Autor Wątek: Zegarki  (Przeczytany 43434 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Zegarki
« 07 Sty, 2017, 17:17:39 »
Uszanowanie,

poszukuję jakiejś naręcznej busoli dla siebie, styl jaki mi się podoba to zegarki typu PILOT, np.
- nie mogę go nigdzie znaleźć oprócz Pinterest i nie wiem zatem jaki to model i nie znam ceny.

  ten troche za drogi, bo szukam czegoś do 400zł

I chyba raczej quartz niż automat bo w weekendy raczej będzie leżał i mogę zapominać go ustawiać, choć nie wykluczam bo są modele które bezkarnie można nakręcać  mimo automatu.

Co nosicie? Co polecacie? Gdzie kupić żeby nie kupić podróby? dzięki
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #1 07 Sty, 2017, 17:24:49 »
Polecam Seiko i wszystko, co robi na ich licencji
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #2 07 Sty, 2017, 17:31:46 »
W Zalando mają całkiem spory wybór, poza tym pewność że oryginał. Z allegro obawiałbym się kupować.

Nie lubię tych dużych busolowatych/zbrojonych ;),  noszę taki:
http://gegoart.com/wp-content/uploads/2015/04/KOM-W2253-soldier_copy.jpg

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #3 07 Sty, 2017, 17:48:22 »
Obadaj sobie szwabskie konstrukcje Junkers. Mam juz dłuższy czas i nadal jest zajebisty. Pro. Nie wien czy uda sie zmieścić w 400zeta ale w DE czesto przeceniaja i można taniej.
007

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #4 07 Sty, 2017, 18:29:46 »
Obadaj sobie szwabskie konstrukcje Junkers. Mam juz dłuższy czas i nadal jest zajebisty. Pro. Nie wien czy uda sie zmieścić w 400zeta ale w DE czesto przeceniaja i można taniej.

Widziałem fajnego Junkersa pilota, rzeczywiście ceny też pro, ale ujął mie dizajin.

Polecam Seiko i wszystko, co robi na ich licencji
Z tego co kojarzę to Lorus właśnie i Orient.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Gutek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #5 07 Sty, 2017, 20:13:08 »
Polecam Adriatica Aviator, można kupić nieznacznie powyżej 400 PLN.  Posiadam i jestem zadowolony. Mechanizm szwajcarski Ronda 515. Orient tez zbiera dobre opinie wśród tanich zegarków, ale jakoś nie mam przekonania do japońskich zegarków.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #6 07 Sty, 2017, 21:26:12 »
Z kolei z czasów manii zegarkowej polecam wszystko od Citizena... Jest mnóstwo stron typu fabrykazegarkow.pl, gdzie do 400zł na bank coś znajdziesz.
W te piniendze to tylko bateria, chyba że Ci 10s rozjazdu na dobę nie przeszkadza.
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #7 07 Sty, 2017, 21:59:04 »
Fossil, zwłaszcza, jeśli podoba Ci się tego typu stylistyka. Najlepiej wykonane zegarki w tej półce cenowej z tych, które widziałem, w marcu będzie rok noszenia i dalej zarzutów brak, wręcz przeciwnie, nie zmieniłbym na 3x droższy :)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #8 07 Sty, 2017, 21:59:34 »
Mam fajny maurice Lacroix do sprzedaży nie drogo
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #9 07 Sty, 2017, 22:29:57 »
Fossil, zwłaszcza, jeśli podoba Ci się tego typu stylistyka. Najlepiej wykonane zegarki w tej półce cenowej z tych, które widziałem, w marcu będzie rok noszenia i dalej zarzutów brak, wręcz przeciwnie, nie zmieniłbym na 3x droższy :)
U mnie po roku noszenia zaczął pękać pasek. Po 2 latach noszenia pasek ciągle się trzyma, myślę że z rok jeszcze pociągnie. Noszę go codziennie i nie dbam szczególnie ;)
Niestety do mojego nie ma w sprzedaży pasków :/
a mam taki i bardzo lubię:
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #10 07 Sty, 2017, 22:43:20 »
Tego bier:

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #11 07 Sty, 2017, 22:56:23 »
Tego bier:
Spoiler
Za drogi. Ale ładny.

Czy ktoś korzysta z funkcji chronografu? Wg mnie to nie przydatne.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #12 07 Sty, 2017, 23:18:06 »
Ustawiasz na Twój szczęśliwy numerek i masz dobry dzień ;).
Paczki z głów!

Offline Gutek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #13 07 Sty, 2017, 23:26:18 »
Tego bier:
Spoiler
Za drogi. Ale ładny.

Czy ktoś korzysta z funkcji chronografu? Wg mnie to nie przydatne.
No właśnie o tej serii Adriatica pisałem. Akurat ten jest chrono, ale są tez tańsze modele z tej serii. Najważniejsze to serce, czyli mechanizm. A tam siedzi szwajcarska Ronda.
Odpuść sobie wszelkiego typu wynalazki Fossile, Calviny, czy Armani. Pakują tam najtańsze mechanizmy, a płacisz za logo projektanta mody.
A poprzednio proponowany Maurice Lacroix to zdaje się jest brand z Apartu. Tam tez siedzą mechanizmy Ronda. Tylko cenowo stoją wyżej niż Adriatica.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #14 07 Sty, 2017, 23:31:54 »
A tam siedzi szwajcarska Ronda.
Prawda
Paczki z głów!

