Autor Wątek: Machette - Nowa rodzima marka ?  (Przeczytany 25757 razy)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Po odsłuchu z paczeniem na gąłkologię:

1. MASS - po co on jest jak nic nie robi :)
2. GAIN - 0 - 4, 5, 6, ... zalała by mnie kurwica
3. EQ fajnie szeroki zakres
4. PRESENCE dziwnie, ten masywny przeskok on 8 do 10, a wcześniej delikates różnice

Może głuchy i głupim ale tak to widzę + słyszę

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
W ustosunkowaniu do poprzedniego posta.  :)

Zastosowanie MASS:
 Niskie wartości, sound - chirurgiczny/precyzyjny.
 Im więcej, tym sound - grubszy/brudniejszy.

Spoiler

PRESENCE - to sekcja końcówki mocy. Nie słyszałem jeszcze grata który, w tak skrajnych ustawieniach, zachowałby się inaczej. W tym konkretnym wzmacniaczu, zakres PRES jest bardzo wydajny i zdecydowanie bardziej niż "wystarczający".

Ważna informacja, to nie jest amp, gdzie słusznym ustawieniem jest - wszystkie gały na max i pizda, ogień. Warto dyskretnie korzystać z potków, bo jak zwróciłeś uwagę - EQ ma spory zakres. 
Tutaj wszystko ma zapas. Z założenia to model, o więcej niż jednym obliczu, zastosowaniu. :)


Weźmy też poprawkę, że nie wszystko co "czuć" stojąc obok, z łatwością usłyszymy w nagraniu - zbyt dużo zmiennych.

 Gdy wzmak wróci do mnie, wrzucę coś z innymi śladami - może te są lekkim ograniczeniem. 
Jakieś propozycje?


Tymczasem:


 

 

Orange

  • Gość
Kręcenie gałą i kawałek Mixu, na ukochynym DI Lasse Lammert'a  :lol:



Oglądałem na telefonie. Widze kręcenie galami, ale chyba nie działają bo kilka z nich scisza a reszta nic nie robi.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Wszystko działa fajnie (ale to ma środka w penis) tylko znów nie ma cruncha i low gaina, jakiś filmik by się przydał jak palnik reaguje na gałkę volume we wieśle.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
W ustosunkowaniu do poprzedniego posta.  :)

Zastosowanie MASS:
 Niskie wartości, sound - chirurgiczny/precyzyjny.
 Im więcej, tym sound - grubszy/brudniejszy.

Spoiler

PRESENCE - to sekcja końcówki mocy. Nie słyszałem jeszcze grata który, w tak skrajnych ustawieniach, zachowałby się inaczej. W tym konkretnym wzmacniaczu, zakres PRES jest bardzo wydajny i zdecydowanie bardziej niż "wystarczający".

Ważna informacja, to nie jest amp, gdzie słusznym ustawieniem jest - wszystkie gały na max i pizda, ogień. Warto dyskretnie korzystać z potków, bo jak zwróciłeś uwagę - EQ ma spory zakres. 
Tutaj wszystko ma zapas. Z założenia to model, o więcej niż jednym obliczu, zastosowaniu. :)


Weźmy też poprawkę, że nie wszystko co "czuć" stojąc obok, z łatwością usłyszymy w nagraniu - zbyt dużo zmiennych.

 Gdy wzmak wróci do mnie, wrzucę coś z innymi śladami - może te są lekkim ograniczeniem. 
Jakieś propozycje?


Tymczasem:


 

 

Ok to napisze jaśniej

Mass - nie słychać różnicy - żeby nie było odsłuchane na porządnych słuchawkach. Chyba Orange toz słyszał ze nie słychać :)

Gain - brak początku jest 0 a potem 4 czyli brak opcji low gain/crunch potem od 8 już jedzie dla mnie bardzo podobnie wiec znowu dla mnie brak słyszalne różnicy

EQ - jest jak cza szeroki zakres fajnie

Presence - za duży skok na końcu od 0 idzie płynnie a porem jeb 8-10 = 10-20 wiec coś jakby wartości potkow albo ich zakres nie banglal


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ale wy się czepiacie :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Karsiary

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Ktoś testował już profile na kempera?

Sent from my E6653 using Tapatalk


Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Na "metalowym" tracku, nie miałem zamiaru, prezentować brzmienia al'a ZZ top czy Foo Fighters. Nie taki był cel.  :lol:
     Za jakiś czas, zademonstruję crunchowe brzmienia. Wtedy możecie się wypowiadać.

W praktyce, temat wyczerpałem we wcześniejszym poście.


   Każdy kto dotykał lampiaków, doskonale rozumie że wzmacniacze, stricte "UNIWERSALNE" zazwyczaj nie istnieją lub istnieją i są bardzo drogie z uwagi na rozbudowaną konstrukcję i ogromny nakład pracy związany z budową, projektowaniem etc.
 Jest jeszcze jedna grupa niedrogich, uniwersalnych wzmacniaczy - CHUJOWE.

Mimo to, zastanawiamy się nad budową takiego rozbudowanego kombajnu, z nowatorskimi rozwiązaniami.
 Tylko wtedy co.. będzie miał za dużo możliwości? "po co to wszystko", "za uniwersalny" "za dużo bajerów", " wystarczyłby 1 kanał" - hehe, to wszystko to błędne koło.
No i cena. Obiecuję ze taki model, będzie swoje kosztował. 

