Autor Wątek: Kupić sobie TC Nova czy lepiej kostki?  (Przeczytany 3190 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Kupić sobie TC Nova czy lepiej kostki?
« 05 Sty, 2017, 02:21:05 »
Nie znam się to się zapytam. Z założeniem, że mam ~1000zł. Priorytetem jest u mnie na chwilę obecną delay (chcę mieć możliwość ustawiania sobie różnych "dziwnych" odbić + ew jakieś presety?) z tap tempo, następnie jakiś Reverb (ale nie musi mieć żadnych fajerwerków, ot żeby był) i chorus (w sumie podobnie jak z reverbem). W Novie z tego co wiem to mogę sobie spiąć wirtualnie do 4 delayów + na dzień dobry mam tap tempo + mam jeszcze resztę pożądanych przeze mnie efektów. Problem z Novą jest taki, że po wuju obcina sygnał - spraktykowałem osobiście i jest to bardzo słyszalne (a jak JA to słyszę, to musi być to W CHUJ słyszalne). Pomyślałem sobie, że może jednak z w/w powodu zainwestować w jakieś kostki. Nie muszę kupować od razu wszystkiego, ale "na teraz" muszę mieć delay + reverb, chorusa mogę dokupić np później (więc nie koniecznie wlicza się do tych ~1000zł), bo to raczej fanaberia niż realna potrzeba. Jakieś pomysły?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
To kup sobie reverb i chorusa od mooera - są tanie i przyzwoite, używki w okolicach 150 za sztukę, i do tego wyjebany delay- za około 700 pln masz spory wybór
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2017, 10:19:59 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
bierz TC flashback x 4, używkę dorwiesz za 600/700 zł, reverb też wyrwiesz używkę za 400 np HoF lub t2, a do chorusa dozbieraj i kup później
tu masz delay: https://www.olx.pl/oferta/kostka-tc-electronics-flashback-x4-delay-CID751-IDhrdQ1.html#260f72acbc
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2017, 09:08:08 wysłana przez IndependenT »

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Flashback/Alter Ego x4, korg sdd3000, vox delaylab, line6 m9 ;)

Offline N

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Ta. Flashback i HoF albo T2, marshall tez jest spoko. Albo jakieś m9 używane może trafisz w tym przedziale.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Moera miałem , co prawda ModFactor - tak to cięło sygnał, że po 10 minutach musiałem to odpiąć, żeby nie dostać wylewu z nerwów.
Co do Novy, to jeszcze zależy gdzie w łańcuchu chcesz mieć tego chorusa. Jeśli pre to nie podłączysz. Z tego co wiem Novy nie da się "rozbić" na efekty pre i post. Dozbieraj i kup Timeline Strymona ;) Z chorusów z czystym sumieniem polecam taniego i dobrego TC Eletronica Coronę (ale nie wersję mini).
W M9 włączenie chorusa strasznie podbija głośność. Chyba nie da się tego zmienić :/

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
To tera tak:
Flashback/Alter Ego x4, korg sdd3000, vox delaylab, line6 m9 ;)
TC Flashback/Alter bdb - ogrywałem, Korga nie znam - poszukam czegoś, Vox i M9 ssą pałkę - też ogrywałem.

Ta. Flashback i HoF albo T2, marshall tez jest spoko. Albo jakieś m9 używane może trafisz w tym przedziale.
Co to je T2 i jaki Marshall?
Moera miałem , co prawda ModFactor - tak to cięło sygnał, że po 10 minutach musiałem to odpiąć, żeby nie dostać wylewu z nerwów.
Co do Novy, to jeszcze zależy gdzie w łańcuchu chcesz mieć tego chorusa. Jeśli pre to nie podłączysz. Z tego co wiem Novy nie da się "rozbić" na efekty pre i post. Dozbieraj i kup Timeline Strymona ;) Z chorusów z czystym sumieniem polecam taniego i dobrego TC Eletronica Coronę (ale nie wersję mini).
W M9 włączenie chorusa strasznie podbija głośność. Chyba nie da się tego zmienić :/
Dobrze wiedzieć odnośnie tego Mooera. A nova miałaby iść w pętlę, więc nie potrzebuję tego rozdzielać.

Offline N

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Tc T2, marshall rf 1.

Orange

  • Gość
Rozumiem, że nick to skrót od "nie będę pisał zdań złożonych"?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Ale, przepraszam, przeca wszystko jasne.
Paczki z głów!

Offline N

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Skrot od "nie mam czasu" ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4915 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2010, 18:00:16
wysłana przez Pneumonia2
40 Odpowiedzi
9911 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2012, 20:14:38
wysłana przez coin777
1 Odpowiedzi
2300 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2012, 07:49:42
wysłana przez pele
9 Odpowiedzi
6551 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2013, 15:13:01
wysłana przez Lothar
4 Odpowiedzi
5170 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2013, 14:04:24
wysłana przez frost07