Autor Wątek: Jasny humbucker (mostek) do mahoniowego Les Paula  (Przeczytany 5057 razy)

Offline gitzenon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Mamy Burny'ego Les Paul, w którym fabryczny pickup przy mostku był tragiczny, wymieniłem na SH-4, ale brzmienie jest strasznie ciemne, zamulone. Ponieważ gitara mi leży i dobrze brzmi drewno to nie chcę jej sprzedawać, ale chciałbym to brzmienie rozjaśnić. Pickup nie musi być tak mocny jak SH4.
Jeżeli chodzi o muzykę, którą gram to jest granie rockowe, a więc sprzęt dedykowany do djentów, śmierć-metalu i innych zwalających z nóg historii odpada.
Co byście polecili?
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2016, 17:15:13 wysłana przez gitzenon »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Gibson 500T. Mam w dwóch LP i jest sztos.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
P94, PRails, PhatCat. Generalnie coś w stronę p90. Mam drugie wiosło mahoniowe gdzie są p90 i dla mnie nie ma lepszej konfiguracji.

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
A ja swojaka polecę - coś pafowego od Hathora.

T.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Polecam jakieś P90? Może Supermassive ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A ja polecam z całą odpowiedzialnością SH-14 Custom 5 Duncana (mimo, że Duncana ogólnie nie lubię, ale ten był wybitnie klarowny i selektywny... SH-4 to przy nim drewniak). ;)  Z niekoszernych polecam mostkowego Entwistle HDN, a jeszcze lepiej Nemesis AFG.
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2017, 01:48:01 wysłana przez OMSON »

Offline gitzenon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
P94, PRails, PhatCat. Generalnie coś w stronę p90. Mam drugie wiosło mahoniowe gdzie są p90 i dla mnie nie ma lepszej konfiguracji.

O, fajna podpowiedź z P9X, nie pomyślałem w tą stronę, a może być ciekawie.
Dzięki

Orange

  • Gość
P90 bardzo odmula mahoniowe wiosla. Te low otputowe szczegolnie

Offline gitzenon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
P90 bardzo odmula mahoniowe wiosla. Te low otputowe szczegolnie

Ale patrzę na Phat Cat i używanych nie ma, a nowy kosztuje 450 zł. Może ma ktoś w szufladzie takiego złotego, ostatecznie wezmę i srebrnego :).

Posty połączone: 01 Sty, 2017, 14:45:46
@Dariush - Czy już masz P90 gotowe do sprzedaży?
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2017, 14:45:46 wysłana przez gitzenon »

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odezwij sie do Hathora, który nawija spoko puszki.

Online gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Polecam Suhra Doug Aldrich - dla mnie w LP to był właśnie taki odmulony SH-4 na lekkich sterydach.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Mamy Burny'ego Les Paul, w którym fabryczny pickup przy mostku był tragiczny, wymieniłem na SH-4, ale brzmienie jest strasznie ciemne, zamulone. Ponieważ gitara mi leży i dobrze brzmi drewno to nie chcę jej sprzedawać, ale chciałbym to brzmienie rozjaśnić. Pickup nie musi być tak mocny jak SH4.
Jeżeli chodzi o muzykę, którą gram to jest granie rockowe, a więc sprzęt dedykowany do djentów, śmierć-metalu i innych zwalających z nóg historii odpada.
Co byście polecili?
Rebel Yell i więcej nie szukaj. Potem wrócę do domu to zedytuje posta to Ci napisze coś więcej bo miałem ten sam problem z LP.

Offline gitzenon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Odezwij sie do Hathora, który nawija spoko puszki.

@Dariush to właśnie Hathor z tego co się orientuję. Czy tak?

Posty połączone: 01 Sty, 2017, 21:22:32
Mamy Burny'ego Les Paul, w którym fabryczny pickup przy mostku był tragiczny, wymieniłem na SH-4, ale brzmienie jest strasznie ciemne, zamulone. Ponieważ gitara mi leży i dobrze brzmi drewno to nie chcę jej sprzedawać, ale chciałbym to brzmienie rozjaśnić. Pickup nie musi być tak mocny jak SH4.
Jeżeli chodzi o muzykę, którą gram to jest granie rockowe, a więc sprzęt dedykowany do djentów, śmierć-metalu i innych zwalających z nóg historii odpada.
Co byście polecili?
Rebel Yell i więcej nie szukaj. Potem wrócę do domu to zedytuje posta to Ci napisze coś więcej bo miałem ten sam problem z LP.
Prawie 700 zł za nowy pickup, chyba trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na coś używanego, chociaż póki co, takie nie występują.
« Ostatnia zmiana: 01 Sty, 2017, 21:22:32 wysłana przez gitzenon »

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Prawie 700 zł za nowy pickup, chyba trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na coś używanego, chociaż póki co, takie nie występują.
TAK SIĘ PRZYPADKIEM SKŁADA, ŻE TAKOWE SPRZEDAJE :D A na serio, to też miałem kiedyś takiego (ciemnego) LP i nie za bardzo mi chciało w nim grać cokolwiek, przerzuciłem chyba wszystkie pikapy Gibsona jakie były, Burstbucker PRO, 498/490, Burstbucker 1/2 i dopiero na Rebell Yellu zrobiło się "dobrze". Sprzedałem go razem z gitarą użytkownikowi tego forum (pozdrawiam!), po czym po pewnym czasie odkupiłem go jako ultimate set do LP z rockowo/hairmetalowym zacięciem. Niestety, okazało się, że LP, którego kupiłem później jest jaśniejszy niż mój poprzedni i Rebelle okazały się być zbyt jazgotliwe (obecnie siedzą standardowe 498/490 od Gibsona i jest zajebiście). Pikapy mają mało dołu i dużo "presence", więc jeśli poszukujesz "odmulenia" + bardziej hardrockowego niż metalowego zacięcia to szczerze polecam.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Pikapy mają mało dołu i dużo "presence", więc jeśli poszukujesz "odmulenia" + bardziej hardrockowego niż metalowego zacięcia to szczerze polecam.
Zgadza się, nawet się sam skusiłem za poradą BKP, ale szybko opuściły gitarę mę... Trzeba z nimi bardzo uważać, wyjątkowo wiele zależy od wiosła.
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Tak, Rebele o których mówi Zerotolerance grały w LP bardzo dobrze i robiły to, o co chodzi założycielowi wątku. Gdyby nie fakt, że mi się nieoczekiwanie singlów zakciało, siedziały by tam dalej. Konkret - jak zwykle z BKP.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Gibi Classic 57+ (masz złotego na allegro w dobrej cenie) - mam 57/57+ set i dla mnie baja

Offline gitzenon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Konkurs wygrał Rebel Yell. Teraz kiedy zmieniam z bridge na neck to CZUJĘ, że coś się zmienia. Pojawił się środek. Póki co, a piszę o wrażeniach z domu, to petarda. Po prostu nagle zachciało mi się grać na tej gitarze :). Jedyne co boli to portfel, bo te pickupy nawet używane trzymają cenę.
Dzięki @zerotolerance za sugestię.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
3906 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2012, 13:47:18
wysłana przez OMSON
13 Odpowiedzi
3508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2013, 09:38:23
wysłana przez tonal_gravity
2 Odpowiedzi
1393 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2013, 13:26:31
wysłana przez lwronk
23 Odpowiedzi
10623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2016, 19:31:32
wysłana przez m.prorok
8 Odpowiedzi
22235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2018, 11:02:05
wysłana przez lwronk