Autor Wątek: MG Amps [Raven, Firebird,Fendmess]  (Przeczytany 9903 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
MG Amps [Raven, Firebird,Fendmess]
« 01 Mar, 2017, 10:21:59 »
Witam,

Miałem wszystkie 3 i muszę powiedzieć że jestem pozytywnie zaskoczony!  :headbang: Wzmaki kurwią niemiłośiernie i spokojnie mogą konkurować z innymi znanymi markami/modelami. Zostałem teraz z FendMessem. Naprawdę happy w chuj  ;D



Tutaj moje starsze zestawienie Raven i Firebird oba bez dopałki ( Raven - head, Firebird miałem wersję rackową preamp+poweramp)

http://www.brickwall.pl/mgcomp/

Na dniach ogarnę jakiś teścik z FendMessem.  :devil:

Pozdrawiam.


Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Skrobnij kilka zdań o tych wzmakach. Takie mini porownanie byłoby kozackie:)

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Ja od półtora roku cisne na Vintage i jestem mega zadowolony
Stosunek cena/jakosc/brzmienie miazga

Offline Adam Konrad

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za jakiś tydzień powinien być gotowy mój firebird. Mam nadzieję, że to będzie miłość na długo  :D

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Skrobnij kilka zdań o tych wzmakach. Takie mini porownanie byłoby kozackie:)
Nie jestem godzien ale... Raven miałem niby po modach pod 5150 - ni bardzo IMO, 5150 ma specyficzną górkę ( a raczej jej nie ma) tak jakby zajebać LPF na 10 KHz, ale środek Ravena zajebiaszczy a w sumie chodzi o środkowe pasmo - bo to daje powera ampom :D. Firebird bardziej "ładny" fajniejszy clean niż Raven a przester coś pod mese - ilością gejnu zabija :D Fendmess IMO zdecydowanie najlepszy clean z tych 3, przester chyba bardzo blisko Raven - też specyficzny środek. Wszystkie 3 są w chuj spoko a przeorałem w chuuuj ampów. Za te pieniądze to nic lepszego się nie znajdzie :D Jakość wykonania również 5/5.

Pozdrawiam.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Bardzo pomocny tekst jak dla mnie.
Mam jeszcze pytanie odnośnie czystego w Fendmessie. Jak byś go ocenił w stosunku do dobrych wzmaków na których grałeś(jeśli chodzi o czysty)?
Sprecyzuje o co mi dokładnie chodzi. Mam na tą chwilę Ravena1. Szukam czegoś do czystych . Jest sens pakować się w oddzielny head/combo tylko do czystych czy może sprzedać Ravena i kupić Fendmessa ( żeby mieć ten kozacki przesterowany no i czysty na dobrym poziomie).
Dodam od siebie jeszcze, że jeśli jest diametralna różnica w oddzielnym wzmaku do czystych to wolę dać te 2k za coś porządnego.