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #15 07 Sty, 2017, 23:42:52 »
Gutek weź i się walnij w czoło że tak skromnie powiem,  maurice Lacroix który,mam do sprzedania kosztował mnie 4600 euro i mam certyfikat też wydany w Polsce przez gościa który jest na moją wiedzę jedynym który może te certyfikary wydawać w Polsce. Tak że weź się umyj.
Nie chce wychodzić na snoba ale posiadam i mogę sprzedać nie muszę. Leży na półce rzadko używam gdyż jest nakrecany a ja jednak nie jestem tak staroswiecki jak myślałem.
Mogę zrobić zdjęcia i tp. Jak by był ktoś zainteresowany. A jak nie to będzie leżał i tyle.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #16 08 Sty, 2017, 00:08:44 »


Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #17 08 Sty, 2017, 00:12:13 »
Ale we co?
Paczki z głów!

Orange

  • Gość
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #18 08 Sty, 2017, 00:15:27 »
Nie za dużo tych zer?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #19 08 Sty, 2017, 00:16:27 »
A to walewy!
Paczki z głów!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #20 08 Sty, 2017, 00:48:51 »

Odpuść sobie wszelkiego typu wynalazki Fossile, Calviny, czy Armani. Pakują tam najtańsze mechanizmy, a płacisz za logo projektanta mody.
No i zawsze gorszą godzinę pokazują ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #21 08 Sty, 2017, 02:59:32 »
A ja sobie z takim popierdalam od niedawna (Fossil FS4928):


Offline Gutek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #22 08 Sty, 2017, 09:21:32 »
Gutek weź i się walnij w czoło że tak skromnie powiem,  maurice Lacroix który,mam do sprzedania kosztował mnie 4600 euro i mam certyfikat też wydany w Polsce przez gościa który jest na moją wiedzę jedynym który może te certyfikary wydawać w Polsce. Tak że weź się umyj.
Nie chce wychodzić na snoba ale posiadam i mogę sprzedać nie muszę. Leży na półce rzadko używam gdyż jest nakrecany a ja jednak nie jestem tak staroswiecki jak myślałem.
Mogę zrobić zdjęcia i tp. Jak by był ktoś zainteresowany. A jak nie to będzie leżał i tyle.
A cóż złego napisałem? Zegarki ML są dostępne w sieci Apart. Szwajcar, na który dostajesz certyfikat. Dobre zegarki, tylko nie w tym przedziale cenowym o jaki pyta Stach. W tańszych modelach ładują standardowe mechanizmy bateryjkowe RONDA.

Kolega pyta o zegarki z przedziału cenowego 400 PLN, a nie 4 kEUR. Wiec nie odnoś info do Twojego zegarka, który pewnie jest na ich mechanizmie ML.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #23 08 Sty, 2017, 09:44:31 »
Gutek weź i się walnij w czoło że tak skromnie powiem,  maurice Lacroix który,mam do sprzedania kosztował mnie 4600 euro i mam certyfikat też wydany w Polsce przez gościa który jest na moją wiedzę jedynym który może te certyfikary wydawać w Polsce. Tak że weź się umyj.
Nie chce wychodzić na snoba ale posiadam i mogę sprzedać nie muszę. Leży na półce rzadko używam gdyż jest nakrecany a ja jednak nie jestem tak staroswiecki jak myślałem.
Mogę zrobić zdjęcia i tp. Jak by był ktoś zainteresowany. A jak nie to będzie leżał i tyle.
A cóż złego napisałem? Zegarki ML są dostępne w sieci Apart. Szwajcar, na który dostajesz certyfikat. Dobre zegarki, tylko nie w tym przedziale cenowym o jaki pyta Stach. W tańszych modelach ładują standardowe mechanizmy bateryjkowe RONDA.

Kolega pyta o zegarki z przedziału cenowego 400 PLN, a nie 4 kEUR. Wiec nie odnoś info do Twojego zegarka, który pewnie jest na ich mechanizmie ML.
Spoko spoko ja wczoraj byłem na testowaniu wyższości japońskiej whisky nad szkocką tyle z tego wyszło że mi  zera mi się rozmnożyły.
Wiem jedno że po takich testach lepiej nie pisać nic na forum bo głupoty się pisze i nie na temat.
Pozdrawiam i życzę zegarka z branzoletką.
Kończę bo po tym co piszę widzę że test jeszcze działa.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Zegarki
« Odpowiedź #24 08 Sty, 2017, 12:10:13 »
Fossil, zwłaszcza, jeśli podoba Ci się tego typu stylistyka. Najlepiej wykonane zegarki w tej półce cenowej z tych, które widziałem, w marcu będzie rok noszenia i dalej zarzutów brak, wręcz przeciwnie, nie zmieniłbym na 3x droższy :)
U mnie po roku noszenia zaczął pękać pasek. Po 2 latach noszenia pasek ciągle się trzyma, myślę że z rok jeszcze pociągnie. Noszę go codziennie i nie dbam szczególnie ;)
Niestety do mojego nie ma w sprzedaży pasków :/
a mam taki i bardzo lubię:
( Obraz usunięty.)

U mnie na bransolecie więc nie ma tego problemu  ;)