Autor Wątek: Schecter PT - Wbudowany booster :)  (Przeczytany 1807 razy)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Schecter PT - Wbudowany booster :)
« 02 Sty, 2017, 15:13:14 »
Drugi Schecter po modyfikacjach cavity. Wyleciał jak zwykle potek tone. Fabryczne potencjometry zastąpiły potencjometry push-push firmy Partsland. Potencjometr volume jednocześnie rozłącza przetwornik przy mostku i włącza acoustic mod dla przetwornika gryfowego. Drugi potencjometr to gain boostera. Podobnie jak w drugim Schecterze zakres wzmocnienia to od 2 do 18 dB. W tej gitarze można jednak booster wyłączyć. Przy humbuckerach nie ma problemu z brumem, a przetworniki są na tyle mocne, że bez boostera też fajnie to gada. Zasilany jest jednak z 9V. W tej gitarze nie zależało mi na dużym headroomie, więc tak zostało. Booster dodatkowo minimalnie podbarwia harmonicznymi oraz ma delikatnie podcięty bass. Na cleanach rozwalił mnie jednak włączony na minimum booster i włączony acoustic mod. Gitara dostaje bardzo ładnej akustycznej górki. W planach jest  jednak wymiana przetworników na BKP :)



Fotka średnia bo warunki oświetleniowe kiepskie. Będzie lepsza pogoda to zrobię lepszą :) Każdy wie jak ta gitara wygląda.



Bateria tym razem jest w środku. Cavity w PT jest tak małe, trudno było tam wszystko zmieścić. Poza tym cała gitara jest ekranowana miedzią.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Wszystkie gitary masz od Zomballo? :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Ta akurat nie jest od Zomballo :)

Zomballo

  • Gość
Moja pojszła do innego kolegi. Spoko patyk ale kantami doprowadzał mnie do szewskiej pasji. Ja lubię podcięcia i takie tam. No gruby jestem po prostu. Dlatego też gonie FGNa. Jest sporo lepiej ale ma i tak jedno podcięcie za mało.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
W planach jest  jednak wymiana przetworników na BKP :)


Bateria tym razem jest w środku. Cavity w PT jest tak małe, trudno było tam wszystko zmieścić. Poza tym cała gitara jest ekranowana miedzią.

Bardzo ładny telek. Załóż sobie takie BKP Supermassivy jak ma @Stivo2005 w żóltku i przerób na pasywa - najlepiej z TBX albo Greasbucket modem ;) Cała gitara - w sensie komory pipaków też (ekrany połączone masą)?

Edit: A wyczytałem o Twoich modyfikacjach poprzedniego Schectera, to nie było pytania ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2017, 10:00:01 wysłana przez OMSON »

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Mnie trochę kanty też wkurzają a szczególnie brak podcięcia od strony brzucha, ale da się z tym żyć. W tym tele będą prawdopodobnie założone BKP Nailbomb alnico pod mostek i VHII pod gryf. Reszta, wraz z boosterem zostaje bez zmian. jak chcę wyłączać booster to go wyłączam, a z gałki tonów raczej mało kiedy korzystam :) Co do ekranów to są podłączone wszystkie do masy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Booster/przester

Zaczęty przez Turgon « 1 2 » Efekty

33 Odpowiedzi
22588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2009, 19:48:11
wysłana przez Pan Sinner
Booster

Zaczęty przez Rock Efekty

22 Odpowiedzi
15166 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2012, 13:36:35
wysłana przez dromee
5 Odpowiedzi
3163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 16:19:05
wysłana przez sify11
17 Odpowiedzi
8027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2015, 02:46:34
wysłana przez pukas
9 Odpowiedzi
4329 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2016, 23:24:33
wysłana przez Pneumonia2