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Jest sens pakować się w oddzielny head/combo tylko do czystych czy może sprzedać Ravena i kupić Fendmessa ( żeby mieć ten kozacki przesterowany no i czysty na dobrym poziomie).
Z obama miałem długo do czynienia i bym poszedł w Fendmessa. Po prostu wszystko dobre w jednym bez kombinowania.
Paczki z głów!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Raven / Fendmess / Firebird - ten sam kanał HiGain ;) ewentualnie różniący się smaczkami. Sam bardzo lubię wzmaki od Marka, szczególnie miło wspominam mojego Raven II 100 (przesterowane z Raven/Fendmess oraz z Vintage 50/100) oraz małego Vintage 5, który w wersji z obniżonym gainem, szczególnie po dopaleniu kurwił genialnie ;) Trochę zawiódł mnie set Vulture Preamp + SPA 2x50, który nie mógł zakurwić, mimo, że sam head Vulture 100 gadał jak trzeba.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Obecnie mam Fendmessa 100 i Ravena I 100. Jak mają ten sam kanał przesterowany to u mnie jest coś nie tak.
Fendmess jest grzeczny. Rzuca ziarnem, ale to wszystko jest wyważone.
Raven to prawdziwy szatan. Agresją kasuje Fendmessa nawet na kanale tym teoretycznie łagodniejszym (nie wiem jak się on nazywa u mnie CH2). Kanał pierwszy to chyba najbardziej zjadliwy sound jaki miałem pod łąpą.
Wydaje mi się, że poza ogólnym gruzowatym charakterem brzmienia oba te piece mają ze sobą niewiele wspólnego.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Przez lata zmieniał się layout tych wzmaków, wersję masz napisaną na PCB, ale generalnie jest tak jak napisałem, a jak są wątpliwości to zapraszam do Marka ;) swoją drogą proste sztuczki jak ponieść ilość gain, jedną zastosowałem we wspomnianym Vintage 5, w sumie opisałem to na YT, możliwe, że podobnie można zrobić w Fendmessie którego posiadasz.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Raven / Fendmess / Firebird - ten sam kanał HiGain ;) ewentualnie różniący się smaczkami. Sam bardzo lubię wzmaki od Marka, szczególnie miło wspominam mojego Raven II 100 (przesterowane z Raven/Fendmess oraz z Vintage 50/100) oraz małego Vintage 5, który w wersji z obniżonym gainem, szczególnie po dopaleniu kurwił genialnie ;) Trochę zawiódł mnie set Vulture Preamp + SPA 2x50, który nie mógł zakurwić, mimo, że sam head Vulture 100 gadał jak trzeba.
No właśnie i mi coś nie pasi, jak dla mnie to nie są te same przestery nawet jak sie porówna Firebirda i Ravena dałem próbki przeca...

http://www.brickwall.pl/mgcomp/

Oba niedopalone, jak dla mnie Raven ma brudniejszy środek, firebird łagodniejszy ale za to gejnem (miałem preamp + poweramp) to rozkurwia Ravena, do tego Firebird miał więcej dołu i był zdecydowanie jaśniejszy niż Raven. Co do FendMessa postaram się dzisiaj zarzucić jakieś próbki. Niestety nie mam już Ravena i Firebirda więc zestawienia 3 nie zrobię.

Pozdrawiam.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Tak, wszystko się zgadza, ale jak napisałem, podczas lat produkcji trochę się layout PCB zmieniał, niech się tu mądrzejsi ode mnie wypowiedzą, ale chyba ma to jakiś wpływ na brzmienie, pewnie też i coś w samej budowie było zmieniane, natomiast zasada jest jak napisałem (z grubsza). Sam byłem zdziwiony jak różnie gadał zestaw opisany wyżej tzn. Vulture preamp + SPA 2x50 od Vulture 100, na tej samej pace, teoretycznie to samo, a jednak zupełnie co innego wychodziło, o ile na headzie szło mięsko zrobić, o tyle na zestawie pre + PA, jakoś bezjajecznie to wszystko grało.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Teoretycznie który kanał mają ten sam? Dla mnie Fendmess jest bardziej okrągły (nie wiem jak to okreslić). Ziano słychać wyraźnie, bez przybrudzeń. Gram na nim za gainem na 4 i clean boostem). Kanał Clean po przełączeniu na Krancz wyciągnie cięższy hard rock przy gainie w okolicach maxa i dopałce. Raven warczy i rzuca szkłem. Jest ogólnie taki poszarpany. Używam go bez dopałki z gainem na połowę skali na kanale CH2 czyli tym łagodniejszym. Gra równym pasmem. CH2 morduje już od gainu w okolicy 3. Jedyne osiągalne brzmienie na tym kanlale to high gain, nawet jak gain jest w okolicy 1. Dół ma wybijający się wyraźnie także strzał z palm mutu ma okrutny. Używam go tylko do solówek bo do grania rytmicznego dla mnie za ostry.

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai

http://www.brickwall.pl/mgcomp/

Oba niedopalone, jak dla mnie Raven ma brudniejszy środek, firebird łagodniejszy ale za to gejnem (miałem preamp + poweramp) to rozkurwia Ravena, do tego Firebird miał więcej dołu i był zdecydowanie jaśniejszy niż Raven. Co do FendMessa postaram się dzisiaj zarzucić jakieś próbki. Niestety nie mam już Ravena i Firebirda więc zestawienia 3 nie zrobię.

