Autor Wątek: Co wybrać do grania w domu? Budżet 3000zł  (Przeczytany 2790 razy)

Offline rockfan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Co wybrać do grania w domu? Budżet 3000zł
« 31 Mar, 2017, 17:25:03 »
Witam wszystkich serdecznie i od razu z wielką prośba do Was uderzam.
Na czym gracie w domu? Co warto brać w podanym budżecie by nie żałować.
Ogólnie strasznie kusi mnie żywy wzmacniacz, brzmienie lampowe bo nigdy tego nie próbowałem
Ale nie wiem jak to jest z tymi wbudowanymi ogranicznikami mocy, czy to działa bo ogólnie sporo nowych konstrukcji coś takiego posiada.
Nie brzydzę się używanym sprzętem, może też ktoś z forum coś idealnego dla mnie sprzedaje?
Co już  miałem:
Tranzystorową pierdziawkę nazywało się to Artec 25W - no słabe to było,  niemiło wspominam.
Yamahe THR10 - fajne bardzo, ale te małe głośniczki specyficznie brzmiały, bass jakoś sztucznie uzyskiwany.
Line 6 POD XT - na monitorach też w miarę fajnie wspominam ale dużo kręcenia było, za dużo.
No i softy różne na interfejsie Guitar Rig, Amplitube, S-Gear ostatnio (i w sumie najlepszy)
Zatem mam prośbę o doradzenie co dalej ? Którą drogą iść? :)
Za każdą radę będę bardzo wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2017, 17:28:03 wysłana przez rockfan »

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
lampe kupuj i tyle. polecam od mg.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Jak przester masz z kostek albo starczą lajty, to bardzo polecam Voxa AC10. Niedawno sobie kupiłem i jestem mega zadowolony. Znacznie cichszy od AC15 (a przynajmniej w przeciwieństwie do tamtego da się cicho ustawić).

Offline rockfan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Ten Vox AC10 to jest w pełni lampa?  To znaczy że nie osiągnie przesteru cicho bez dodatkowego w kostce przed preampem ?
Masz może jakieś nagrania z jego udziałem ?
Co do MG patrzyłem kiedyś na chyba vintage20, odbyłem rozmowę z producentem Ale później inne wydatki i nie udało się.
Hmm oba wzmacniacze podobna kasa
Pytanie który lepiej gra na niskich glośnosciach 
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2017, 23:09:08 wysłana przez rockfan »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Full lampa, coś nagrać mogę spróbować; nie wiem, jaki będzie efekt, bo nie mam do czego porównać. Jak ogarnę się z metodologią do licencjatu, to zrobię całe NAD. Po prostu gain zauważalnie zwiększa głośność, dlatego sugeruję kostki; żeby ładnie brzmiał, wzmacniacz już osiąga poziom głośności "głośno, ale do zniesienia, choć jeśli masz innych domowników, to Cię za taką głośność powieszą".

Offline rockfan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
No i właśnie, jak czytam wszystkie wzmacniacze lampowe tak mają, dopiero głośne fajnie brzmią i nawet ograniczniki mocy do 0.5 - 1W niewiele dają.
Z drugiej strony też tutaj na forum czytam o idealnym domowym  rozwiązaniu czyli multi+ monitory.
Ciekawa nowa propozycja w świecie cyfry to Headrush ale musiałbym rozbierać.
Sporo kasy ale mam w tym wszystko sterownik nożny, looper, efekty.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Albo power brake między wmzakiem a kolumną i rozkręcasz na 70%, MG mniej więcej w tych okolicach mają break point z tych które już dane mi było ograć :)

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Za 3K to i fajną lampkę combo 20waciszy kupisz i powerbrejka (konieczność do domu). Będziesz chciał pograć próby to dokupisz kolumnę 212 i masz sprawę załatwioną na wyrost. Albo od razu combo 212 np. http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/(s)-mg-fendmess-50-combo-212-na-v30/ Do tego tłumik i zestaw pro w 3k zmieszczony i rozwojowy bo i próbę i koncert na tym oblecisz spokojnie. Nie ma za co :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline dobry

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Kilka pozycji, które warto rozważyć, posłuchać:
- Fender Bassbreaker 15 - combo 112 - można ukręcić i cleany i gainy, plus ładny pogłos
- Laney IronHeart IRT15 lub IRT studio (ten pierwszy ma 1 kanał ale można ukręcić i clean i fajny przester, ten drugi ma więcej kanałów) + pakę 212 laney (albo mniejszą jakąś)
Wszystkie lampowe.

dobry

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
9871 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
34 Odpowiedzi
14141 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2011, 22:10:38
wysłana przez Line6-Fanatic
37 Odpowiedzi
9488 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2015, 12:30:45
wysłana przez Gohes
12 Odpowiedzi
4419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2016, 12:19:02
wysłana przez lwronk
7 Odpowiedzi
2732 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2017, 22:28:55
wysłana przez blendamed