Autor Wątek: Przedwzmacniacz lampowy  (Przeczytany 3764 razy)

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Przedwzmacniacz lampowy
« 31 Sty, 2017, 13:23:02 »
Rozglądam się w poszukiwaniu jakiegoś fajnego gitarowego przedwzmacniacza lampowego, który miałby współpracować z końcówką mocy MG SPA 2x50W. Przeznaczenie to głównie metal (death, melodic, itp. aczkolwiek fajnie gdyby uciągnął też jakieś lżejsze brzmienia). Przydałby się fajny czysty kanał jednakże nie musi to być "fenderowska szklanka", ale nie może też nadawać się jedynie do strojenia gitary. Może ktoś polecić coś ciekawego w rozsądnej cenie, bo  przeglądając allegro/olx natknąłem się na Soldano SP-77 za 1100 zł oraz Engla E530. Z nowych sprzętów widziałem MG Vulture Preamp w wersji rack za 1720 zł oraz na forum @Ghost_of_Cain sprzedawał MG Firebird preamp, ale już niestety poszedł. Ma ktoś jakieś pomysły nad jakimiś innymi preampami, nad którymi warto się zastanawiać?

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #1 31 Sty, 2017, 13:38:24 »
hej, miałem engla e530 z końcówką lampową engla, dość długo i dawno temu, ale pamiętam że całościowo zarówno przester jak i clean były mocno jakby matowe takie nie wyraziste. musiałem dokładać bbe sonic maximizera żeby 'ściągnąć ten koc z kolumny'.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #2 31 Sty, 2017, 21:50:13 »
ADA MP1.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #3 05 Lut, 2017, 14:32:00 »
@Amal_68
Szczerze, to jakoś nie miałem nigdy styczności z tym preampem ADA MP1. Chyba to niezbyt popularny sprzęt na naszym rynku, ale mogę się mylić. Posłuchałem sobie próbek na YT i prezentuje się ciekawie, aczkolwiek ludzie coś tam piszą, żeby bez bramki szumów do tego nie podchodzić. Jednocześnie zdziwiłem się, że wchodzą na forum tego przedwzmacniacza ktoś umieścił tyle dokładnych instrukcji ze zdjęciami jak dokonywać poszczególnych modów, itp.
@chronix1
To niestety Twoja opinia zniechęca mnie do tego Engla, a wydawał mi się dość ciekawą opcją.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #4 06 Lut, 2017, 14:32:41 »
Miałem MP-1 zrobiłem któryś mod (coś z trójką w nazwie ale nie ten z 3 lampami) i była miazga, bez modów taki sobie.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #5 09 Lut, 2017, 09:20:49 »
ADE mp-1 też miałem w zespole ;) on znów był taki hmmm marshallowy ale na pewno unikalnie brzmiał. Potem zrobiliśmy mu jakiś mesowy mod (bo ją można dość łatwo modować), brzmiała nawet ciekawie. A co do e530 to np Obscura do dziś na nich gra więc sobie posłuchaj jak gra (oczywiście produkcja za miliardy ojro, ale jakiś tam pogląd jest). Nie jest zły, ale najlepszy też nie.

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #6 09 Lut, 2017, 13:07:26 »
@chronix1
Dzięki za sugestie.
Odnośnie preampów lampowych, to może ktoś coś powie o tych ze stajni Mesa Boogie. Przez forum czy OLX przewijają się Formula Pre, Quad Preamp, Rectifier Recording czy też V-twin. Któryś z tych przedwzmacniaczy jest wart uwagi?

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #7 09 Lut, 2017, 17:09:58 »
@chronix1
Dzięki za sugestie.
Odnośnie preampów lampowych, to może ktoś coś powie o tych ze stajni Mesa Boogie. Przez forum czy OLX przewijają się Formula Pre, Quad Preamp, Rectifier Recording czy też V-twin. Któryś z tych przedwzmacniaczy jest wart uwagi?

Na pewno do tego co chcesz grać Vtwin odpada. On jest taki bardziej bluesowy. I ma tak zjebany system przełączania kanałów że myślałem że dostanę pierdolca...
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #8 10 Lut, 2017, 15:57:37 »
@Amal_68
Dlatego właśnie pytam osoby mające doświadczenie z preampami Mesy, bo ja niestety nie miałem z nimi styczności :P

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #9 10 Lut, 2017, 18:46:30 »
Mam na sprzedaż obecnie preamp zrobiony przez Soggotha. Bardzo dobrej jakości części, konstrukcja na bazie soldano hot rod. Uciąga od Meyera do Meshuggah, więc powinno podołać na cleanach, z kolei do śmierćmetalu ma właściwy charakter, tzn nie jest przebasowiony, za to bardzo selektywny i czytelny. Jakby co, wal na PW, myślę, że się dogadamy  ;)

Offline lefty

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #10 10 Lut, 2017, 21:06:49 »
I ma tak zjebany system przełączania kanałów że myślałem że dostanę pierdolca...

Potwierdzam. Jak miałem z tym pierwszy raz do czynienia to myślałem, że ktoś coś źle polutował w footswitchu albo kablu do niego.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #11 10 Lut, 2017, 23:31:53 »
Miałem MP-1 zrobiłem któryś mod (coś z trójką w nazwie ale nie ten z 3 lampami) i była miazga, bez modów taki sobie.

3.666 Recto mod. Right?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #12 11 Lut, 2017, 00:08:59 »
Miałem MP-1 zrobiłem któryś mod (coś z trójką w nazwie ale nie ten z 3 lampami) i była miazga, bez modów taki sobie.

3.666 Recto mod. Right?
Raczej:
"MOD #3
http://adadepot.com/mods/mod3.pdf

Orange

  • Gość
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #13 11 Lut, 2017, 16:33:43 »
zapragnąłem tej ADY

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #14 12 Lut, 2017, 11:12:32 »
@lwronk
Podziękuję za propozycję, ale mimo iż ten preamp mógłby mi pasować brzmieniowo, to jednak szukam czegoś z popularnych marek, a nie customowych, żeby w razie zmiany koncepcji mógł się łatwiej sprzedać.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Przedwzmacniacz lampowy
« Odpowiedź #15 12 Lut, 2017, 15:36:23 »
@lwronk
Podziękuję za propozycję, ale mimo iż ten preamp mógłby mi pasować brzmieniowo, to jednak szukam czegoś z popularnych marek, a nie customowych, żeby w razie zmiany koncepcji mógł się łatwiej sprzedać.

Kein problem ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2011, 16:21:38
wysłana przez roqa
9 Odpowiedzi
4290 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2014, 17:36:36
wysłana przez Stivo2005
4 Odpowiedzi
1444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2015, 19:11:12
wysłana przez admaxo
10 Odpowiedzi
2953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2016, 18:32:24
wysłana przez Razor89