Zresztą Machette nie musi podobać się każdemu. Serio.
 Jeden woli hiszpana a inny reno w leasing. To nadwyraz uniwersalna konstrukcja 2 kanałowa. W rozsądnych pieniądzach.
Co ważne w każdym z możliwych soundów, nie wypada nijako, bezpłciowo, jak ogromna część wzmacniaczy na rynku.
Miałem ich dziesiątki, sam siebie nie oszukam.

Co ja tu mam opowiadać :)
 Zapraszam na ogranie, weźmiesz gitarę do ręki i zmienisz zdanie.
Polecam każdemu.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Na "metalowym" tracku, nie miałem zamiaru, prezentować brzmienia al'a ZZ top czy Foo Fighters. Nie taki był cel.  :lol:
     Za jakiś czas, zademonstruję crunchowe brzmienia. Wtedy możecie się wypowiadać.

W praktyce, temat wyczerpałem we wcześniejszym poście.


   Każdy kto dotykał lampiaków, doskonale rozumie że wzmacniacze, stricte "UNIWERSALNE" zazwyczaj nie istnieją lub istnieją i są bardzo drogie z uwagi na rozbudowaną konstrukcję i ogromny nakład pracy związany z budową, projektowaniem etc.
 Jest jeszcze jedna grupa niedrogich, uniwersalnych wzmacniaczy - CHUJOWE.

Mimo to, zastanawiamy się nad budową takiego rozbudowanego kombajnu, z nowatorskimi rozwiązaniami.
 Tylko wtedy co.. będzie miał za dużo możliwości? "po co to wszystko", "za uniwersalny" "za dużo bajerów", " wystarczyłby 1 kanał" - hehe, to wszystko to błędne koło.
No i cena. Obiecuję ze taki model, będzie swoje kosztował. 

Zresztą Machette nie musi podobać się każdemu. Serio.
 Jeden woli hiszpana a inny reno w leasing. To nadwyraz uniwersalna konstrukcja 2 kanałowa. W rozsądnych pieniądzach.
Co ważne w każdym z możliwych soundów, nie wypada nijako, bezpłciowo, jak ogromna część wzmacniaczy na rynku.
Miałem ich dziesiątki, sam siebie nie oszukam.

Co ja tu mam opowiadać :)
 Zapraszam na ogranie, weźmiesz gitarę do ręki i zmienisz zdanie.
Polecam każdemu.

Jak będzie gdzieś w 3city wpadnę ograć ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Jeden woli hiszpana a inny reno w leasing.

Ja wolę hiszpana :D

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Dostałem do testów takie oto cudo:
Massacre Boost/Drive prototype by Machette Engineereing

Na szybko zrobiłem prosty playthrough. Pełny signal chain w wideo.



Co do wrażeń:
Dopełnia TS w górę u i dół znaczy że można go użyć prawie jak zwykłego boostera jak i można na nim ukręcić prawie że fuzza.
Jako że jestem fanem fajnego ataku i odmulania pickupów bardzo fajnie mi siedzi opcja podbicia tylko górki bez dotykania praktycznie reszty pasma. Oczywiście true bypass. Jebnąłbym jakąś fajną grafikę na niego można grać!

edit:
Właśnie pograłem sobie na stracie. Z wszystkimi gałkami i pstryczkami na max jest piękny fuzz a kręcąc volume w gitarze jeszcze piękniej się czyści. Tak to lubię :)
« Ostatnia zmiana: 03 Maj, 2017, 15:52:56 wysłana przez matisq »

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
I znowu ja. Dostałem do testów Machette SnakeSkin100 zatem zanim zobaczycie wideo kilka słów ode mnie:

- Jakoś wykoniania jest super. Bardzo podoba mi się tolex, skórzana rączka, białe gałęczki i ogólne wykonanie/spasowanie.
- Wzmak ciężki ale bardzo foremny - płytszy od 6505 o dobre 10 cm.
- Cała magia Machette jak dla mnie leży w 3 rzeczach: przełącznik Bright, i pokrętłach Gain i Chunk. Operując tylko Chunk i Bright ze stałą wartością Gain byłem w stanie grać od metalu do stonera - prawie jakbym wpiął fuzza :)
- Clean jest OK, wolałbym pełną korekcję EQ
- Amp bierze kostki bardzo fajnie, czy to kompresor, czy wah. Delay na cleanie przed preampem super. Delay w pętli efektów też super.
- Dzięki MVC (Master Volume) można grać mega cicho i brzmi to na prawdę spoko

Ogólnie bardzo fajny wzmaczniacz i będę wspierać panów z Machette bo odwalają kawał dobrej roboty.

Na razie metalowe demo Machette, a za kilka dni będzie plajsru.


Machette SnakeSkin100 - Metal

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Jak obiecałem dodaje playsru.
W gitarze mam DiMarzio Crunch/Liqui z treble bleed i split coil to trochę kręcę tym volumem i czasem rozłączam cewki.


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja wiem, że to maszyna do nakurwu, ale jestem w tym video na nie, kompletnie nieczytelny przester, cały czas, dla mnie słabo i to bardzo.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Sorry, ale na przesterach brzmi, jakby na wszystkich ustawieniach tak samo. Minimalnie więcej basu lub trebli i tyle.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
7689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 20:02:27
wysłana przez blackdahlia
4 Odpowiedzi
1417 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2012, 13:08:53
wysłana przez englenmorderen
64 Odpowiedzi
17120 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2015, 18:49:28
wysłana przez purpleman
46 Odpowiedzi
9786 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2022, 20:39:34
wysłana przez Dale Cooper
2 Odpowiedzi
1625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2022, 18:48:45
wysłana przez Bjørn