsparciu Pana Marka, usterkę w Ravenie kolegi.

Pozdrawiam
!!! SPRZEDAM FRAMUS DRAGON 4x12 na V30 + skrzynia !!!!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
12281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2008, 23:18:13
wysłana przez Vin$
8 Odpowiedzi
7326 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2009, 09:42:58
wysłana przez karaś
10 Odpowiedzi
2802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2012, 11:52:12
wysłana przez theremin
1 Odpowiedzi
1580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2013, 23:53:11
wysłana przez Orange
1 Odpowiedzi
1349 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2017, 23:10:44
wysłana przez OMSON