Autor Wątek: Kolejność kostek buforowanych i niebuforowanych w torze sygnałowym  (Przeczytany 3198 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
No więc tak, mam 2 kostki buforowane - tuner Korga (DT10) i tubscreamer (trex alberta), 2 niebuforowane, true bypass - klon Fuzz Face i klon Pharaoh Fuzz. Pytanie jak to pospinać razem? Fuzz face musi iść pierwszy ze względu na jego budowę/charakterystykę -> tuner -> Pharaoh -> (na końcu) tubescreamer (bo podobno ma dobry bufor). Dobrze myślę?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Olać bufor - czy nie lepiej stawiać overdrive przed fuzzem? :)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Olać bufor - czy nie lepiej stawiać overdrive przed fuzzem? :)
Duża część stonerowo-doomowej braci tak robi i ja do tej pory w sumie też tak miałem, zastanawiam się tylko jak to powinno być zgodnie "ze sztuką".

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Posłuchaj sobie i sam oceń:



(jak dla mnie - lepiej boostować fuzz overdrivem, a nie na odwrót - bo jest bardziej dynamicznie, bez przesadzonej kompresji)
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2017, 14:35:47 wysłana przez OMSON »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Olać bufor - czy nie lepiej stawiać overdrive przed fuzzem? :)
Duża część stonerowo-doomowej braci tak robi i ja do tej pory w sumie też tak miałem, zastanawiam się tylko jak to powinno być zgodnie "ze sztuką".

nie ma czegoś takiego jak "zgodne ze sztuką". Robisz tak, żeby Tobie gadało najlepiej. Niektóre fuzzy lubią mieć bufor przed, niektóre nie lubią w ogóle, może być podobnie z innymi efektami - trzeba siąść, porobić kabelki, pospinać jak Ci się podoba i mieć wyjebane. Ja w zależności od tego co chciałem uzyskać, to zamieniałem kolejnością fuzza z od, ale finalnie, w desce wylądowało fuzz -> od.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.
Olać bufor - czy nie lepiej stawiać overdrive przed fuzzem? :)
Duża część stonerowo-doomowej braci tak robi i ja do tej pory w sumie też tak miałem, zastanawiam się tylko jak to powinno być zgodnie "ze sztuką".

nie ma czegoś takiego jak "zgodne ze sztuką". Robisz tak, żeby Tobie gadało najlepiej. Niektóre fuzzy lubią mieć bufor przed, niektóre nie lubią w ogóle, może być podobnie z innymi efektami - trzeba siąść, porobić kabelki, pospinać jak Ci się podoba i mieć wyjebane. Ja w zależności od tego co chciałem uzyskać, to zamieniałem kolejnością fuzza z od, ale finalnie, w desce wylądowało fuzz -> od.
Kupiłem Polytune więc odpadł mi problem z buforem w tunerze, został tylko bufor w OD. Pokombinuję na próbie, zobaczę co z tego wyjdzie.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Teoretycznie Fuzz Face'y nie lubią buforów, wtedy kolejność zgodnie ze sztuką to: gitara - fuzz face -> bufor -> amp. Ale jak Youshy prawi, zrób tak jak Ci lepiej gada.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
10119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2009, 16:19:25
wysłana przez Dale Cooper
2 Odpowiedzi
3170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2013, 16:49:16
wysłana przez Porkez
7 Odpowiedzi
3445 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2014, 12:24:01
wysłana przez Razor89
3 Odpowiedzi
2044 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2016, 21:20:34
wysłana przez Ghost_of_Cain
4 Odpowiedzi
1189 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2023, 13:34:58
wysłana przez staryt