Autor Wątek: Mosiężny blok mostu do Lo Pro Edge 7 - gdzie dostać?  (Przeczytany 2060 razy)

Online mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Szukam mosiężnego bloku do Lo Pro Edge 7 i mam kilka pytań.
Można coś takiego dostać w Polsce, czy zostaje zamawianie z zagranicy?

W Guitar Project mają dedykowane bloki do OFR
https://guitarproject.pl/p/1072/12538/floyd-rose-mosiezny-blok-tremolo-42mm-czesci-do-mostkow-floyd-rose-mostki-czesci-do-gitary-elektrycznej-czesci.html
Czy blok OFR będzie kompatybilny z Lo Pro?
Czy bloki do mostów siedmiostrunowych różną się gabarytami od tych szóstkowych?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
To może sie wypowiem bo sie nie znam, ale mam doświadczenie w zamawianiu części do mostka Ibaneza :)

Pierwsza kwestia to taka, ze raczej będziesz musiał zamawiać z zagranicy, bo w PL bedzie cieżko. Mało tego, jesli nie maja tego na stanie w Europie, to Ci nie sprowadza z USA lub Japoni, bo nie mogą. Druga kwestia, ktora mnie rozwaliła, to ze dystrybutor części Ibaneza z USA i Japoni z kolei nie może Ci wysłać do PL, bo bronią sie umowami, ze nie mogą sie wpierdalac na nie swoje rynki :D

Z informacji, jakie znalazłem w internetach, to części z OFR raczej nie bedą pasowały do ibanezowskich, ale niektóre mogą. Jako ze w PL masz te cześć dostępna, to w pierwszej kolejności bym zamówił i sprawdził i jesli nie pasuje to zwróć i kombinuj dalej (dosłownie i w przenośni).

Jako kolejny krok możesz spróbować na ibanezguitarspares. co.uk lub u niemieckiego dystrybutora Ibaneza. Jesli chodzi o dystrybutora (Meinl) to byli średnio pomocni i mało kontaktowi, odpisywali na co 3 maila, wiec nie polecę. Z kolei Brytyjczycy z Ibanez Spares byli bardzo pomocni, ale czas i koszt dostawy był straszny (sama dostawa 21 gbp i czas do 90 dni). W moim przypadku chodziło o cześć za 4 gbp wiec cała przeprawa z nimi była nieopłacalna. Ale możesz do nich uderzyć z opisem czego szukasz, żeby podali Ci chociaż numer części.

Z dobrych wieści to jest taka, ze ten blok z wersji 7strunowej jest taki sam jak do wersji 6strunowej.
I to z pomocą przychodzi ibanezrules.com
Wydaje mi sie, ze to, czego szukasz ma numer 2LE211D31. Kosztuje 22 USD, za przesyłkę z ibanezrules zapłacisz chyba 10 USD. Moja cześć dotarła do mnie w niecałe dwa tygodnie (a może to był nawet tydzień, nie pamietam, gdzieś pisałem o tym w co nas w życiu cieszy), wiec raz ze było najtaniej, a dwa - najszybciej. Jakby do to pisz, postaram sie pomoc na ile będę w stanie :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Doskonały wątek w doskonałym czasie! Też szukam mosiężnej płetwy do Lo Pro Edge 7.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Jest tez opcja taka:

Zamawiasz materiał z jakiego chcesz blok.
Wyciagasz stary blok niesiesz do pierwszego lepszego zakładu mechanicznego z zamówinym materialem. I BOOM jest.

Wersja dla ogarnietych.
Rysujesz blok w dowolnym CAD dajesz ogłoszenie na jakiejs stronie CNC. Czekasz i sprawdzasz kto za ile wykona. I BOOM jest.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2017, 10:33:53 wysłana przez Ewolter »

Online mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Problem z wzorowaniem się na oryginalnym bloku z Lo Pro jest taki, że on jest strasznie chujowy i cienki niczym chips z szynki parmeńskiej.
A mnie interesuje takie bydle  ;)

Z researchu wynika, że to co oferuje Guitar Project powinno styknąć i bloki z OFR zdadzą egzamin w Ibanezowskich mostach.
Dzięki wszystkim za pomoc a szczególnie @g-zs  :-*

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2007, 21:15:22
wysłana przez el-biczel
2 Odpowiedzi
2108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2011, 21:54:00
wysłana przez kryho
4 Odpowiedzi
2244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2012, 18:22:15
wysłana przez admaxo
4 Odpowiedzi
2321 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2012, 19:03:44
wysłana przez Crank
9 Odpowiedzi
2856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2015, 14:54:10
wysłana przez Pneumonia2