...no, nie masz :D :D

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Dobra taki szybki teścik :D od połowy są szatany, może się komuś przyda :D



Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2017, 14:21:24 wysłana przez sinquestsound »

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Długa historia wzmaków i długa droga modów pod klienta ... wszystko zależy co, z kiedy i od kogo (dla kogo wzmak składano) go masz :)

Ja miałem FM 100 z recto robiony dla jednego z forumowiczów - bardzo mega mile wspominam ten wzmak i jego możliwości. Każdy switch robił inną robotę (pentada/triada, recto on/off, vintage/modern) w uj zmiana brzmienia.

Mam teraz FM 50W w combo i Vulture PRE + SAP (nie zauważyłem tego co @Stivo2005 - jest wpierdol i paleta).

Co podobnego mają te ampy w założeniu: kanał przesterowany :) FM na przesterze, śmigać w założeniu powinien jak Vulture na 3/Reven na 1/Vintage na 2 z dojebką :)

Ale jak napisałem wyżej Marek bardzo plastycznie podchodzi do tematu. Wiem, że był PRE Vulture na terenie 3miasta z modem pod: Fender + Marshall + Mesa + 5150 (czy inny tam Bogner). Ten z miksu @sinquestsound wygląda jak custom robiony dla Lokiego z Gdańsaka, a tam w uj było mod zrobiony z tego co wiem głównie z założeniem wyjebania nadmiary gainu i zamianą go na selektywność-gainowata pod post-rock i przestrzeń, mieszali coś tam z Markiem też w opcji Presence. Tak więc może się to od modelu do modelu mega rożnić. Tym bardziej, że pierwsze MG miała w założeniu wielbić szatana i napierdalały gainem w uj.

Co do wyboru wzmaka FM mega rozwiązanie tym bardziej jeśli dołozy się opcje modowania i customowania. Gdyby nie to, że potrzebuję 4 kanałów :) bo nie chce mi się gałami w gicie kręcić to miałbym FendMessa w opcji head 100W nadal :)
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2017, 14:34:09 wysłana przez 2BeFree »

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Ten z miksu @sinquestsound wygląda jak custom robiony dla Lokiego z Gdańsaka,
No to ten :D

Pozdrawiam.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Firebird bardziej "ładny" fajniejszy clean niż Raven a przester coś pod mese - ilością gejnu zabija :D
Potwierdzam. Mam Firebirda 40 i o ile czysty bardzo mi pasuje, to przester to mordor  :o

Milo czasem sie tym pobawic, ale dla mnie za duzo tego dobrego i probuje sie z nim rozstac.

Jak ktos szuka niezbyt glosnego (reduktor mocy dziala niezle) naprawde hi-gaina, to polecam  ;D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@Sikor zmień potek Gain z 1MOhm na 220kOhm,  a zobaczysz jak bardzo ten wzmak zmieni swoje oblicze i o ile bardziej użyteczny się stanie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Dobra taki szybki teścik :D od połowy są szatany, może się komuś przyda :D



Pozdrawiam.

Zacnie to gada!

Posty połączone: 02 Mar, 2017, 16:20:08
Dobra taki szybki teścik :D od połowy są szatany, może się komuś przyda :D



Pozdrawiam.

Zacnie to gada!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Tak na marginesie to 1 riff nagrał dla mnie DI Marco Sfogli :D buhahahaha 2 to DI Oli :D

Pozdrawiam.

Zomballo

  • Gość
Oł szyt! Ale zapier...! :D

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Kutwa jak ja lubie ślepe testy  ;D To gdzie szacowna brać gitarowa jest FendMess?

Próbki: http://brickwall.pl/4ampcomp/

A powiem że w zacnym towarzystwie jest  ;D

Pozdrawiam.

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Obstawiam nr 1  ;)
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
3.

Ej, jakiś mało ciasny ten wzmak nie? Czy tylko ja mam takie wrażenie?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Raven

Zaczęty przez BartekL Custom shop

1 Odpowiedzi
4500 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2007, 15:12:56
wysłana przez Leon
3 Odpowiedzi
5066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2009, 13:29:39
wysłana przez wuj Bat
16 Odpowiedzi
5160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2014, 21:59:49
wysłana przez lordgreg33
12 Odpowiedzi
4314 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 01:24:21
wysłana przez Aremenius
32 Odpowiedzi
28295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 22:33:50
wysłana przez Johnny