Autor Wątek: Kieszeniowy rig awaryjny :)  (Przeczytany 1322 razy)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Kieszeniowy rig awaryjny :)
« 12 Lut, 2017, 13:24:40 »
Hej,

Tak się jakoś stało, że został mi jeden wzmacniacz. Fajny, ale jeden. Co za beznadziejna cecha, prawda? Nie zostawiam go na salce, bo ziomy z drugiej kapeli zaraz będą mi kręcić gałeczkami i w ogóle, i rozumiecie. Paki za to są dwie, bo inakszy się nie da.

Przyznam, że wobec powyższego często zdarza mi się jechać na salkę z mikro zestawem awaryjnym, na który składa się AMT B2 preamp, Zoom CDR cośtam i końcówka mocy EHX Magnum 44. Można spokojnie grać bez ciężkiego skrętu kiszki słuchowej, ale miałem Was zapytać, czy da się lepiej i jakie kostki warto sprawdzić.

I sam zacznę - chyba warto obczaić to:



Mooer zrobił właśnie mikro preampy popularnych wzmaków. Mają ciekawy ficzer - są dwukanałowe; mało tego, ustawienia kanału A da się zapamiętać i nie psują się one po wdepnięciu kanału B! Fajowe.

Na pewno to ogram. Coś jeszcze Wam przychodzi do głowy? Jakiś inny fajny preamp w kostce? Może być ewentualnie preamp jednokanałowy, przed który można wpiąć kwadratowosoniczny zgłaśniaczo-ubrudzacz.

Dzięki z góry za pomysły.
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2017, 13:31:05 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Kieszeniowy rig awaryjny :)
« Odpowiedź #1 12 Lut, 2017, 15:04:36 »
Jakas tam opcja, ale tylko dla posiadaczy iPhone/iPad/iPod (i chyba jakiegos Samsunga) jest Guitar Rig/BIAS. Mozna sie wpiac w PA albo w koncowke mocy. Interface zajmuje malo miejsca i daje to nawet rade.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Odp: Kieszeniowy rig awaryjny :)
« Odpowiedź #2 12 Lut, 2017, 15:06:14 »
"Klasyczną" opcją jest też SansAmp, ale sądzę, że najlepiej wyjdziesz na którymś z tych Mooerków. Ja na pewno muszę spróbować wersji a la TwoRock

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Kieszeniowy rig awaryjny :)
« Odpowiedź #3 12 Lut, 2017, 15:18:20 »
Ipada z Jamup oczywiście mam i ćwiczę, ale słabo wychodzi deptanie go w celu zmiany kanału - wiem, bo sprawdzałem ;))

Sansamp - zapomnialem o nim, dzięki. Ale pewnie nie zauwazę różnicy między nim, a tańszymi zabawkami.

Co jeszcze?

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Kieszeniowy rig awaryjny :)
« Odpowiedź #4 12 Lut, 2017, 15:37:10 »
Fly Rig.

U mnie leci na wiejskie potańcówki prosto w przody. Nie ma zdrady. Jak mi rivera zejdzie to chyba kupię jeszcze jednego(RK myślę) sobie do domciu lub jako główny rig :)

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 123
  • A-zero
Odp: Kieszeniowy rig awaryjny :)
« Odpowiedź #5 17 Lut, 2017, 23:50:12 »
Myślę, że warto wspomnieć tego NUX-a (koszt chyba ze 120-130 zeta):

« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2017, 23:51:44 wysłana przez OMSON »